Парадокс: Україна перемогла Швецію, але програла

Сєргєй Карась 21 апреля, 23:08
0
Подписаться на блог
Сьогодні, 21 квітня, у Швеції пройшов вирішальний матч плейоф відбору на жіночий гандбольний чемпіонат світу в якому місцева збірна протистояла національній команді України Джерело світлини: https://handball.net.ua/abton/uploads/news/5951/1.jpg

Власне, це був другий матч відбору. У першому українки розгромно поступилися на рідній землі: 14-28. Отже, щоб виходити у фінальну частину світового чемпіонату нашій команді треба було відігравати 14 м’ячів. Завдання здавалося майже нереальним. Але…
Але у сьогоднішньому матчі проти України грала на 100% оновлена збірна Швеції. Причина банальна — коронавірус. Через позитивний тест однієї з гравчинь, королівська гандбольна федерація вирішила замінити усю команду. Й як людина, яка саме зараз перебуває на ізоляції через коронавірус, не можу сказати, що з людської та медичної точки зору це була зайва міра. А ось зі спортивної, такий крок шведів давав величезний шанс Україні. Адже, крім того, що у складі збірної Швеції було одразу 7 дебютанток, важливо зрозуміти, що, фактично, українкам протистояла не команда, а просто набір гравчинь — шансів та часу зігратися у Швеції просто не було.
Тайм надій
Броском з кута на 7-й хвилині Євгенія Левченко вивела Україну уперед: 3-2. Цікаво, що Євгенія, як й її партнерка Ірина Стельмах, прибули у збірну України з… російської «Астраханочки». Ще у 2015-му році я писав (тут даю посилання, але не знаю чи відкриється воно у вас, бо останнім часом на «Спортарені», на жаль, велики проблеми з посиланнями у блогах…), що тоді одразу дві гравчині збірної України з гандболу: Регіна Шимкуте та Юлія Манагарова не тільки переїхали в Росію та прийняли її громадянство. Як бачимо, й через 6 років, для представниць збірної України не зазорно заробляти гроші у Росії… (до речі, жодна шведка у Росії чомусь не грає, й, ІМХО, Євгенія та Ірина могли б знайти варіанти працевлаштування за межами тієї країни, яка анексувала в України Крим).
Проте, закінчивши ліричний відступ, скажимо, що Україна не дуже якісно грала у захисті: Швеція доволі легко зрівнювала рахунок. Лише у середині тайму українки завоювали лідерство у три м’ячі: 5-8, що призвело до миттєвого тайм-ауту шведів.
Ключовим моментом першого тайму можна було б вважати обмін 7-метровими ударами. Спочатку Люндбек не переграла воротаря українок, а слідом свій шанс реалізувала Леся Смолінг: 5-11 на користь України!
Однак шведки зуміли скоротити відставання до 2 голів. Й все ж на перерву Україна пішла за обнадійливої переваги: 9-14. Так, у другому таймі треба було виграти з перевагою (щонайменше) у 9 м’ячів, проте здавалося, що шведки можуть не витримати психологично у разі, якщо Україна наблизиться на відстань 2-3 голів до бажаного результату.
Це воно!
Багато обіцяюче розпочався й другий тайм: Гладун здійснила шикарний сейв (на жаль, саме український воротар буде визнана кращою гравчинею нашої збірної у цьому матчі), а після 5,5 хвилин гри у другому таймі перевага України складала вже 7 м’ячів: 10-17.

Світлина Федерації гандболу України

Ні, це не воно, це — л*** (екс-міський голова Харкова)!
На 37-й хвилині Україна (конкретніше — Ольга Передерій) отримала двохвилинне вилучення, проте незабаром шведки уравняли склади. Цікаво, що й після повернення Передерій, Швеція небезпечно атакувала у меншості — Гладун рятувала, проте в атаці в України нічого не виходило.
Господарки тримали гандикап +5 — +6 на користь України. Враховуючи те, що українкам потрібна була перевага у 14-15 м’ячів, рахунок був комфортним для шведської команди. Тієї самої: нової та незіграної шведської команди!
В України був шанс «завестися»: за 13 хвилин до кінця Стельмах з позиції «стовпа» повертає перевагу у 7 м’ячів: 15-22. За 10 хвилин до кінця Марія Гладун заважає Кальхаґе реалізувати вихід 1 на 1.
Але замість того, щоб йти уперед та тиснути на суперниць, Україна… просто розвалюється. За 6 хвилин до кінця матчу тренерський штаб Швеції бере тайм-аут. При тому, що рахунок їх повністю влаштовує. У меншості (вдумайтеся, маючи на одного гравця менше!) Швеція скорочує відставання до -2: 21-23. Україна не тільки пропускає у більшості, а й не може забити сама.
Лише за 4 хвилині до (це вже зрозуміло) фінальної сирени, тренери України беруть тайм-аут (чому було цього не зробити раніше, хоча було видно, що збірна «сиплеться» — хай пояснюють самі фахівці, бо в мене немає варіантів відповіді).
Ну й все… 22-26 на користь України у матчі, але на чемпіонат світу легко виходить збірна Швеції, яка, навіть другим, незіграним складом зуміла легко досягти потрібного результату.
Чи сумно це? Так, сумно. Але чи чули ви про цю трагедію для українського спорту, поки не наткнулися на цей пост?.. Пишіть у коментарях.
До речі про трагедію: після матчу українки посміхалися та радо вітали Марію Гладун, яка, нагадаю, стала кращою гравчинею матчу у складі збірної України: вся команда тупотіла та била руками по паркету, вітаючи нашого воротаря. Не схоже, що хтось з них, української гандбольної еліти, був засмучений непотраплянням на головні (після ОІ) змагання світу… Ні, ну а ШО?..