Українці у збірній з росіянами. Або «Спорт поза політикою» № ∞

Сєргєй Карась 13 января, 15:37
263
1
Подписаться на блог
Українці у збірній з росіянами. Або «Спорт поза політикою» № ∞
Хокей 3*3 офіційно став олімпійським видом спорту, дебютував на Юнацькій олімпіаді, яка зараз триває у Швейцарії. Що це все ж таке й як там українці?.. Світлина сайту www.fhu.com.ua

У попередньому матеріалі цього блогу я намагався розповісти все що вдалося дізнатися про хокей 3*3, який стояв на межі історичного дебюту — дебюту в олімпійський родині. Дізнатися вдалося небагато, й все ж, для розуміння контексту раджу спочатку прочитати цей запис

Олімпійський спорт-інкогніто 

Цього року стрітбол дебютує на олімпійських іграх. Й хоча цей дебют відбудеться лише влітку, вже зараз все знають що таке стрітбол. Спробуйте ввести у пошуку в «гуглі» чи «ютубі» запит «streetball» або «стрітбол» чи навіть «basketball 3×3», й вам видасть тисячі відео та статей на цю тему. 

В той же час хокей 3*3 вже став олімпійським. Проте якщо ви спробуєте зробити  з хокеєм 3*3 той же фінт що й зі стрітболом, на вас чекає розчарування — скоріш за все більшість того що вам запропонують — звичайний хокей 5*5 (такий в який грають в УХЛ чи НХЛ). Проте в «ютубі» все ж є пара відео про хокей 3*3. Перше, під назвою «3-on-3 Ice Hockey demonstration Lausanne 2020» з офіційного аккаунту олімпіади в Лозанні, є кліповою нарізкою гри в цей різновид хокею, з якої навряд чи ви зрозумієте що то за спорт. 

Дещо більше допомагає інше відео: «Lausanne 2020 — Ice Hockey Man’s Mixed NOC 3-on-3 Red vs Brown»,  яке, судячі за все, на телефон зняв хтось з глядачів юнацької олімпіади, й яке зараз має… 79 переглядів та 0 як лайків, так й дізлайків. 

Проте саме з цього відео можна дізнатися, що в хокей 3*3 грають не на половині звичайної хокейної коробки, а все ж на зменшеному корті й у кожній команді є воротар. Однак дійсно, десь кожну хвилину звучить сирена, й де б не знаходилися гравці, зокрема, в якій би стадії атаки, вони, схоже, мають поїхати на зміну… 

Українці разом з росіянами

Але все ж найдивнішим у хокеї 3*3 є навіть не те, що про олімпійський вид спорту у 2020 році неможна майже нічого дізнатися з Інтернету, й, не те, що, судячі з цього, хокей 3*3 не те що не популярній у жодній країні, він є невідомим навіть для більшості вболівальників хокею… 

Найбільше не вкладається у голові те, що хокей 3*3 на олімпійському турнірі не є змаганнями збірних. Команди тут складаються з хокеїстів різних країн, й ідентифікуються не за країною, а за кольором. Ось так виглядають спортсмени під час змагань (спробуйте визначити яку країну вони представляють): 

Хокей на юнацькій олімпіаді. Світлина Федерації хокею України

Причому, судячі за все, у команд немає тренерів (щонайменше інформацію про них знайти не вдалося), а самі змагання максимально знеособлені:

Зрозуміти хто забив у матчі «Червоних» та «Помаранчевих» майже (чи зовсім) неможливо

Українців на турнірі лише 3. Серед дівчат країну представляє Поліна Лубенець, яка грає за «помаранчевих». Вони програли 4 з 5 проведених матчів, й здолали лише «червоних»: 6-4. Чи забивала у цих матчах українка — сказати неможливо. 

Денис Пасько та його «червоні» виступають з перемінним успіхом: поразки від «помаранчевих» (6-8), «сірих» (9-13), «зелених» (8-9) та перемоги над «чорними» (12-9), «жовтими» (15-13) та «коричневими» (11-5).

Володимир Трошкін та його «зелені» виграли усі 6 матчів та поки що є одними з фаворитів. 

Проте склади команд, знову ж нагадаємо, є змішаними. Наприклад з Пасько грає Вей-Йю Лін з Тайваня (чи багато ви знаєте хокеїстів з цих місць?). А ось у командах Трошкіна та Лубенець разом з українцями грають… росіяни: з Трошкіним — Артьом Пронічкін, з Лубенець — Юлія Волкова

Власне, я сам — громадянин Росії (якщо комусь цікаво про мене — читайте). Й тому у цілому не проти російських спортсменів, яким вистачило розуму не підтримувати війну на Донбасі та анексію Криму, не їздити на окуповані території та не вживати допінг. 

Проте я якось зовсім не певен, що зараз, враховуючі війну що триває та окупацію, яка не закінчилася, змушувати молодих українців та росіян грати разом — це кращих варіант.

Але на сайті НОК України єдине повідомлення про хокейний турнір на юнацькій олімпіаді, яке я зміг знайти, не містить ніяких заперечень проти таких змішаних україно-російських команд. Тож усе гаразд?.. 

 


Добавить комментарий
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?