Sportarena

Чому Леклер — це саме те, що потрібно Феррарі

Dima Vashkiv 03 мая, 20:49
393
1
Подписаться на блог
Чому Леклер — це саме те, що потрібно Феррарі
Getty Images
Чи допустила Феррарі помилку, підписавши 21-річного монегаска?

Феррарі має вчитися

Італійська стайня давно відома тим, що в її команді пілоти завжди діляться на №1 та №2. Востаннє два рівноцінних пілоти в команді були аж в 1990-му році – Прост та Менселл, тобто ще до появи Жана Тодта. З тих пір в команді змінилось 6 керівників, і зараз, за майже 30 років, виникла ситуація, коли обидва гонщики претендують на статус першого пілота команди.

Алейн Прост та Найджел Манселл, Getty Images

В Феррарі не вміють працювати в таких умовах, в них нема тієї гнучкості, щоб швидко реагувати на ситуацію. В команді кажуть, що за інших рівних обставин ставка буде робитися на Себастьяна Феттеля. Але вже після чотирьох гонок видно, що Леклер не поступається німцю за швидкістю. Так, Шарлю ще не вистачає стабільності в кваліфікації, але в гонці він стабільно виглядає краще за напарника. І саме ставка на Себастьяна з самого початку сезону коштувала залікових балів як Леклеру, так і самій команді.

Getty Images

Скудерії вже зараз потрібно вчитися приборкувати двох пілотів, які будуть боротися і один з одним також. Саме в цьому сезоні, коли чемпіонат вже вислизає з рук, адже наступного, коли монегаск повністю адаптується в команді, суперництво між напарниками може значно загостритись. В той момент в команді вже мають знати, як вирішувати такі питання. Інакше, це буде вже вкотре втрачений титул, причиною чого знову буде слабка організація роботи команди, а не технічні помилки.

Феттелю потрібно прокидатись

Тепличні умови, в яких перебував Себастьян з моменту приходу до Феррарі, змінюються. «Зручного» напарника вже нема, на його місце прийшов молодий, амбітний та голодний до перемог пілот. Німець очікував, що до команди прийде гонщик, який буде його підганяти. А виявилось, що не лише підганяє, а й обганяє. Кімі Райкконен в напарниках дещо розслабив Феттеля. Адже минулого сезону вже й фін, частіше ніж раніше, почав випереджати Себа (дев’ять у 2018-му проти трьох у 2017-му).

Таке вже було в Ред Булл, коли напарником німця став Дані Ріккардо, після завершення кар’єри Марка Веббера. Австралійця-старшого теж в деякій мірі можна назвати зручним напарником – за всі чемпіонські роки Ред Булл він жодного разу не закінчив сезон другим у особистому заліку і чинив тиск на Себа лише за деякими виключеннями. А Ріккардо відразу розтрощив Феттеля, що, можливо, трохи струсонуло німця.

Getty Images

Якщо Себастьян не прокинеться найближчим часом, то про п’ятий і подальші титули йому можна забути. Його «з’їсть» Леклер, а перспектив потім перейти в команду, яка зможе боротися за титул, дуже мало. Тому зараз, або ніколи. Він має показати, що заслуговує бути №1 в команді в цьому сезоні. І навіть не давати приводу казати, що при інших рівних йому надають перевагу в команді – він сам має створювати перевагу і показувати хто тут чотириразовий чемпіон, а хто зелений новачок, який щойно приєднався до команди.

Отже

В Феррарі мають навчитися керувати двома швидкими пілотами, а не №1 та №2, і змагатися двома гонщиками за Кубок конструкторів, а не втрачати через це, та навчитись приймати серйозні рішення і досягати успіхів, а не стояти у підніжжя гори та казати, які ми круті, поки інші вкотре підіймаються на вершину.

А Себастьяну треба якомога швидше повернутися до найвищого рівня і показати, хто господар в домі, бо інакше це буде початком кінця його кар’єри в Формулі 1. Адже Шарль Леклер все більше буде перехоплювати ініціативу, і тоді вже Себ може стати №2 в команді. Тобто, для нього вже краще залишити команду, ніж миритися з цим.


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?