Sportarena

Чому штраф Себастьяна Феттеля на Гран-прі Канади – маячня?

Dima Vashkiv 10 июня, 16:35
602
2
Подписаться на блог
Чому штраф Себастьяна Феттеля на Гран-прі Канади – маячня?
Себастьян Феттель та Льюїс Хемілтон, Getty Images
Через рішення суддів німця позбавили перемоги в гонці.

На 48-му колі Гран Прі Канади Себастьян Феттель лідирував в гонці, в нього «на хвості» сидів Льюїс Хемілтон, який програвав німцю менше двох секунди. На початку кола Себ допустив помилку на вході в третій поворот, в наслідок чого «зрізав» четвертий поворот та начебто небезпечно повернувся на трасу, змусивши Льюїса дещо пригальмувати, щоб уникнути контакту зі стіною та, власне, з Феттелем.

Стюарди Гран-прі розцінили поведінку німця, як небезпечне повернення на трасу і видали йому штраф у 5 секунд, що коштувало перемоги гонщику Феррарі.

На вході в третій поворот у Себастьяна виникла надлишкова керованість, через це він був змушений виїхати за межі траси в четвертому повороті, де трав’яне покриття. На відео видно, що під час знаходження на траві Феттель не тиснув на педаль акселератора – він максимально зменшував швидкість, щоб повернутись на трасу і продовжити гонку, а не залишитись у стіні, які знаходяться дуже близько до траси. Виїхавши на асфальтове покриття траси, на його колесах ще залишалась трава, яка значно зменшувала зчеплення з трасою. І саме при поверненні на трасу, наїхавши на бордюр, задню частину боліду понесло і він опинився на гоночній траєкторії, до якої під’їжджав Хемілтон, що власне і трактували, як «небезпечне» повернення на трасу.

Але. Це не було навмисне видавлювання Хемілтона в стіну, тому що, повертаючись на трасу, німець не мав чіткого контролю над болідом — він з усіх сил намагався відновити цей контроль, щоб самому не залишитись у стіні та продовжити гонку. Тобто це був звичайний гоночний інцидент про що і розповідали після гонки Дженсон Баттон та Карун Чандхок, колишні гонщики які зараз працюють експертами на британському Sky Sport F1. Єдине в чому винен Феттель – це в тому, що він припустився помилки на вході в поворот, а далі він просто намагався повернути контроль над болідом. Хіба це злочин?

Можна повернутись на три роки назад та переглянути ситуацію на Гран-прі Монако, де Даніель Ріккардо тиснув на Льюїса, якій лідирував у гонці. Британець там також помилився на вході в поворот після тунелю, та зрізав частину траси. Після цієї помилки Даніель, який нормально пройшов поворот та краще розігнався на виході, пішов в атаку, а Хемілтон почав видавлювати свого суперника в стіну. Там не було якоїсь проблеми з керуванням боліду чи ще якихось вагомих причин для такої поведінки, там була навмисна спроба перекрити вільний шлях для Ріккардо видавлюючи того в стіну. Але тоді судді вирішили, що це просто гоночний інцидент і ніякого порушення нема. Послідовність? Це точно не про FIA.

Цього року з кожною гонкою і так падає інтерес до сезону – до Гран-прі Канади Мерседес мали шість перемог в шести гонках, з яких п’ять переможних дублів. А такими діями судді вбивають і ті мізерні залишки інтересу, які жевріють в серцях вболівальників.


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?