Sportarena

СТАВКИ на баскетбольнi матчi: Формули підрахунку атак і володінь в баскетболі та що таке «темп» матчу

Panas Didok 07 сентября, 14:46
95
6
Подписаться на блог
СТАВКИ на баскетбольнi матчi: Формули підрахунку атак і володінь в баскетболі та що таке «темп» матчу
Якщо ви хочете заробити, зробивши ставку на перебiг подiй в баскетбольному матчi, то ... вам потрiбна ця iнформацiя!

Автор: Лєо Мiстерiо

Є декілька формул підрахунку, які можна використовувати. Все залежить від ваших завдань та мети: 

 • якщо ви пишете дипломну роботу у ВНЗ, то, як ви розумієте, в цьому випадку вам треба буде використовувати точну математичну формулу;
 • у ставках же важлива не  математична точність підрахунку, а системність вашої роботи, оскiльки важливо бачити перед собою загальну картину по команді і чемпіонату, а не відштовхуватися від тих 3-5 матчів, на які у вас вистачило часу.
 • Точна формула підрахунку володінь

За допомогою цієї формули ви зможете підрахувати точну кількість переходів суперника через середину корту, та  вона не враховує володіння, які утворюються після підбирань в нападі і компенсує ситуації, коли гравець пробиває фол після закинутого м’яча.

Кількість володінь = 0,96 * (FGA — Orb + TO + (0.44 * FTA))

Умовні позначення:

FGA — кількість кидків (2-очкові та 3-очкові),

ORb — підбори в нападі,

TO — втрати,

FTA — кількість виконаних штрафних кидків,

Коефіцієнт 0,44 застосовується для того, щоб не враховувати ситуації, коли гравець закидає з фолом і пробиває додатковий штрафний.

Коефіцієнт 0,96 використовується для того, щоб закрити похибку, яка утворюється через присутнiсть командних підбирань в нападі. 

— наприклад, в ситуаціях, коли в боротьбі за відскок м’яча, той йде в аут від команди, що захищається. 

— у випадку, коли нападаюча команда отримує можливість для атаки при виконаннi другого карного кидка, та реально пiдбору  нiхто з гравцiв не робить, але це пiдбирання буде входити в графу “підбори команднi в нападi”.

Для підрахунку володінь найчастіше використовують спрощену формулу, яка не включає в себе компенсацію за командні підбори в нападі.

Кількість володінь = (FGA + TO + (0.44 * FTA))

На збільшення математичного темпу гри можуть мати і штрафні кидки. Наприклад, в фіналі Євроліги 2007 років команди пробили 71 штрафний. Хоча можливостей для атаки було всього 158 і близько до середнього по чемпіонату (162).

 1. Спрощена формула

Фахiвцi вважають за краще враховувати не тільки кількість підбирань в нападі, а й то наскільки успішно команда бореться в нападі за щит. Тому в своїй формулі вони беруть до уваги володіння, які команда набирає за рахунок активної боротьби на чужому щиті:

Кількість володінь = 2FG + 3FG + TO + FT / 2

Замість множення на 0,44 кількість штрафних ми завжди ділимо навпiл (тобто на 2), щоб легше було лічити про себе, а значення завжди округлюють в меншу сторону.

Але для об’єктивного розрахунку свого значення тотала важливо враховувати швидкість гри — тобто темп конкретного по, тому що досить часто трапляються матчі, в яких команди роблять по 15 підбирань в нападі, а це дає зайвих 30 володінь.

Для звичайного глядача, тренера і гравця темп — це її ритм або швидкість з якою команди обмінюються атаками. У ставках набагато важливіше не те, як швидко бігають гравці по екрану телевізора, передають м’яч, блискавично кидають по кільцю, а то скільки можливостей для взяття кільця створює команда.

При перегляді матчу вкрай важливо абстрагуватися від емоційних оцінок від перегляду. Те, що команди швидко біжать в напад, зовсім на якість атакуючих дій. Досить часто повільні матчі перспективніші для ставки на спорт тотал більше через якість атаки і слабкою командної захисту.

Темп баскетбольного матчу в ставках — це кількість володінь, які можуть привести до набору очок.

Ще одна істина:

Чим вище темп (кількість володінь), тим бiльше можливостей для набору очок у кожної команди.

В баскетбол грає 2 команди, по черзі володіють м’ячем. Кожне володіння може закінчиться:

 • попаданням в кільце;
 • підбором суперника і переходом володіння м’яча до нього;
 • підбором атакуючої команди і отримання додаткового володіння;
 • штрафним кидком (кидками);
 • технічною помилкою і переходом володіння;
 • фолом суперника

Після фолу, команда продовжує своє володіння. Починаючи з 5-ого командного, кожен фол буде пробиватися з лінії штрафними.

Як правильно аналізувати темп?

Багато гравців роблять висновки про матч “по картинці”. На тлі швидких атак в першій половинi робиться ставка на тотал більше, але очки дивним чином не набираються і ставка програна. Знайоме?

Вся причина в тому, що кількість володінь в візуально швидкому матчі може виявитися зовсім не таким високим на папері. Адже на тотал матчу в набагато більшому ступені впливає не тільки швидкість пересування по паркету, але і:

 • вміння гравців провокувати фоли,
 • уміння підбирати м’яч в нападі,
 • кількість власних помилок (тобто втрати),
 • відсоток попадання.

Щоб оцінити вплив темпу на підсумковий результат, ви повинні намагатися передбачити ефективність дій обох команд в захисті і атаці, спираючись на їх статистику в попередніх матчах. Для цього вам потрібно навчитися користуватися формулами підрахунку володінь в баскетбольному матчі.

Кількість володінь = FGA + TO + (0.44 * FTA)

Ця формула покаже скільки всього володінь мала команда, включаючи повторні, завдяки підборам в нападі.

Кількість атак = 2FG + 3FG + TO + FT / 2 — oRb

Формула підрахунку атак дає більш реальне уявлення про темп, так як не враховує підбори в нападі (вони віднімаються), і показує, скільки разів команди перейшли через центр майданчика.

Де шукати статистику?!

В Америці статистику темпу можна знайти на сайті ESPN. В Європі такий публічної статистики поки немає.

Максимум, що можна вичавити з публічної статистики — це первинне уявлення про стиль гри команди. Але голі цифри можуть брехати. І ось вам один приклад:

 • у фіналі Євроліги 2007 року “Панатінаїкос” обіграв ЦСКА з рахунком 93:91. Прекрасний атакуючий баскетбол! Щоб переконатися в зворотньому, скачайте гру і перегляньте цей дуже повільний матч, в якому було зроблено всього 163 володіння! Зіграй ці команди ще 100 матчів між собою як мінімум 60 з них не вийшли б навіть за 150 очок. Чому ж тут вийшло 184? Відкрийте статистику і спробуйте проаналізувати самі з урахуванням всього, що прочитали в цій статті. Особливу увагу зверніть на відсоток реалізації кидків з гри, кількість штрафних і низька кількість втрат.

Так що перш ніж робити висновки за підсумковим рахунком, не полінуйтеся глянути в протоколи матчів, які завжди можна знайти на офіційних сайтах ліг.

Для підрахунку кількості атак в матчі, аналiтики використовують наступну формулу:

Кількість атак = 2FG + 3FG + TO + FT / 2 — oRb  , 

де oRb — підбори в нападі

 

 

 Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena