УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

СТАВКИ на баскетбольнi матчi: Формули підрахунку атак і володінь в баскетболі та що таке «темп» матчу

Panas Didok 07 сентября, 14:46
76
6
Подписаться на блог
СТАВКИ на баскетбольнi матчi: Формули підрахунку атак і володінь в баскетболі та що таке «темп» матчу
Якщо ви хочете заробити, зробивши ставку на перебiг подiй в баскетбольному матчi, то ... вам потрiбна ця iнформацiя!

Автор: Лєо Мiстерiо

Є декілька формул підрахунку, які можна використовувати. Все залежить від ваших завдань та мети: 

 • якщо ви пишете дипломну роботу у ВНЗ, то, як ви розумієте, в цьому випадку вам треба буде використовувати точну математичну формулу;
 • у ставках же важлива не  математична точність підрахунку, а системність вашої роботи, оскiльки важливо бачити перед собою загальну картину по команді і чемпіонату, а не відштовхуватися від тих 3-5 матчів, на які у вас вистачило часу.

 

 • Точна формула підрахунку володінь

 

За допомогою цієї формули ви зможете підрахувати точну кількість переходів суперника через середину корту, та  вона не враховує володіння, які утворюються після підбирань в нападі і компенсує ситуації, коли гравець пробиває фол після закинутого м’яча.

Кількість володінь = 0,96 * (FGA — Orb + TO + (0.44 * FTA))

Умовні позначення:

FGA — кількість кидків (2-очкові та 3-очкові),

ORb — підбори в нападі,

TO — втрати,

FTA — кількість виконаних штрафних кидків,

Коефіцієнт 0,44 застосовується для того, щоб не враховувати ситуації, коли гравець закидає з фолом і пробиває додатковий штрафний.

Коефіцієнт 0,96 використовується для того, щоб закрити похибку, яка утворюється через присутнiсть командних підбирань в нападі. 

— наприклад, в ситуаціях, коли в боротьбі за відскок м’яча, той йде в аут від команди, що захищається. 

— у випадку, коли нападаюча команда отримує можливість для атаки при виконаннi другого карного кидка, та реально пiдбору  нiхто з гравцiв не робить, але це пiдбирання буде входити в графу “підбори команднi в нападi”.

Для підрахунку володінь найчастіше використовують спрощену формулу, яка не включає в себе компенсацію за командні підбори в нападі.

Леброн Джеймс

Кількість володінь = (FGA + TO + (0.44 * FTA))

На збільшення математичного темпу гри можуть мати і штрафні кидки. Наприклад, в фіналі Євроліги 2007 років команди пробили 71 штрафний. Хоча можливостей для атаки було всього 158 і близько до середнього по чемпіонату (162).

Прибыльность финансовых стратегий

 1. Спрощена формула

Фахiвцi вважають за краще враховувати не тільки кількість підбирань в нападі, а й то наскільки успішно команда бореться в нападі за щит. Тому в своїй формулі вони беруть до уваги володіння, які команда набирає за рахунок активної боротьби на чужому щиті:

Кількість володінь = 2FG + 3FG + TO + FT / 2

Замість множення на 0,44 кількість штрафних ми завжди ділимо навпiл (тобто на 2), щоб легше було лічити про себе, а значення завжди округлюють в меншу сторону.

scales

Але для об’єктивного розрахунку свого значення тотала важливо враховувати швидкість гри — тобто темп конкретного по, тому що досить часто трапляються матчі, в яких команди роблять по 15 підбирань в нападі, а це дає зайвих 30 володінь.

Для звичайного глядача, тренера і гравця темп — це її ритм або швидкість з якою команди обмінюються атаками. У ставках набагато важливіше не те, як швидко бігають гравці по екрану телевізора, передають м’яч, блискавично кидають по кільцю, а то скільки можливостей для взяття кільця створює команда.

При перегляді матчу вкрай важливо абстрагуватися від емоційних оцінок від перегляду. Те, що команди швидко біжать в напад, зовсім на якість атакуючих дій. Досить часто повільні матчі перспективніші для ставок на тотал більше через якість атаки і слабкою командної захисту.

Темп баскетбольного матчу в ставках — це кількість володінь, які можуть привести до набору очок.

Ще одна істина:

Чим вище темп (кількість володінь), тим бiльше можливостей для набору очок у кожної команди.

В баскетбол грає 2 команди, по черзі володіють м’ячем. Кожне володіння може закінчиться:

 • попаданням в кільце;
 • підбором суперника і переходом володіння м’яча до нього;
 • підбором атакуючої команди і отримання додаткового володіння;
 • штрафним кидком (кидками);
 • технічною помилкою і переходом володіння;
 • фолом суперника

Після фолу, команда продовжує своє володіння. Починаючи з 5-ого командного, кожен фол буде пробиватися з лінії штрафними.

Як правильно аналізувати темп?

Багато гравців роблять висновки про матч “по картинці”. На тлі швидких атак в першій половинi робиться ставка на тотал більше, але очки дивним чином не набираються і ставка програна. Знайоме?

Вся причина в тому, що кількість володінь в візуально швидкому матчі може виявитися зовсім не таким високим на папері. Адже на тотал матчу в набагато більшому ступені впливає не тільки швидкість пересування по паркету, але і:

 • вміння гравців провокувати фоли,
 • уміння підбирати м’яч в нападі,
 • кількість власних помилок (тобто втрати),
 • відсоток попадання.

Щоб оцінити вплив темпу на підсумковий результат, ви повинні намагатися передбачити ефективність дій обох команд в захисті і атаці, спираючись на їх статистику в попередніх матчах. Для цього вам потрібно навчитися користуватися формулами підрахунку володінь в баскетбольному матчі.

Кількість володінь = FGA + TO + (0.44 * FTA)

Ця формула покаже скільки всього володінь мала команда, включаючи повторні, завдяки підборам в нападі.

Кількість атак = 2FG + 3FG + TO + FT / 2 — oRb

Формула підрахунку атак дає більш реальне уявлення про темп, так як не враховує підбори в нападі (вони віднімаються), і показує, скільки разів команди перейшли через центр майданчика.

Де шукати статистику?!

В Америці статистику темпу можна знайти на сайті ESPN. В Європі такий публічної статистики поки немає.

Максимум, що можна вичавити з публічної статистики — це первинне уявлення про стиль гри команди. Але голі цифри можуть брехати. І ось вам один приклад:

 • у фіналі Євроліги 2007 року “Панатінаїкос” обіграв ЦСКА з рахунком 93:91. Прекрасний атакуючий баскетбол! Щоб переконатися в зворотньому, скачайте гру і перегляньте цей дуже повільний матч, в якому було зроблено всього 163 володіння! Зіграй ці команди ще 100 матчів між собою як мінімум 60 з них не вийшли б навіть за 150 очок. Чому ж тут вийшло 184? Відкрийте статистику і спробуйте проаналізувати самі з урахуванням всього, що прочитали в цій статті. Особливу увагу зверніть на відсоток реалізації кидків з гри, кількість штрафних і низька кількість втрат.

Так що перш ніж робити висновки за підсумковим рахунком, не полінуйтеся глянути в протоколи матчів, які завжди можна знайти на офіційних сайтах ліг.

Для підрахунку кількості атак в матчі, аналiтики використовують наступну формулу:

Кількість атак = 2FG + 3FG + TO + FT / 2 — oRb  , 

де oRb — підбори в нападі

risk

 

 

 

 
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Добавить комментарий
11 октября, 10:01
829
11 октября, 10:01
03 октября, 18:59
453
03 октября, 18:59
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?