
Футбол на паузі. Корективи карантину у життя Динамо
Степан ЯненкоСлаветний клуб з берегів Дніпра впродовж усього сезону намагається впоратися з багаточисельними недугами, що виникають здебільшого з причини власної недбалості, прикрих помилок та непрофесійного ставлення до своєї справи всередині клубу. Вони з’являються знов і знов мов пробоїни, в деколи величному вітрильнику, швидкість ходу якого напряму залежить від наявності вітру. Сьогоднішнє Динамо — колектив, чию гру задають не власна майстерність і злагоджена командна гра, а зовнішні фактори, які можуть або збільшити ймовірність успіху, або зменшити. Інертність, рух за заздалегідь обраним напрямком, змінити який неможливо попри всі намагання — ось що максимально вдало характеризує киян останніх років. Той напрямок, який команда взяла в дебютній частині сезону не дозволяє нам успішно виступати нівельвуючи вплив чинників, які цьому перешкоджають.
Теперішня ситуація вносить чималі зміни у світ футболу, тож відразу після нормалізації ситуації, на перший план вийде питання повернення у звичне русло з якомога меншими втратами. Зараз, розглянемо шлях виходу команди з застою, спробуємо уявити її майбутнє після поновлення змагань та наслідки, які несуть за собою сьогоднішні обставини.

Турнірне становище
Станом на зараз, нагадаю, команда знаходиться на ганебному третьому місці, куди опустилася з такої ж ганебної другої сходинки турнірної таблиці після 23-го туру національної першості. Останню гру перед призупиненням чемпіонату ми провели 15-го березня на порожньому Олімпійському, де втратили два очки зі значно слабшою Десною пропустивши після дитячої помилки Караваєва. Зоря, ж в тому турі абсолютно заслужено переграла шахтар в Запоріжжі і зрівнялася з киянами за кількістю залікових балів.

Таким чином, аби мати змогу зіграти в кваліфай раунді ЛЧ та здійснити чергову спробу потрапити до групи, нам достатньо всього лиш взяти бодай чотири з шести можливих очок в очних зустрічах з луганцями. При цьому в зоставшихся іграх з іншими колективами першої шістки, потрібно просто набрати не менше за Зорю. Єдина мікро-складність полягає в тому, що наші опоненти в боротьбі за ганебне для нас та тріумфальне для них срібло, вже зіграли з шахтарем та досить впевнено перемогли, що практично вимагає від нас того ж. Звісно, якщо ми не збираємося розраховувати лише на втрату очок Зорі в грі з умовним Колосом, так як самі від цього ніяк не застраховані.
В цілому, завдання не є складним та враховуючи більш ніж суттєву перевагу в класі, при вірному підході, проблем у здобутті срібних медалей виникнути не повинно, проте, варто зауважити, що перед стартом сезону ніхто не міг навіть передбачити, що взагалі підніматиметься питання боротьби за друге місце. Та власне, і цей самий «вірний підхід» ніхто забезпечити не здатен.
Прийдешні наслідки
Перш за все, слід розуміти, що визначення подальшого майбутнього усіх сфер нашої команди напряму залежать від тих подій, що відбуваються зараз. Кожен з можливих чинників, які так чи інакше торкаються і несуть за собою безпосередній вплив на долю Динамо формують фундамент для подальшого перебігу подій. Формат догравання поточного сезону, терміни початку майбутнього, можливі перетрубації принципу відбору до єврокубків, зміна раніше зазначених дат, під які підлаштовувалися команда — це те, що значною мірою дасть відповіді на актуальні протягом найближчого часу питання.
Тому, на даному етапі маємо можливість висвітлювати лише невелику частину того, що несе за собою подібний застій.
Станом на зараз, одна зі сфер, на яку очікують відчутні зміни, це кадрова політика. Найбільш вагомим важелем тимчасової диформації руху цієї галузі є перенесення турніру, на який у Києві дуже розраховували — Євро.
У лавах нашої команди перебуває щонайменше троє гравців, які знаходяться під пильним наглядом спільноти європейського футболу. Крім того, потенційний перехід одного з форвардів нашої збірної від перепродажу якого Динамо отримує 30% суми трансферу також може принести доволі непоганий прибуток нашому клубу. Тож факт перенесення турніру, який мав стати хорошим джерелом поповнення клубного бюджету змушує задуматись над тим, як по-перше, покращити свої позиції у наступному сезоні та по-друге, зберегти і примножити інтерес до своїх футболістів до літа 2021-го.
Крім того, немаловажливим фактором є загальне падіння вартості футболістів незалежно від чемпіонату, команди, національності. Ціни на гравців обвалились, а для клубів чиє існування зосереджене на продажі своїх футболістів, це означає або пошуки нового джерела забезпечення життєдіяльності, або продовження продаж вже за меншою ціною, але в більшому обсязі.
В будь якому разі, на трансферному ринку на короткий період часу відновиться баланс між ціною і якістю, а попит на гравців лише збільшиться. Подібним розвитком подій обов’язково користатимуться ті, хто зацікавленні в оновленні складу за рахунок купівлі якісних виконавців за здоровою ціною. Одним із таких клубів, цілком ймовірно, може стати і наш, але це напряму залежить від того, як завершиться поточний сезон, коли розпочнеться наступний, та який тренерський штаб очолюватиме нашу команду.
Поновлення змагань
Починаючи з першого дня призупинення змагань через карантин, в клубі не припинялася робота спрямована на збереження оптимальної форми у гравців. Тренування в невеликих групах по кілька осіб щоденно відбуваються за зачиненими дверима динамівської бази в Канча-Заспі. Ця важка, титанічна, клопітка робота мусить дозволити нашим футболістам максимально швидко відновити ігрові кондиції після поновлення змагань. Проте, якщо згадати результати роботи групи відповідальних за фізичний стан футболістів тренерів, нам залишається лише сподіватися на краще. Адже, навіть за нормальних умов та наявності всіх сприятливих обставин для якісної передсезонної роботи в аспекті фіз-підготовки, набуття оптимальних кондицій, все що демонструє наш тренерський штаб — це непрофесіоналізм та недбале відношення до даної галузі.

Проте, зараз відсторонимося від будь якого роду прогнозів, продовжуємо уважно стежити за подіями навколо ношої команди, сподіваємося на краще та як завжди — залишаємося з Динамо.