УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Як закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» вплине на футбол

СКІФ 25 апреля, 19:36
217
43
Подписаться на блог
Як закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» вплине на футбол
Роздуми при констатації факту

Сьогодні Верховною Радою був прийнятий закон про мову з поправками. Тепер в держустановах всі повинні спілкуватися виключно українською, як і в сфері послуг. Вся документація – від державної до ділової – українською. Книги, фільми, газети, які виходять в Україні – також українською, або з дублюванням. В школах всі предмети, також єдиною державною мовою. Написано, що обов’язок кожного громадянина України володіти українською мовою.

«Відповідальність за порушення закону про мову відклали на 3 роки. “Ми на три роки перенесли введення в дію адміністративної відповідальності за порушення закону, а за цей час безкоштовно в усіх областях України будуть створенні центри, які навчатимуть української мови”, – сказав Голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький сьогодні. Кримінальної відповідальності, згідно внесеним правкам, не буде» (Рубрика).

Реакція з Росії вже звична, яку можна охарактеризувати одним словом – фашизм. Але якщо росіяни так вважають, тоді їм слід визнати, що у них вже давно фашизм. Бо в Росії одна державна мова, і далі все по списку, як і в законі про українську мову. За розмови в повсякденному житті не українською ніхто нікого наказувати не збирається. А саме так закон про українську мову подається в Росії. Причому вже давно.

Моя думка – в країні повинна бути одна державна мова. А інші, хто хоче, нехай вивчає в школах та інститутах факультативно. Ніхто не забороняє. Хоча, я згоден з Зеленським – такі закони повинні прийматися після всенародного референдуму. Нагадаю, поки що новообраний Президент ще не приступив до своїх обов’язків.

А тепер цікаво, як же вплине даний закон на футбол. Тепер що, гравцям також потрібно між собою спілкуватися під час матчів виключно українською мовою? Адже вони приймають участь в офіційних турнірах, в основному українських. Так і бачу, як натуралізовані українці, Марлоси-Мораєси в вільний від роботи час корпіють над вивченням мови, а хлопці, які звикли балакати російською, або ось суржиком, думають, що його сказати своїм партнерам під час поєдинку українською, і не знаходять потрібних слів. Бо всі інтернет-перекладачі залишилися в роздягальні. Тому передрікаю в матчах українських клубів, особливо з центральних, південних та східних регіонів (тобто, більшості команд), мертву тишу під час матчів. Бо тренерам також потрібно давати ЦУ українською. Немає ні матів-перематів, та інших російських слів-паразитів. Судді також мовчать. Благодать…

Але ненадовго. Футболісти швидко навчаться українським словечкам, зміст яких замінить вирази з інших мов. І знову пішло-поїхало. До речі, знамените ПХ, яке продовжують фанати на стадіонах співати, також потрібно українською перекладати?  Бо тут, як не крути,  за друге слово, яке розпочинається на літеру «Х», з «о» по закінченню, можна притягти до адміністративної відповідальності в вигляді штрафу.

А якщо серйозно, то я обома руками за цей закон. Звичайно, йому потрібні ще поправки, які, не сумніваюся, будуть внесені вже за чинності нового Президента.Взвешиваемся с умом: как смарт-весы заменяют медосмотры.

Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?