Sportarena

8 фактів про молочку, яких ви не знали

Андріана 11 августа, 17:26
0
Подписаться на блог
8 фактів про молочку, яких ви не знали
Часто навіть коли вам за сорок ви хочете залишатися енергійними, брати участь у спортивних змаганнях, підкорювати вершини та відкривати для себе нові види спорту. Регулярна фізична активність вимагає багато від тіла, і часто важко обійтися тією дієтою, якої дотримувався, в юності.

Щоб продовжити тривалість життя, деякі спортсмени обирають повністю рослинне харчування і відмовилися від молокопродукції. Це маленьке рішення дозволяє продовжувати насолоджуватися спортом. Навіть якщо ви не такі активні, ви також можете відчути переваги від життя без молочних продуктів. Завдяки дослідженням і тренуванням представники кампанії “Світлої сторони сили” зрозуміли, що у вживанні молока є свої підводні камені, про які всі мовчать. Ціль даної підбірки та кампанії – заохочувати більше людей до покращення життя та спортивних результатів за допомогою покращення харчування, а не завдяки пігулкам чи процедурам. І починається це з відмови від молочного.

1. Молокопродукти містять багато насичених жирів

Більшість людей знає, що насичені жири можуть збільшити ризик серцевих захворювань, утворюючи тромби в артеріях з плином часу. Проте, дієта багата на жири, може також спричинити інсулінорезистентність, говорить Ніл Бернард – провідний лікар і науковець. Для спортсмена інсулінорезистентність могла б бути схожою на обмежену здатність використовувати цукор у крові й, як наслідок, АТФ – основного джерела енергії для тіла. Це спричиняє меншу фізичну активність і довше відновлення м’язових клітин. Проте, мова йде не тільки про активність м’язів – дослідження, проведене на молодих чоловіках у Рочестері, а саме аналіз сперми та раціону 189 чоловіків 18-22 років, показало, що молочні продукти з високим вмістом жиру (цільне молоко, вершки й сир) спричиняють зменшення активності сперматозоїдів та їхню аномальну форму. Сам той факт, що молочна продукція містить багато насичених жирів уже дає достатньо причин, щоб відмовитися від неї – вона збільшує ризик серцевих захворювань, посилює інсулінорезистентність і заважає спортивній та сексуальній активності.

2. Вживання молочних продуктів є неефективним для активності й навіть може бути достатньо болючим

Головний вуглевод в молоці – лактоза. З усіх харчових цукрів, лактоза розщеплюється найдовше. Після відлучення від грудного молока велика частина (близько 75%) світового населення переживає генетично запрограмоване зниження лактазної активності у тонкій кишці – гіполактазію дорослої людини або ж нестачу лактази – що може спричинити непереносимість лактози. Близько 30 мільйонів американців до 20 років мають нетолерантність до лактози, і такі випадки з часом стають все частішими. Непереносимість лактози може спричинити здуття, діарею і біль в животі, з чим не хотів би зіткнутися жоден спортсмен ні до, ні після тренувань. Готуючись до оптимальної активності, варто споживати тільки ті нутрієнти (поживні речовини), які легко розщеплюються і засвоюються. І це точно не лактоза.

3. Коров’яче молоко пов’язане з вищим ризиком статевих захворювань і проблем

Молоко має коров’ячі статеві гормони, такі, як естроген і тестостерон. Деякі люди без потреби хвилюються щодо фітоестрогенів у сої, але, якщо чесно, треба набагато більше хвилюватися щодо вживання коров’ячих гормонів разом з молоком і сиром. Дійних корів вирощують зовсім не так, як у минулому. Генетична модифікація обирає корів, які виробляють більше статевих гормонів і гормонів росту, що дозволяє виробникам маркувати їхнє молоко як “без додавання гормонів росту”. Немає потреби “наколювати” корів гормонами, бо вони вже їх виробляють! Зараз вживання молока пов’язують статистично зі зменшенням кількості сперматозоїдів, безпліддям і навіть раком.
Наприклад, нещодавно опубліковане дослідження, що проводилось на 50 000 жінок показало, що більше вживання коров’ячого молока спричиняє більший ризик раку молочної залози.

4. Казеїн в молоці може збільшувати не тільки м’язи

У дослідженнях, проведених на тваринах вчені виявили, що казеїн – один з переважаючих білків у молоці – спричиняє ріст пухлин. У епідеміологічних дослідженнях виявлено, що він спричиняє більшу ймовірність раку в людей. В той час, як дослідження про взаємозв’язок раку і вживання молока ще продовжується, докази вказують на зв’язки між молочними продуктами та розвитком форм раку, залежних від гормонів.

5. Можливо, ви п’єте молоко, пов’язане з лейкозом великої рогатої худоби

В статті 12 листопада 2017 року Мічиганського університету йдеться: “Загальне поширення лейкозу великої рогатої худоби у корів в США різко зросло на понад 10% з 1970-х. У 2016 році дослідження 103 отар в 11 штатах показало, що 42% молочних корів заражені лейкозом ВРХ… Близько 95% отар мають хоча б одну лейкоз-позитивну тварину, і старіші корови з більшою ймовірністю були такими. Проте, більшість виробників молочної продукції не приділяють достатньо уваги лейкозу ВРХ. Близько половини виробників, за наші дослідженням 2016 року, не вважають, що лейкоз взагалі є проблемою, також майже 40% думають, що лейкоз – мала і незначна проблема. Виробники знають, що навіть невеликий відсоток худоби, інфікованої лейкозом, може розвивати пухлини, проте вони не завжди усвідомлюють наявність прихованих ризиків зменшення вироблення молока і скорочення життя корів”. Лейкоз ВРХ у молоці – проблема, про яку ми повинні думати. Як було опубліковано в журналі BMC Інфекційні Захворювання: “Лейкоз ВРХ поширений серед худоби по всьому світу, і навіть є у магазинній телятині та молочній продукції. Зараження людей цим лейкозом було помічено в ракових тканинах молочної залози й легень, а також мало очевидний зв’язок з раком молочної залози у трьох контрольованих дослідженнях… Лейкоз ВРХ може потенційно стати важливою причиною виникнення раку в тканинах людини, і згадана вище інформація підтверджує те, що худоба, інфікована лейкозом може бути небезпечною для людини”.

6. Молочне фермерство знищує наше навколишнє середовище

Оскільки ферми у США активно об’єднуються, 50% молока у наш час виробляється тільки 3% молочних ферм країни, які мають понад 1000 корів відповідно до даних Міністерства сільського господарства США (USDA). Найбільші виробництва молочної продукції в США зараз мають більше ніж 15 000 корів. Згідно з Агентством з охорони навколишнього середовища (EPA), одна молочна фабрика щодня виробляє близько 100 тисяч кілограмів гною, а це майже 40 мільйонів кілограмів на рік. За оцінками USDA, перегній від 200 корів виділяє стільки азоту, скільки й каналізація, яка надходить від 5000 — 10000 людей. Відповідно до інформації EPA, надлишкові речовини від сільського господарства, включно з хімічними добривами й перегноєм, є найбільшим забрудником водойм в США. Наприклад, Білл Фелпс, гідрогеолог Міністерства природних ресурсів Вісконсину, заявив, що близько 10% усіх приватних криниць мають вищий за дозволений вміст нітратів у воді. У районах з інтенсивним сільським виробництвом цей показник зростає аж до 30%. Перегній також містить патогени, у яких може бути кишкова паличка (E.coli) та інші коліформні бактерії. Щобільше, у перегної часто містяться фармацевтичні речовини – антибактерії та гормони, які дають коровам для боротьби з хворобами й для пришвидшення росту. В деяких округах Кевоні (штат Вісконсин) криниці протестували на вміст естрогенів та речовин, що погіршують роботу ендокринної системи. Головне джерело інформації не згадувалося, але численні дослідження показали, що Операції з годівлі концентрованих тварин (CAFOs) через використання пестицидів та гормонів є головним джерелом деяких естрогенів, які потрапляють у питну воду в США.

7. Зростання стійкості до антибіотиків пов’язане з фермерством
В публікації 2015 року в Американському журналі “Публічне здоров’я” йдеться: “З усіх антибіотиків, які продаються в США, близько 80% використовуються саме у тваринництві; 70% з них є “медично необхідними” (тобто приходяться на сфери, важливі для людської медицини). Антибіотики додають тваринам в корм для того, щоб одразу збільшити темп їхнього росту і запобігати виникненню хвороб. Така практика, згідно з прогнозами, різко зросте у всьому світі протягом наступних 15 років. З’являється все більше доказів того, що стійкість до антибіотиків у людей спричинена широким використанням не терапевтичних антибіотиків для тварин. Нечутливі бактерії передаються людині через прямий контакт з тваринами, їхнім перегноєм, через вживання недоготованого м’яса і контакт з сирим м’ясом, або поверхнями, де воно лежало”. В той час, як м’ясо є конкретним джерелом нечутливих бактерій, молоко як важливий компонент тваринництва, відповідно, теж є частиною цієї проблеми.

8. Є безліч інших доступних варіантів

Є величезна кількість альтернатив молочним продуктам: мигдальні, соєві, кокосові, з горіхів кеш’ю та вівсянки… Цей список можна продовжувати довго. Ці продукти кожного дня стають доступнішими: ви можете знайти веганське молоко, сир і морозиво практично у будь-якому великому супермаркеті. Коли є якісна альтернатива, немає причин ризикувати, споживаючи молочні продукти.

Більше про веганство і спорт можна дізнатись на сайті кампанії “Світла сторона сили”.

Адаптація: Аліна Тимошенко, представниця кампанії “Світлої сторони сили”


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena