Sportarena

Як фізична активність сприяє роботі мозку?

Андріана 15 июня, 21:08
0
Подписаться на блог
Як фізична активність сприяє роботі мозку?
Усім відомо, що мозок людини відповідає за всі функції організму, роботу внутрішніх органів, а також психологічний стан особистості. Для того, щоб покращити його роботу та підтримувати своє здоров’я в тонусі, необхідно збалансовано харчуватися, якнайбільше перебувати на свіжому повітрі, дотримуватис

Зараз поговоримо саме про фізичну активність. Всі знають, як регулярні тренування можуть змінити обриси нашого тіла: наростити м’язи, знизити рівень підшкірного жиру, стати стрункішим – все це зовнішні ознаки впливу спорту. Щодо змін, які спостерігаються в мозку людини – читайте далі.

Вплив фізичної активності на мозок

Коли людина займається спортом чи будь-яким фізичним навантаженням, то інтервали між ударами серця скорочуються. Це означає, що наша “помпа” швидше перекачує кров по судинах. Вона активніше доходить до мозку, насичує його киснем і корисними речовинами.

Ще один факт на користь фізичної активності полягає в тому, що помірні тренування стимулюють розвиток і розгалуження нейронних відростків. Завдяки цьому поліпшується діяльність не тільки ділянок мозку, які відповідають за функції руху, а й тих, які відповідають за навчання, мислення і пам’ять.

Спорт робить людину енергійною та витривалою як фізично, так і емоційно. Фізична активність посилює рівень сконцентрованості та підвищує швидкість реакції, дає змогу виконувати щоденний план на максимум.

Спортивні тренування роблять нас щасливими

Фізична активність стимулює вироблення ряду гормонів, серед яких: дофамін, ендорфін, серотонін та окситоцин – «гормони радості».

Дофамін служить важливою частиною «системи винагороди» мозку, оскільки викликає почуття задоволення. Цей нейромедіатор заохочує фізичну активність почуттям «я молодець». Регулярні тренування утримують рівень дофаміну в нормі, тому допомагають знизити тягу до звичок, від яких ми мріємо позбутися.

Коли пульс на тренуванні частішає, тіло перебуває у стресовому стані й у відповідь на нього виділяє ендорфін. Ендорфін знімає запалення, знижує больові відчуття і дарує відчуття ейфорії.

Ендорфін допомагає виробляти звичку до тренувань. Хочеться знову долати себе й отримувати заохочення від мозку. Крім ефекту радості, дослідники відзначають інші його корисні властивості: зміцнювати імунітет, знижувати тривожність, знімати головний біль.

Серотонін безпосередньо пов’язаний з тренуваннями. Одна з його функцій – регулювати м’язову активність. Мозок посилає імпульси рухових нейронів, вони відправляють сигнали клітинам м’язової тканини. Коли м’язи скорочуються, виробляється серотонін. Серотонін дарує почуття значущості, комфорт, спокійну радість. Він дає відчуття задоволення, коли робимо те, у чому перевершуємо інших.

Окситоцин виробляється в процесі командних видів спорту та групових тренувань. Заняття в маленьких групах, в яких є спільна мета і довірлива атмосфера, стимулюють його синтез. Він допомагає нам будувати зв’язок з людьми. Знижує тривогу і викликає спокій. Дає відчуття комфорту, коли ми знаходимося в групі, де відчуваємо себе на 100% в безпеці.

Окситоцин відповідає за симпатію до оточення, комфорт і безпеку. Після тренувань допомагає вибудовувати відносини з друзями й близькими. Дослідження вчених доводять, що нормальний рівень окситоцину забезпечує здоровий сон.

Авторка статті: Аделіна Сєрова, активістка кампанії «Світла Сторона Сили» від ГО “Відкриті клітки Україна”Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena