УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
Вчера, 11:10
2547
2547
Вчера, 11:10
Лента новостей

Ісмаїл Сіллах: «Регулярно зіштовхувався із расизмом в Маріуполі»

...
Ісмаїл Сіллах: «Регулярно зіштовхувався із расизмом в Маріуполі»

Мулату Іcмаїлу ще в дитинстві через колір своєї шкіри довелося пережити чимало неприємних хвилин.

Ісмаїл Сіллах який народився у Запоріжжі, переїхав у США навесні 2008 року. У нього незвичайна біографія і типова зовнішність афроамериканця. Його мати українка, а батько — уродженець африканської країни Сьєрра-Леоне, який здобував освіту в СРСР.

Батьки одружилися, один за одним у них з’явилися на світ троє синів. Через деякий час батько поїхав до Великобританії. На заробітки. Спочатку надсилав гроші українській родині, потім перестав. Як з’ясувалося, завів на Туманному Альбіоні іншу сім’ю. Мати, щоб прогодувати трьох маленьких дітей, переїхала із Запоріжжя до Маріуполя до своїх батьків.

Ми розпитали Сіллаха, як часто він стикався з расизму в Україні та чи стикається з цим явищем в США зараз.

— Правда, що ви пішли в секцію боксу, щоб навчитися давати здачі тим людям, яким не давав спокій колір вашої шкіри?

— Це не було основною причиною. Але з пісні слів не викинеш. 15-20 років тому в нашій країні расистські настрої били ключем. Тому мені і двом моїм братам — Аджику і Стефану — з молодих років довелося захищати свою честь і гідність. Тільки після того як я став чемпіоном світу серед юніорів, віце-чемпіоном світу і капітаном олімпійської збірної України з мене перестали сміятися через колір шкіри. Останній раз карав расиста багато років тому.

 — Смішні епізоди траплялися?

— Були історії. Сиджу якось в нічному клубі в Маріуполі. Друзі на хвилинку відійшли. Бачу, на мене дивак пильно дивиться і посміхається. Я хлопець життєрадісний, теж у відповідь йому посміхнувся і навіть рукою помахав. Подумав, що це мій персональний уболівальник — в Маріуполі у мене була чимала фан-база. Він же почав на мене пальцем показувати і голосно сміятися. Наче щось дивовижне побачив. Я такого гумору не зрозумів. Запитав, в чому справа. Він у відповідь визвірився: «Ти що, думаєш, раз ти негр, то крутий?». Я неприємно здивувався. Кажу нахабі: «Ти чого так зухвало себе ведеш?». Він у відповідь матом посилати почав. Тут вже я не витримав. Сказав: «Пішли, поговоримо».

Читайте также: Исмаил Силлах: я ошибался, Кролла включил режим «выживания»

 — І скільки слів сказали, коли вийшли? Або взагалі нічого не говорили, а відразу перейшли до справ?

— Та мені ж не доставляє жодного задоволення укласти з одного удару чергового мужика напідпитку. Тому я йому в двох словах змалював, що з ним буде через 20 секунд, якщо він не вгамується. На своє нещастя, він не повірив. Довелося вдарити його трохи вище щелепи. Через кілька тижнів зустрів в місті. Бачу, у нього розсічення залишилося. Він мене одразу впізнав, намагався «пихкати» . Але потім нормально з ним поговорили, він навіть мені типу товаришем став.

 — А було таке, щоб вас п’яний мужик «укладав спати»?

— Як це собі уявляєте?! У Маріуполі з двома, і з трьома індивідуумами бився. Коли з трьома, найчастіше бив двох, а третього — вже доводилося наздоганяти. У нас як в місті було: нап’ється молодик, піде в бар або нічний клуб і там себе царем відчуває — штовхається, матюкається. Мій колір шкіри на них діяв як червона ганчірка на розлюченого бика. От мені й доводилося їх заспокоювати. Я, щоб їх сильно не травмувати, бив в живіт. Або по печінці — після таких ударів дихання перекривається, людина зазвичай падає. Після моїх ударів хлопці бігли в туалет — рвали там. Деякі, втім, і до клозету не встигали добігти. Але ініціатором розбірок сам ніколи не був.

— Ніколи на подвиги ратні не тягнуло?

— Я алкоголь взагалі не вживаю, якщо ви про це. Спробував в дитинстві — не сподобалося. Якось не зрозумів сенсу куріння і поглинання спиртного. Відчував себе не в своїй тарілці. Може, це від сім’ї моєї пішло. У мене в родині ніхто не курив, не пив. Батько був мусульманином.

 — У США ви проживаєте вже 11 років. Чи зіштовхувалися тут із проявами расизму?

— Поки не доводилося. Сподіваюсь, і не доведетьсяОбязательно ли функциональные модели смарт-часов должны дорого стоить? Давайте разберемся на примере двух устройств от Amazfit.

Добавить комментарий
Читайте также
сегодня, 11:10
1178
сегодня, 11:10
14 июня, 21:06
1234
14 июня, 21:06
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?