Sportarena

Скандал імені Віди — сигнал для Усика щодо бою в Москві

Олександр не повинен був погоджуватися на бій в Москві, якщо його цікавить лише бокс.

Скандал імені Віди — сигнал для Усика щодо бою в Москві - Бокс

Олександр Усик за тиждень битиметься у Москві, Getty Images

Домагой Віда не зробив нічого кримінального — це проста як світ істина. Його «Слава Україні!», якими уже тиждень смакує український та російський інтернет, абсолютно законні слова, сказані у напрочуд доречний час.

Але Домагой все-таки припустився однієї помилки. Він заговорив не там, і саме ця причина відкрила ящик Пандори. У росіян пригоріло не стільки через момент, у який Віда вирішив передати вітання українцям (хоча це теж важливий фактор), як від того, що він взагалі сказав «Слава Україні!».

Вида чемпионат мира футбол Хорватия победа
Домагой Віда, Getty Images

Слова хорвата в теорії могли дискредитувати усі старання Москви щодо ідеального проведення чемпіонату світу, бо ж вони повертали ЗМІ, а відповідно і людей до контексту українсько-російської війни. Реакція не забарилася — зручна для Кремля інтерпретація гасла зазвучала звідусіль. Британські ЗМІ писали про те, що «Слава Україні!» є вигуком українських націоналістів і людей, що мають антиросійські погляди. Те саме підхопили інші європейські ЗМІ, а про реакцію всередині Росії можна навіть не згадувати.

Ситуація, яка в інших умовах була б локальним приводом для радості українців, переросла в світовий масштаб. Хорвати зачепили імперське его Росії, відповідно вона хотіла компенсації, прагнула вибачень. «Каяття» Віди в ефірі російського телебачення — це наслідок якраз ось цього бажання господарів поставити його на місце.

Чи хотів вибачатися Віда за свої слова? Хто його зна. Чи міг він вчинити по-іншому? Ні.

Росія, як господар чемпіонату світу, диктує свої умови і норми поведінки. Усе, що виходить за рамки, потрапляє під пропагандистську машину і перетворюється на зло (читайте: антиросійське). Нема мови про прямі санкції щодо Віди (у Москви руки не заходять так далеко), але РФ з легкістю погіршить життя будь-кому, хто дозволяє собі забагато. Зробить його дискомфортним.

Їдучи в Росію, потрібно чітко розуміти, які ризики це за собою несе. Хорват Віда, мабуть, і подумати не міг, що в звичайне гасло «Слава Україні!» можна настільки вплести політику. Але спорт — це і є політика, а Москва як ніхто інший вміє грати в брудні політичні ігри.

Оскільки за тиждень на московському Олімпійському битиметься Олександр Усик, скандал з Відою може бути лише початком інформаційно-спортивного протистояння.

Александр Усик и Мурат Гассиев, instagram.com
Олександр Усик и Мурат Гассієв, instagram.com

І тепер якось не дуже реалістичною виглядає позиція Усика, про яку він заявляв на початку року: «Це [бій з Муратом Гассієвим] не буде політикою, це буде бокс. Мені не потрібна політика, бо в ній забагато бруду, який мене не влаштовує. Мене влаштовує спорт — бокс».

Інша точка зору. Чому бій Усика з Гассієвим в Москві — це добре

Якщо Усик справді переконаний, що бокс залишиться боксом, то ситуація з Відою повинна трохи змінити його позицію. Росія не переносила б бій до Москви, якби вона хотіла, щоб бокс залишався боксом. Перш за все, РФ потрібні важелі впливу і контроль над ситуацією. Проводячи цей бій на своїй території, росіяни можуть диктувати умови і норми поведінки.

Справа ж навіть не в ймовірній перемозі свого боксера: поразку можна перетворити на перемогу, а переможця заклеймити. Справа в бажанні встановлювати правила гри. І дивно, що Олександр Усик врешті-решт погодився на це. Він заходить на територію, де будь-які правила не існують, а є лише бажання господаря. І йдучи на ці умови, Усик перетворюється на пішку у великій політичний грі.

Бо навіть не зробивши чи не сказавши нічого «антиросійського», українець отримає, як мінімум, порцію критики та несприйняття. А якщо він щось скаже/зробить, то реакція буде швидкою. Домагой Віда не дасть збрехати.


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴
5
РЕГИСТРАЦИЯ
2 Vbet обзор до 150 000₴ + 500 FS
4.7
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena