Sportarena

Світоліній — виграти турнір Великого шолому і ще 9 побажань українському спорту в 2019-му році

Олексій Мандзій закликає сестер Семеренко завершити кар’єру, а Віктора Циганкова — йти з Динамо.

Світоліній — виграти турнір Великого шолому і ще 9 побажань українському спорту в 2019-му році - Бокс

Элина Свитолина, Getty Images

Український спорт пережив насичений і доволі різний 2018 рік, який запам’ятався безліччю тріумфів та перемог, а не лише провалом на Зимовій Олімпіаді. Новий, 2019 рік має показати, які висновки та покращення спортсмени винесли з попередніх результатів.

Sport Arena передає десять побажань українським спортсменам. Усі ці побажання не є захмарними чи нереальними, усі можна реалізувати упродовж наступного року, або навіть швидше.

  • Олександру Усику — не відкладати перехід в суперважку вагу

Після бою з Муратом Гассієвим Олександр казав, що переходить в суперважку вагу. Але потім Тоні Беллью захотів битися лише у важкій вазі — українець погодився. Після бою з Беллью Усик знову стверджував, що це останній поєдинок в крузервейті, але його команда не поспішає виходити на конкретних боксерів з конкретними пропозиціями.

Тони Беллью Александр Усик Энтони Джошуа бокс
Олександр Усик, Getty Images

Ймовірно, плани Усика зламала нічия Тайсона Фьюрі та Деонтея Уайлдера, яка перетасувала ситуацію в суперважкій вазі. Але це нічого не змінює: Олександр Усик в 2019 році має вийти в новий дивізіон. Так, це не буде стрімке приборкання, а у цьому році українець лише розкачуватиметься в суперважкій вазі, однак це те, що йому зараз потрібно — більша сцена, новий виклик, розігрів перед Ентоні Джошуа.


  • Еліні Світоліній — перемогти на турнірі Великого шолому

Еліна завершила 2018 рік на максимально позитивній ноті, вперше в кар’єрі вигравши Підсумковий турнір. Цей тріумф підсолодив слабку другу половину сезону від української тенісистки, подарувавши нові надії на 2019 рік.

Еліна Світоліна, Getty Images

Хотілося б побажати Світоліної вихід на вершину світового тенісу та підйом на перше місце в рейтингу WTA, але реалізація цього побажання не може бути реальною, якщо спершу не зробити дещо інше. Еліна нарешті має навчитися грати двотижневі турніри, тобто турніри Великого шолому. Лише тричі в кар’єрі українка проходила до чвертьфіналу ВШ, жодного разу не рухалася далі. У 2019 році цю «серію» необхідно змінювати, якщо 24-річна Світоліна справді планує ставати першою ракеткою світу.


  • Василю Ломаченку — знайти мотивацію навіть без бою з Майкі Гарсією

Наприкінці 2018 року Ломаченко вперше в кар’єрі об’єднав пояси, ставши чемпіоном світу за версіями WBA і WBO в легкій вазі. Ще влітку іншими двома поясами володів американець Майкі Гарсія, той, для бою з яким Василь підіймався в легку вагу. Але Гарсія змінив вагову категорію, пішов на підвищення і уже здав один зі своїх поясів.

Василь Ломаченко, Getty Images

Зрозуміло, Ломаченко намагатиметься одразу ж вийти на переможця бою за титул IBF і спробує виграти третій пояс. Але що далі? Ось цю відповідь у новому році Василь Ломаченко і повинен знайти. Майкі Гарсія навряд повернеться, рухатися далі вгору — не дуже просто. Найкращий варіант — ставати абсолютним чемпіоном світу, але виникає інше запитання: проти кого битися?


  • Сестрам Семеренко — завершити кар’єру

Сестрам Семеренко у січні виповниться 33 роки, до Олімпіади залишатиметься ще три зими. Вірогідність того, що Віта та Валентина протримаються увесь цикл до Пекіну — 0,01%. То чи є сенс забирати місце в когось молодого, кого готуватимуть під Олімпіаду-2022?

Валентина Семеренко, noc-ukr.org

Мова йде навіть не стільки про скандали чи поведінку сестер на етапах, мова йде про перспективу. Ця зима має стати останньою для Віти та Валентини — їх вирішальний бій. Боротися дівчатам справді є за що: вони можуть допомогти Україні повернути максимальну квоту на наступний сезон, можуть вистрелити на чемпіонаті світу та завершити кар’єру на позитивній ноті. Так, як це зробила Дар’я Домрачева, Марі Дорен Абер чи інші. Не вартує тягнути те, що ледве рухається — краще залишити і дати шанс іншим. Епоха завершується, і це нормально.


  • Віктору Циганкову — перейти в європейський клуб

Цыганков Динамо Славия
Віктор Циганков, fcdynamo.kiev.ua

Кінцівка грудня була активним період «сватання» лідера Динамо в іноземні клуби — Рому, Шальке та інші. Циганков, втім, поки залишається в Києві: його вирішили не продавати, як мінімум, до літа.

Віктор Циганков — теперішнє українського футболу

Що буде далі? Зважаючи на те, що мова йде про Динамо, сказати складно. Але якщо Віктор націлений на продуктивну європейську кар’єру, їхати з Києва потрібно уже влітку — тягнути як Андрій Ярмоленко точно нема сенсу.


  • Ісмаїлі — отримати виклик в збірну Бразилії

Лівий захисник Шахтаря — топ. У цьому немає жодних сумнівів. Він не тільки на дві голови сильніший будь-якого гравця в УПЛ, але виділяється також в матчах Ліги чемпіонів. Він був би підсиленням для більшості клубів світу, а особливо — для Манчестер Сіті. Але натомість з’являється інформація, що Ісмаїлі близький до «трансферу» в склад збірної України.

Ісмаїлі, shakhtar.com

І попри усю силу Ісмаїлі, зміна громадянства — не вихід. У збірної України є ряд перспективних та цікавих лівих захисників, і ця позиція не виглядає проблемною. Що й казати, Володимир Костевич — один з кращих фулбеків чемпіонату Польщі досі не отримав виклику в збірну. Якщо Ісмаїлі стане українцем — для Костевича та компанії (Віталій Миколенко, Василь Кравець та інші) двері в збірну будуть закриті в найближчі роки.

Колонка Кирила Мазура: Ісмаїлі знадобився б збірній України

Чи вартує бразилець цього? Навряд. Ситуація зміниться лише, якщо Ісмаїлі заграє за збірну Бразилії. Зважаючи на його рівень, така ймовірність справді існує. Тим більше, інший лідер Шахтаря, Тайсон, дебютував в збірній в неповних 29 років — захиснику виповнюється 29 в січні, тож ставити хрест на його шансах потрапити в Бразилію поки рано.


  • Андрію Говорову та Михайлові Романчуку — взяти перше золото на ЧС з 2007 року

Улітку 2017 року плавці Андрій Говоров та Михайло Романчук перервали жахливу серію України, вигравши перші медалі на чемпіонатах світу з плавання з 2007 року. Десятирічна серія без медалей обнулилася, але досі триває інша — без золотих нагород.

романчук плавание европа
Михайло Романчук, Getty Images

Як Говоров, так і Романчук за 2018 рік зросли настільки серйозно, що виглядає так, наче Будапешт був в іншому житті. На чемпіонат світу-2019 Андрій та Михайло поїдуть в іншому статусі, маючи інші регалії за спиною. І тепер їх завдання буде простішим та складнішим водночас — не просто здобути медаль, а виграти. У передолімпійський сезон це буде найкращою можливість показати, хто є ким в басейні.


  • Футбольній збірній України — напряму кваліфікуватися на Євро

Перемога в Лізі націй повернула кредит довіри до тренерського штабу та збірної України в цілому. Тепер Андрієві Шевченку та його команді потрібно зробити ще один крок — кваліфікуватися на чемпіонат Європи. Зробити це можна буде напряму в 2019 році, або спробувати щастя через плей-оф у 2020 році (туди кваліфікувалися, вигравши групу Ліги націй).

шевченко сборная украины
Андрій Шевченко, @FFUKRAINE

Навряд для когось третє (або навіть нижче) місце в групі з Португалією, Сербією, Литвою та Люксембургом буде оптимальним результатом. Так, в України далеко не найлегший календар, але це робить кваліфікацію навіть цікавішою — грати доведеться до останнього туру, який може бути вирішальним. Пригадуєте, таке вже колись було? Ага, восени 2017 року — тоді в Києві Україна програла вирішальну гру Хорватії. Кваліфікація на Євро і останній матч в Сербії — чудовий шанс виправитися за ту поразку.


  • Олександру Гвоздику — рухатися до об’єднання поясів

Александр Гвоздик, boxingscene.com
Олександр Гвоздик, boxingscene.com

Чемпіонський бій Олександра Гвоздика проти Адоніса Стівенсона — один з моментів року в українському боксі, безсумнівно. Статус чемпіона світу відкриє перед українським боксером нові можливості, але Олександрові все ще потрібно робити собі ім’я.

Які варіанти для наступного бою в Олександра Гвоздика

Усіх чотирьох чемпіонів світу в напівважкій вазі не назвати дуже медійними особистостями, тому про об’єднання поясів в першій половині року не варто думати. Гвоздику потрібно провести ефектний захист, який зацементує його в очах американської публіки. А уже під кінець року можна виходити на когось з суперників та битися за два титули — на той момент такий бій матиме більше сенсу та приверне до себе більше уваги.


  • Дар’ї Білодід — залишатися нездоланною

У 2018 році Дар’я Білодід переписувала історію українського та світового дзюдо. Зрештою, за весь рік Білодід не програла жодної сутички і стала чемпіонкою світу (наймолодшою в історії). Дар’я вражала і підкорювала дзюдо — вона уже є лідером світового рейтингу в ваговій категорії до 48-и кілограм.

Белодед победа эмоции
Дар’я Білодід святкує перемогу в півфіналі ЧС, facebook.com/ijudo

Передолімпійський сезон буде одним з найбільших випробовувань в кар’єрі Білодід — чемпіонат світу (головний старт року) проходитиме в Токіо, і саме там українці доведеться захищати свою золоту медаль. Це буде справжня перевірка перед Олімпійськими іграми: наскільки Дар’я зможе змагатися за умов неймовірної підтримки, яка гнатиме японських дзюдоїсток вперед.

Не забуваємо також про інших українських спортсменів: найкращих результатів, нових висот та постійного руху вперед.

вариант материала

Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena