УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Вгасив і закохав в себе чужих глядачів. Як Усик в Манчестері Беллью перемагав

...

Емоційність Тоні, шалена публіка і слова героїв - у репортажі Олексія Мандзія з Манчестер Арени.

Вгасив і закохав в себе чужих глядачів. Як Усик в Манчестері Беллью перемагав
Олександр Усик, Getty Images

На годиннику була майже третя ночі. Останніми з арени виходили Едді Гірн та Тоні Беллью. Промоутер обійняв боксера і мовчав, Беллью — просто йшов поруч у шапці і з великим наплічником. Позаду них — дружина Тоні і його тренер. Ніхто між собою не говорив, жодних слів чи емоцій.

«Тоні, Тоні», — кричала єдина самотня фанатка британця, яка все ще чекала на нього під службовим входом. Беллью, втім, не підійшов — він обернувся, глянув на арену і сів в автобус. На годиннику була майже третя ночі, Тоні Беллью востаннє попрощався з боксерською ареною.

***

За три години до цього моменту Тоні Беллью програв. Програв в останньому бою в кар’єрі, програв вперше за 5 років. Він пропустив декілька потужних ударів від Олександра Усика і завалився на канати. «О-ох», — прокотилося по заповненій вщент Манчестер Арені, яке одразу ж змінилося на «Come on, Tony. Get up». Але усі розуміли: він не встане.

Британська публіка, яка до бою стабільно і гучно освистувала Олександра Усика, відреагувала майже позитивно. Оголошення результатів, післяматчевий коментар — глядачі підтримували українця.

Майкл Баффер викликає боксерів на ринг, фото О. Мандзія, Sport Arena

«До цього поєдинку Олександра знали в Британії лише фанати боксу, але тепер його фан-база зросла в величезну кількість разів. Його підтримуватимуть і уже люблять тут». Промоутеру Едді Гірну не звикати кидатися гучними фразами, але в даному контексті з ним не посперечатися — Усик вразив британську публіку, він закохав її в себе танцями навколо Тоні Беллью.

На початку боксерського вечора, втім, жодною закоханістю не пахло. Британці гучно освистували будь-яку згадку про Олександра, вигукували навіть проти Дмитра Митрофанова, коли той виходив на ринг. Чому? Та усе банально просто: почули слово «Україна».

І навпаки — якщо на екрані хоч на секунду з’являвся Тоні, зал вибухав. 20-тисячна арена, яка була забита вщент ще на другому-третьому матчі андеркарду, несамовито здригалася. Якщо згадувати про слова Едді Гірна щодо «шаленої атмосфери», то вона таки була — її організували усі ті, хто прийшов на самому початку вечора, аби підтримати бійців андеркарду. Усі ті, хто не затихав з першої і до останньої секунди.

Прапорів України всередині Манчестер Арени були достатньо, але їх недоліком була розкиданість — в одному секторі майоріло двоє українців, в іншому — ще декілька. Без великого потужного сектора нав’язати боротьбу такій домашній підтримці неможливо. З іншого боку, це і не було головним завданням. Підтримка в Олександра Усика була і у вирішальний момент вона теж зіграла свою роль — після того, як Тоні відрахували, на декілька секунд в залі стало тихо. «Усик! Усик! Усик!». Першими закричали українці.

Усе, що відбувалося потім у рингу, тривало не надто багато часу — інтерв’ю Гірна, інтерв’ю Беллью, інтерв’ю Усика. Тоні поцілував усіх в маківку, і пішов. За ним пішов і Олександр. Усик лише декілька разів до канатів, подякував за підтримку, але не позував на турнбаклі з усіма своїми поясами.

«Хотілося більше якоїсь уваги на публіку від Олександра після перемоги», — резюмував українець Михайло, який достояв в арені до самого кінця. Але, поспішив запевнити він, жодного розчарування нема. «Це був сильний бій, гарний нокаут, Усик — молодець».

***

«Я більше не боксуватиму ніколи. Будь ласка, дозвольте мені зникнути і дайте мені спокою». Тоні Беллью зі сльозами на очах вкотре заявив про завершення кар’єри. Він не передумав йти, а такий бій, за словами британця, чи не найкращий спосіб попрощатися.

Тоні Беллью, Getty Images

Його останнє побажання Усику? «Гаси всіх так само як мене». У той момент, як на Манчестер Арені падала зірка Беллью, там же засяяла нова — зірка абсолютного чемпіона світу, українця Олександра Усика. І чим більше Усик «гаситиме», тим довше в Британії ця зірка палатиме.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Добавить комментарий
Новости Футбола
18 ноября, 14:49
353
18 ноября, 14:49
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?