Кореспондент Sport Arena Олексій Мандзій розповідає про обстановку в Гданську та Сопоті, де сьогодні відбудеться бій за звання чемпіона світу у важкій вазі між Олександром Усиком та Кшиштофом Гловацькі.

–  Ціль мого приїзду? – здивовано перепитували люди, а потім відповідали так, наче цей варіант здається очевидним, –  Бокс. Звісно, бокс.

–  А, walka [з польської – бій], –  з розумінням кивав прикордонник, після чого ставив штамп у паспорті та переходив до наступного у черзі, знову й знову повторюючи ту саму розмову.

Ранковий рейс Київ – Гданськ, як виявилося, був ледь не повністю заповнений прихильниками боксу. І якщо в аеропорту Жуляни усі ці люди не кидалися в очі, то вже після приземлення на території Польщі кількість людей з різноманітною українською атрибутикою приємно вражала. Попри несприятливі прогнози стосовно того, що на бою буде не більше тисячі українців, 90% з яких – заробітчани, стало очевидно, що підтримка у Олександра Усика буде більш масштабною.

«Хочу вірити, що сьогодні Усик помститься за поразку нашої збірної на Євро, причому зробить це нокаутом на домашній арені поляка», — сміливо прогнозував вболівальник Олександр, стоячи у черзі до прикордонника. Одягнений у футболку збірної України з футболу, він автоматично привертав увагу, але його заяви були не менш красномовними та гучними. Зрештою, поспілкувавшись з іншими українськими вболівальниками, виявилося, що Олександр не один такий – інші вболівальники Усика кидали не менш сміливі прогнози, розмірковуючи навіть про те, у якому раунді український боксер «покладе» свого суперника.

Польські прихильники боксу, з якими вдалося поспілкуватися безпосередньо у Гданську, намагалися не робити подібних гучних заяв: більшість з них обмежувалися словами про чудовий бій. Так, на запитання, хто ж вийде переможцем з головної події вечора, усі одноголосно називали прізвище Гловацькі, але разом з тим, ця відповідь не була такою впевненою, як в українців – поляки розуміють силу Усика та трохи побоюються його.

Одна з небагатьох реклам поєдинку у Гданську, фото Олексія Мандзія, Sport Arena
Одна з небагатьох реклам поєдинку у Гданську, фото Олексія Мандзія, Sport Arena

Сказати, втім, що у Гданську кожен другий знає та готується до бою, ніяк не можна. У самому місті де-не-де гуляли люди в українській чи польській атрибутиці, але не більше того – практично жодних рекламних щитів чи якихось нагадувань про бій. Перше правило Бійцівського клубу: не згадувати про бійцівський клуб, і у Гданську, схоже, з особливим пієтетом ставляться до цього твердження. Ті, хто мають знати про боксерський вечір, знають і так. А ті, кому цей бій не цікавий, все одно не зацікавляться.

Власне, завдяки не надто великому ажіотажу Олександр Усик та Василь Ломаченко так просто змогли прогулятися центром Гданська у день бою, та не привернути на себе практично ніякої уваги. Мабуть, це й добре для українського боксера, який комфортно почувається у такій невимушеній атмосфері, завдяки чому Олександр зможе краще налаштуватися на бій.

Ось так виглядає Ерго Арена перед початком боксерського вечора, фото Олексія Мандзія, Sport Arena
Ось так виглядає Ерго Арена перед початком боксерського вечора, фото Олексія Мандзія, Sport Arena

Зрозуміло, втім, що на самій Ерго Арені боксери відчують ажіотаж та енергетику трибун на повну – уже перед першим поєдинком вечора глядачі заповнюють стадіон у Сопоті. Що цікаво, на цей вечір боксу спеціальними автобусами приїхало чимало поляків з інших воєводств, які не готові були пропускати «найвеличніший бій в польській історії». Саме вони, власне кажучи, й заповнюють Арену уже з першого бою, але навіть зараз відчутна присутність українців, які час від часу затягують «Слава Україні!» – «Героям слава!». Якщо так піде й далі, то навіть на чужій території Олександр Усик відчує підтримку своїх вболівальників.

 

Партнер серии материалов о бое Гловацки — Усик с места событий компания Фаворит Спорт
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Читайте также
01 июня, 10:54
9
2
01 июня, 10:54
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?