Публикации
17 января, 17:54
1576
4
17 января, 17:54
Лента новостей

Звільнення тренера піде Усику на користь
...

Александр Усик, Getty Images
Що, через що і чому це правильно.
  • Що сталося?

Трохи менше ніж за тиждень до бою проти Мурата Гассієва стало відомо, що Олександр Усик звільнив тренера Сергія Ватаманюка. Інформація про це вперше з’явилася у відео-прев’ю фіналу Всесвітньої суперсерії. Тоді ж виникли певні запитання, чи правильно звільняти тренера за тиждень до фіналу.

Але Олександр розвіяв усі сумніви під час спілкування з пресою уже безпосередньо в Москві, заявивши, що з Ватаманюком він перестав працювати після поєдинку проти Майріса Брієдіса. Хоча якщо подивитися фотографії Усика в Instagram, на відпочинок після бою з латвійцем, як і на перші збори в Барселону (до травми) він їздив разом з Сергієм.


Зараз з Олександром Усиком працює його катмен, Расс Анбер.

  • Чому це правильне рішення?

Олександр двічі говорив про звільнення Ватаманюка і двічі його позиція була достатньо чіткою.

«Скажу так: він не був моїм тренером по-справжньому, просто допомагав мені в деяких моментах. Зараз ми розійшлися, тому що те, що він давав мені, не допомагало розвиватися. Я не хочу працювати з людиною просто, аби «хтось був». Він хороший хлопець, але хороший хлопець — це не професія», — сказав Усик в прев’ю фіналу.

Скандал імені Віди — сигнал для Усика щодо бою в Москві

Трохи пізніше він повторив фактично те саме при спілкуванні з пресою:

«Чому так трапилося? Тому що, мабуть, він не дає того, чого хотілося б. Я не росту, стою на місці».

Зважаючи на те, що співпраця з тренером була припинена після найважчого бою в кар’єрі Олександра, усе досить логічно. У тому поєдинку Усик виграв хіба завдяки тому, що Брієдіс підсів фізично. У матеріалі після бою колумніст Олександр Медвєдєв пояснював, чому український боксер лише на морально-вольових якостях переміг латвійця. Одна з головна причин — відсутність запасного плану та однотипність.

А якщо додати, що схожим чином Олександр діяв в декількох останніх боях — рішення напрошувалося. Кожен наступний суперник українця ставав усе сильнішим і більш підготовленим, а Усик стояв на одному рівні. І хоча це досі давало результати — рано чи пізно з такою тактикою Усик програв би.

Для порівняння: слова Усика після звільнення Башира і після звільнення Ватаманюка

  • Що було не так?

До чемпінського поясу Олександра Усика привів Алі Башир, який прагнув робити ставку на швидкості та техніці українця. Найбільш показовим у цьому плані був чемпіонський бій в Польщі проти Кшиштофа Гловацькі, коли Усик домінував в рингу та здобув легку перемогу по очках.

Але після цього Башир фактично перестав працював з Олександром (формально залишався його тренером ще один бій), в основному через розбіжності в поглядах на бокс. Усик прагнув більше атакувати, а не робити ставку лише на техніку.

Почему бой Усика с Гассиевым в Москве – это хорошо

У трьох боях без Башира українець здобув лише одну перемогу нокаутом, але важливо навіть не це. Однією з фішок Олександра був фінішний спурт: в останніх раундах Усик включав максимальну швидкість і декласував суперника ударами. Так було в першому бою без Башира (проти Майкла Хантера), так було в 1/4 фіналу Суперсерії проти Марко Хука (нокаут в 10-му раунді), але так уже не було проти Майріса Брієдіса.

За останні три раунди в бою в Ризі Олександр наніс на три точні панчі більше. Якщо додати дев’ятий раунд, то ситуація зміниться кардинально — перевага на боці Брієдіса в 12 ударів. І лякала не так рівна кількість (теж страшно), як низька точність ударів: 21% (68/314) попадань в українця проти 36% (80/221) у латвійця.

Тобто за час без Башира Усику не вдалося знайти себе в атаці, але він втратив той неймовірний захист, яким володів раніше. Частково такий регрес можна пояснити силою суперників, але хіба частково: Олександр стояв на місці і йому треба було приймати рішення. Він його прийняв.

  • Що далі?

Спрогнозувати складно. Анатолій Ломаченко займається сином і може допомогти Усику, хіба якщо той переїде в США. Довго готуватися з катменом — теж не варіант, усі це розуміють. Менеджер Олександра повинен знайти йому якийсь оптимальний варіант. Можливо, правильним було б рішення повернутися до послуг Башира, але це практично нереально.

Чи позначиться зміна тренера в бою проти Гассієва? Мабуть. Усе-таки Гассієв не може похвалитися особливою технікою чи якимсь крутим стилем, він — панчер. Якщо Олександр не буде лізти в ближній бій і не буде йти в обмін ударами, навіть без повноцінного тренера він зберігає шанси на успіх.Добавить комментарий
Читайте также
17 января, 17:54
1576
4
17 января, 17:54

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?