УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Велосипедистка Беломоіна: «Важливо правильно адаптуватися до старту Олімпіади»

...

Найчастіше на Олімпіадах траси для велоспорту будують саме під ці змагання.

Велосипедистка Беломоіна: «Важливо правильно адаптуватися до старту Олімпіади»
Яна Беломоина, Noriyasu Kato

Українська велосипедистка Яна Беломоіна розповіла про те, як правильно провести підготовку до Олімпіади-2020. Крім того, спортсменка стверджує, що більшість олімпійських трас будують спеціально до змагань, тому вони є «штучними».

«Кажуть, що в період Олімпіади буде дуже спекотно, тому важливо правильно адаптуватися до старту. У Японії велика вологість, там інакше переноситься спека. От навіть на початку жовтня, у цей період, коли ми були, декілька днів піднімалася температура і було складно дихати. Таке відчуття, наче тобі не вистачає повітря», — розповіла Беломоіна в інтерв’ю redbull.com.ua.

«На наступний рік потрібно буде грамотно порахувати, за скільки часу до старту туди летіти. Якщо календар змагань дозволить прилетіти туди заздалегідь, зможемо звикнути до клімату і часового поясу. Якщо перед Олімпіадою плануватиму якийсь старт, то навпаки – краще прилетіти за декілька днів до гонки, щоб організм не встиг відчути зміни часового поясу і клімату».

Трасу на півострові Ідзу сконструювали навмисне під Олімпійські ігри-2020, тому під час тестового івенту спортсмени справді вперше знайомилися зі змагальним колом. Беломоіна розповідає, що це не вперше олімпійські траси проєктують навмисне під ці змагання.

«Кажуть, що трасу в Японії будували півроку, навезли дуже багато різного каміння. Я віднесу цю трасу до штучних – і це взагалі особливість олімпійських трас. Для мене Ігри-2020 будуть третіми в кар’єрі, і всі олімпійські траси, на яких я змагалася, були побудовані штучно: так було в Лондоні-2012, Ріо-2016 і тепер у Токіо-2020. А от інші траси, особливо в рамках Кубка світу, проводять у лісах, де більшість перешкод природні. У цьому найбільша різниця між трасами».

На вивчення траси в спортсменів було три дні, а потім вони вийшли на старт. На думку Яни, цього часу недостатньо для повноцінного вивчення кола.

«У перший день ми могли пройти трасу пішки, а наступні два дні – їздити. Часу для обкатки було не так багато: півтори години, а наступного дня ще дві з половиною. На таку технічну трасу, де потрібно призвичаїтися до всіх перешкод, – це дуже мало часу. Ми точно не встигли накатати її до впевненості проходження всіх моментів».

Нагадаємо, що Беломоіна у цьому році виборола срібну нагороду на чемпіонаті Європи з маутінбайку. Ця нагорода стала третью для Яни на чемпіонатах Європи. Раніше вона перемагала на змаганнях у швейцарському Берні (2013) та італійському Дарфо-Боаріо-Терме (2017).

На чемпіонатах світу Беломоіна вигравала 2 срібні та 2 бронзові медалі. Остання «бронза» датована 2015 роком. На літній Олімпаде-2012 в Лондоні в крос-кантрі українка зайняла 13-е місце.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
Новости Футбола
18 ноября, 14:49
355
18 ноября, 14:49
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?