Воротарі
1. Дмитро Козаченко («ЛНЗ-Лебедин» Лебедин Черкаська область)
37 років – 14 матчів (1215 хвилин) – 10 пропущених м’ячів, 7 «сухих» матчів
Провідний голкіпер «ЛНЗ-Лебедин» причетний до всіх всеукраїнських успіхів своєї команди останніх років, та й у чемпіонаті відіграв досить надійно. Хоча був у одного з фаворитів сезону невдалий відрізок, загалом лебединці потужно виступають у чемпіонаті, зберігаючи чудові шанси на плей-офф і медалі, а особисто Козаченко за цифрами став найкращим воротарем півріччя, рівно в половині своїх матчів не поопускавши м’ячів. Єдине, чого не було від лебединського «Чілаверта» – це виконання 11-метрових, чим він славився на більш високому рівні.
2. Богдан Когут (ОДЕК Оржів Рівненська область)
32 роки – 9 матчів (810 хвилин) – 7 пропущених м’ячів, 4 «сухих» матчі
Після багаторічних виступів у ПФЛ Когут перейшов у ОДЕК і виграв досить серйозну конкуренцію у двох колег, завоювавши пост №1 у складі непереможного лідера першої групи. У більшості матчів чемпіонату та кубку Богдан взагалі не пропускав, уник серйозних помарок і в багатьох іграх витягував складні м’ячі.
3. Ян Вічний («Мотор» Запоріжжя)
22 роки – 8 матчів (717 хвилин) – 5 пропущених м’ячів, 3 «сухих» матчі
«Мотор» досить впевнено пройшов літньо-осінній відрізок, вигравши шість матчів при двох поразках, а от воротар запоріжців Вічний відзначився цікавим досягненням. Провівши три матчі взагалі без пропуску м’ячів, у інших він жодного разу не отримував у власні ворота більше одного голу. Ян колись подавав великі надії в «Ворсклі», а в аматорській першості вже є цілком сформованим, надійним голкіпером. Всього 5 м’ячів (0,62 за матч) пропустив завдяки своєму воротареві «Мотор» – найкращий показник чемпіонату.
Праві захисники
1. Тарас Михайлюк («Вікторія» Миколаївка Сумська область)
35 років – 13 матчів (1123 хвилини) – 1 гол, 2 асисти
Провівши не один сезон на професіональному рівні, Михайлюк не дограє, а грає за «Вікторію». Визначальні риси його гри – активність під час матчу, активні та глибокі підключення, дуже ефективна гра біля своїх і чужих воріт при подачах стандартів. До того ж, Тарас уміє як завершити атаку особисто, так і проявити командність у підіграші одноклубникам.
2. Олександр Парфьонов («ЛНЗ-Лебедин» Лебедин Черкаська область)
30 років – 11 матчів (990 хвилини) – 1 асист
Надійний і стабільний футболіст є одним із найбільш незамінних гравців захисту «ЛНЗ-Лебедин». Парфьонов із Калиничем більшою мірою сконцентрований на суто захисних функціях, завдяки чому можуть вільно творити й грати без оглядки на тили штатні вінгери. При цьому не чужа Олександру й комбінаційна гра, він уміє і пройти, і загострити, і подати.
3. Хасан Джаухар (ФК «Вовчанськ» Харківська область)
26 років – 9 матчів (663 хвилини)
Фіналіст Кубка ААФУ минулого сезону, – ФК «Вовчанськ», – стартував зараз і в чемпіонаті, де, попри втрати кількох лідерів за останній рік, впевнено доводить свій клас. А в обороні команди вирізняється стабільністю Джаухар – чіпкий і спритний захисник, який уміє впевнено зіграти на бровці та видати сольний прохід із підтримкою своїх вінгерів і форвардів.
Центральні захисники
1. Ігор Чередниченко («Вікторія» Миколаївка Сумська область)
35 років – 13 матчів (1170 хвилин) – 3 голи, 1 асист
Гравець із грандіозним досвідом допомагає «Вікторії», роблячи великий вклад у цілісність захисту команди, яка пережила кілька серйозних змін і по ходу чемпіонату потребувала повернення в футбол екс-збірника Яценка, який вже було почав роботу селекціонера. Чередниченко діє спокійно та просто в захисті, а також ефективно підключається на стандарти, подачі яких – досить ефективна зброя миколаївців.
2. Павло Чмеленко («Таврія» Новотроїцьке Херсонська область)
25 років – 10 матчів (855 хвилин) – 2 голи
Після розпаду горностаївського «Миру» мав варіанти в ПФЛ, але віддав перевагу одній із провідних аматорських команд рідної області. Потужний захисник із сильним, складної траєкторії, ударом зробив великий вклад в успішний і результативний виступ «Таврії» в чемпіонаті та кубку України серед аматорських колективів. Однозначно посилив і урізноманітнив зіграний захист новотроїцького клубу.
3. Олег Лівіцький («Агрон» Великогаївська ОТГ Тернопільська область)
34 роки – 12 матчів (1080 хвилин) – 1 асист
Колись на хорошому рівні грав за тернопільську «Ниву» та черкаський «Славутич», а зараз один із провідних гравців стабільної оборони «Агрону». Лівіцький має великий досвід і непогану виучку, а тому вміє досить чисто, в рамках правил, прикривати форвардів різного типажу та антропометрії. Відзначається стабільністю, в поточному сезоні, не в останню чергу, завдяки зусиллям оборони «Агрон» все ще залишається непереможним.
Центральні захисники
1. Тимофій Листопад («ЛНЗ-Лебедин» Лебедин Черкаська область)
31 рік – 17 матчів (1526 хвилин) – 1 гол
Захисник-гренадер впевнено почувається в своїх володіннях, складаючи із не менш досвідченим Кондратюком непрохідний дует у центрі. До того ж, Листопад володіє гарматним ударом, уміє пробити пенальті чи підключитися на якісь інші стандарти, а також має навик особливо небезпечного довгого пасу, чим активно користаються гравці групи атаки «ЛНЗ-Лебедин».
2. Іван Мучак (ОДЕК Оржів Рівненська область)
28 років – 11 матчів (929 хвилин) – 2 голи, 1 асист
Потужний, фізично обдарований захисник – один із непрохідних редутів ОДЕКа. До того ж, Мучак винятково успішний при підключеннях до чужих воріт, постійно загострюючи гру при подачах штрафних і кутових та відтягуючи на себе суперників. У захисті ОДЕКа він добре гармоніює як із Чикалюком-Козакевичем, так і з Кадепським.
3. Андрій Поляниця («Авангард» Корюківка Чернігівська область)
37 років – 11 матчів (820 хвилин) – 1 гол
Ветеран із великим досвідом виступів у ПФЛ – один із найдосвідченіших гравців у корюківській команді. Добре грає при стандартах як біля чужих воріт, так і біля своїх. Впевнено почувається в силовій і верховій боротьбі. Поляниця раніше більше грав у парі з іще досвідченішим Даценком, а зараз допомагає адаптуватися в дорослому футболі молодим Лакеєнку та Гусєву.
Ліві захисники
1. Роман Романчук (ФК «Ковель-Волинь» Волинська область)
33 роки – 11 матчів (990 хвилин) – 1 гол, 2 асисти
Колись грав на професіональному рівні в чемпіонатах чотирьох різних країн, зараз є граючим президентом клубу-новачка аматорського чемпіонату. Команду волиняни зібрали досвідчену, і Романчук, у якого збереглася швидкість і є пристойний досвід, не лише справляється з роботою в своїй зоні, а й регулярно підключається до атак, виконує стандарти, організовує початкову фазу флангових атак.
2. Олександр Борячук («Світанок-Агросвіт» Шляхова Вінницька область)
28 років – 9 матчів (783 хвилини) – 1 гол
Брат гравця «Шахтаря» володіє одним із найбільш божевільних ударів з лівої ноги в низовому українському футболі – під його штрафні гравців не рекомендується ставити через загрозу здоров’ю. Окрім потужного удару, вирізняється швидкісними даними та вмінням загострити. Недарма через фланги «Світанок-Агросвіт» діє настільки розкуто й ефективно.
3. Віктор Ковалик («Агрон» Великогаївська ОТГ Тернопільська область)
35 років – 12 матчів (1080 хвилин) – 2 асисти
Задня ланка «Агрона» – одна з найкращих і найнадійніших у чемпіонаті. За великим рахунком, ця команда використовує дуже невеликий, обмежений кількісно склад, але при цьому грає дуже стабільно, грамотно будує гру в обороні. Досвідчений Ковалик – один із найстабільніших гравців у обоймі великогаївців. Розкішно вкидає аути та вміло підтримує стрімкі комбінації через фланг. При цьому дає змогу вінгерам Луцику й Червонецькому діяти вільно, без оглядки на редут – тому що Віктор добре відпрацьовує позаду.
Центральні півзахисники
1. Дмитро Ярчук (МФК «Первомайськ» Миколаївська область)
25 років – 13 матчів (1127 хвилин) – 8 голів, 1 асист
Колись пробував сили в вищих дивізіонах України та Португалії, але після «Таврії» та «Ешторіла» надовго пропав із радарів. У МФК «Первомайськ» грає з запасом – на класі. Володіє дуже хорошим ударом, а також впевнено реалізовує 11-метрові (п’ять із шести в поточному чемпіонаті). Разом із лебединцем Грицаєм, є найкращим пенальтистом поточного чемпіонату. Непогано пробиває штрафні, а також уміє несподівано пробити з кута карного майданчика після зміщень.
2. Дмитро Мироненко (ФК «Чернігів»)
23 роки – 14 матчів (1232 хвилини) – 3 голи, 3 асисти
Лідер чернігівських «тигрів» – гравець з одним із найкраще поставлених ударів у дивізіоні. Його штрафні та дальнобої з гри несуть велику небезпеку, до того ж, уміє вести розпасовку та своїми подачами вносити загрозу в карний майданчик суперників. Мироненко – один із тих гравців, на яких тримається стрункість гри чернігівців, що вдало повернулися в ААФУ цього сезону.
3. Дмитро Проневич (ФК «Малинськ» Рівненська область/«Світанок-Агросвіт» Шляхова Вінницька область)
35 років – 9 матчів (778 хвилин) – 3 голи
Він починав сезон у ФК «Малинськ», за який встиг зіграти стартовий матч, але трагічна загибель власника клубу призвела до того, що провідні гравці розійшлися. Проневич опинився в «Світанку» й відразу посилив команду. Гравець зі школою «Сампдорії» та «Зорі», а також досвідом виступів у Шотландії, В’єтнамі та Фінляндії, окрім потужної гри в центрі поля, відзначився ще й трьома голами.
Праві півзахисники
1. Тарас Пліс («Епіцентр» Дунаївці Хмельницька область)
28 років – 12 матчів (1080 хвилин) – 4 голи, 5 асистів
У складі «Агробізнеса» Пліс зібрав пристойну колекцію нагород, а тепер відгукнувся на запрошення від нового амбітного футбольного проекту Хмельниччини. Завдяки своїм швидкісним даним і наполегливості, він взяв участь у дев’яти результативних комбінаціях і заробив кілька стандартів під голи. До речі, активність Пліса часто призводить до штрафних і кутових, а «Епіцентр» – лідер західної групи за голами зі стандартних положень.
2. Олександр Колос («ЛНЗ-Лебедин» Лебедин Черкаська область)
24 роки – 13 матчів (817 хвилин) – 4 голи, 3 асисти
Найефективніший серед лебединських вінгерів, хоча там чудовий підбір гравців із досвідом виступів у таких клубах, як СК «Дніпро-1», «Зірка», «Славутич». Колос уміє урізноманітнити флангову гру зрізанням кута, зміщенням в центр. Він не боїться статичних захисників, уміло обіграючи їх один в один. Цього сезону дещо менш стабільний, але за такої ротації й конкуренції все одно видав хороший результат.
3. Олександр Крук («Мотор» Запоріжжя)
29 років – 8 матчів (689 хвилин) – 2 голи, 5 асистів
Попри те, що лідери третьої групи провели менше матчів за конкурентів з інших географічних зон, у Крука дуже сильні індивідуальні показники. Його фірмовий стиль – швидка, наполеглива гра на фланзі, із численними прострілами, зручними для одноклубників. До того ж, сам також має непоганий удар, тому кожен прорив несе подвійну загрозу воротам суперників.
Атакувальні півзахисники
1. Віталій Грицай («ЛНЗ-Лебедин» Лебедин Черкаська область)
28 років – 13 матчів (944 хвилин) – 12 голів, 4 асисти
Унікальний приклад «плюс-сайз» гравця, який лишається ефективним у серйозному змагальному циклі. Грицай – беззаперечний лідер одного з найсильніших аматорських клубів України. Розкішно пробиває штрафні (добра половина його голів – саме таким чином), а при цьому може розігнати швидку багатоходівку розрізним пасом або й завершити її влучним ударом. Колись подавав великі надії у ФК «Львів», чернігівській «Десні» та алчевській «Сталі» – зараз знайшов себе в «ЛНЗ-Лебедин».
2. В’ячеслав Акімов («Вікторія» Миколаївка Сумська область)
30 років – 14 матчів (725 хвилин) – 4 голи, 6 асистів
Одесит, який свого часу подавав великі надії в молодіжних складах «Шахтаря», на аматорському рівні славиться як чи не найкращий виконавець штрафних. Суперники навіть уникають зайвий раз фолити на своїй половині поля, тому що дистанція та наповненість стінки не грають для Акімова великого значення. Виконанням не лише ударів, а й подач зі стандартів В’ячеслав завдячує й позиції топ-асистента, хоча, до речі, може не лише завершити сам, а й віддати досить тонкий пас. Може зіграти як форварда, так і півзахисника.
3. Андрій Сліпухін (ФК «Тростянець-2» Сумська область)
19 років – 14 матчів (1058 хвилин) – 7 голів, 1 асист
Не можемо не віддати належне молодому атакувальному хавбекові ФК «Тростянець-2». У цієї команди, яка дебютує на всеукраїнському рівні, досить досвідчена група атаки, але якраз Сліпухін є в ній одним із наймолодших. Здорово комбінує цей перспективний виконавець стандартів, уміє зіграти широко, з загостренням. Врешті-решт, у кожній команді має бути рудий.
Ліві півзахисники
1. Дмитро Жиганов (СК «Каховка» Херсонська область)
21 рік – 10 матчів (839 хвилин) – 10 голів, 1 асист
Найкращий сезон у кар’єрі молодого флангового форварда. У своїх найкращих матчах Жиганова було просто-таки не втримати. Витягнув на собі надважливі домашні перемоги над новотроїцькою «Таврією» та дніпровським «Легіонером», двічі виводив вперед команду в неоднозначному матчі з маріупольським «Ярудом», який завершився нічиєю (господарі були невдоволені суддівством). Швидкий гравець, спроможний на сольний прохід, обіграш, хороший прицільний удар.
2. Іван Борисенко («Вікторія» Миколаївка Сумська область)
22 роки – 13 матчів (944 хвилини) – 4 голи, 7 асистів
Найгостріший із вінгерів «Вікторії» – оболонський вихованець є одним із наймолодших у досвідченій команді, але завжди має місце в основній обоймі завдяки спритності, швидкісному дриблінгу, непогано поставленому удару. Борисенко – гравець різноплановий, здорово завершує сам, але вміє прорватися з прострілом чи навісом, що часто допомагає форвардам. Один із тих, хто відповідає за загальнокомандну стрімкість.
3. Андрій Апанчук (ОДЕК Оржів Рівненська область)
19 років – 10 матчів (488 хвилин) – 6 голів, 4 асисти
Хлопець пройшов академію «Шахтаря», але повернувся в рідну область – і здорово виступив за ОДЕК. Невисокий вінгер із вибуховою швидкістю відразу пожвавив гру оржівської команди, і попри те, що її склад добре зіграний і, в принципі, монолітний, Апанчук зумів прорватися в її склад і стати важливою частиною її гри. Уміє прорватися крізь щільний захист, майстерно пробиває з різних позицій і завдяки швидкості часто змушує гальмувати себе з фолами.
Нападники
1. Максим Тищенко («Рубікон-Вишневе» Київ)
24 роки – 13 матчів (1598 хвилин) – 10 голів, 3 асисти
Колись подавав великі надії в «Динамо», викликався в юнацькі збірні України. Але різні причини змусили форварда побувати в глибинному аматорському футболі й навіть спробувати тренерську роботу. Повернення на всеукраїнський рівень вийшло тріумфальним: Тищенко забив рівно половину всіх м’ячів «Рубікону», запам’ятався наполегливістю, вмінням протиснутися через щільні редути завдяки грі корпусом, зіграти тараном.
2. Мар’ян Литовчак («ЛНЗ-Лебедин» Лебедин Черкаська область)
22 роки – 13 матчів (417 хвилин) – 8 голів, 1 асист
Унікальний приклад швидкострільності: попри постійну ротацію та конкуренцію з досвідченим Качуром, Литовчак зумів забити 8 м’ячів, у середньому – по одному кожні 53 ігрові хвилини. Здорово грає позиційно, може нав’язати суперникам силову та позиційну боротьбу. А з урахуванням високого класу півзахисту «ЛНЗ-Лебедин», має постійну підтримку в вигляді флангових і глибоких передач.
3. Руслан Івашко («Епіцентр» Дунаївці Хмельницька область)
33 роки – 11 матчів (829 хвилин) – 7 голів, 3 асисти
Важко оцінити важливість цього гренадера-пілігрима для дебютантів ААФУ. Високий, але при цьому пластичний і хитрий форвард не лише багато забиває, але й допомагає команді своєчасними скидками, заробленими стандартами. Дуже сильно провів осінь, зробив вирішальний вклад у перемогу над «Світанком-Агросвіт» – безпосереднім конкурентом і сильним суперником. Міг зробити навіть більше, але в передостанньому матчі отримав травму.
Нападники
1. Єгор Твердохліб («Атлет» Київ)
18 років – 14 матчів (976 хвилин) – 13 голів, 2 асисти
Минулого сезону молодий форвард непогано проявив себе в вишгородській «Чайці», а коли ця команда припинила виступи в ААФУ, перейшов у столичний «Атлет». Тут, маючи підтримку таких майстерних розпасовщиків, як досвідчений Колесник (ПФК «Олександрія» та київський «Арсенал»), Твердохліб продемонстрував високу результативність і позиційну гнучкість. Єгор може зіграти як центрального форварда, так і відтягнутого чи флангового. Однозначно спроможний прогресувати.
2. Костянтин Без’язичний («Вікторія» Миколаївка Сумська область)
27 років – 12 матчів (434 хвилини) – 9 голів, 1 асист
Свого часу «Вікторія» перехопила відразу трьох лідерів ФК «Вовчанськ», але висока конкуренція в команді зробила завдання новачків дуже непростим. Без’язичному належало конкурувати з Шевченком і Акімовим, гравцями з великим всеукраїнським досвідом. Цього сезону один із них травмувався, а іншого більше використовували в відтяжці, отже, Костянтин по ходу сезону отримав свій шанс. Ним скористався: причому, сім із дев’яти м’ячів назабивав у п’яти заключних турах року. «Вікторія» зимує на першому місці, будучи найбільш результативною командою всього чемпіонату.
3. Шеік Ібрахім Бамба (ФК «Біла Церква» Київська область)
20 років – 9 матчів (756 хвилин) – 7 голів, 1 асист
Молодий форвард із Кот-Д’івуару вперше засвітився в команді «Сокіл» (Михайлівка-Рубежівка), а на всеукраїнському рівні дебютував у новому клубі ФК «Біла Церква». Перше знайомство – позитивне: спритний гравець показав м’якість і техніку в поводженні з м’ячем, здорово відкривався та стартував на передачі на хід. Підтвердження класу – більшість своїх голів Бамба оформив у матчах із командами верхньої половини таблиці.
Турнірна таблиця групи 1
М | Команда | І | В | Н | П | М | О |
1 | ОДЕК (Оржів, Рівненська область) | 12 | 10 | 2 | 0 | 33:9 | 32 |
2 | «Агрон» (Великогаївська ОТГ, Тернопільська область) | 12 | 6 | 6 | 0 | 16:8 | 24 |
3 | «Епіцентр» (Дунаївці, Хмельницька область) | 12 | 7 | 2 | 3 | 28:19 | 23 |
4 | «Світанок-Агросвіт» (Шляхова, Вінницька область) | 11 | 6 | 1 | 4 | 18:12 | 19 |
5 | «Нива» (Теребовля, Тернопільська область) | 12 | 4 | 4 | 4 | 14:16 | 16 |
6 | «Покуття» (Коломия, Івано-Франківська область) | 11 | 4 | 1 | 6 | 14:17 | 13 |
7 | «Ковель-Волинь» (Волинська область) | 11 | 3 | 4 | 4 | 8:14 | 13 |
8 | «Карпати-Енергетик» (Галич, Івано-Франківська область) | 11 | 2 | 3 | 6 | 11:23 | 9 |
9 | «Луцьксантехмонтаж №536» (Луцьк) | 11 | 0 | 4 | 7 | 13:27 | 4 |
10 | «Вотранс» (Луцьк) | 11 | 0 | 3 | 8 | 8:18 | 3 |
Турнірна таблиця групи 2
М | Команда | І | В | Н | П | М | О |
1 | «Вікторія» (Миколаївка, Сумська область) | 14 | 11 | 2 | 1 | 43:8 | 35 |
2 | «ЛНЗ-Лебедин» (Черкаська область) | 14 | 10 | 3 | 1 | 42:10 | 33 |
3 | «Авангард» (Корюківка, Чернігівська область) | 14 | 10 | 2 | 2 | 24:10 | 32 |
4 | ФК «Тростянець-2» (Сумська область) | 14 | 7 | 1 | 6 | 21:21 | 22 |
5 | «Атлет» (Київ) | 14 | 6 | 2 | 6 | 27:26 | 20 |
6 | «Рубікон-Вишневе» (Київ) | 14 | 5 | 5 | 4 | 20:21 | 20 |
7 | ФК «Чернігів» | 14 | 5 | 4 | 5 | 24:20 | 19 |
8 | МФК «Первомайськ» (Миколаївська область) | 14 | 5 | 2 | 7 | 26:31 | 17 |
9 | «Агродім» (Бахмач, Чернігівська область) | 14 | 4 | 4 | 6 | 9:13 | 16 |
10 | ФК «Біла Церква» (Київська область) | 14 | 3 | 3 | 8 | 16:24 | 12 |
11 | «Олімпік» (Кропивницький) | 14 | 2 | 0 | 12 | 19:56 | 6 |
12 | «Дніпро» (Черкаси) | 14 | 1 | 2 | 11 | 9:40 | 5 |
Турнірна таблиця групи 3
М | Команда | І | В | Н | П | М | О |
1 | ФК «Вовчанськ» (Харківська обл.) | 10 | 8 | 1 | 1 | 27:8 | 25 |
2 | «Мотор» (Запоріжжя) | 10 | 8 | 0 | 2 | 23:5 | 24 |
3 | «Яруд» (Маріуполь, Донецька обл.) | 10 | 7 | 1 | 2 | 31:9 | 22 |
4 | «Зірка» (Кропивницький) | 10 | 6 | 1 | 3 | 25:11 | 19 |
5 | «Таврія» (Новотроїцьке, Херсонська обл.) | 10 | 6 | 0 | 4 | 19:8 | 18 |
6 | СК «Каховка» (Херсонська обл.) | 10 | 5 | 2 | 3 | 22:14 | 17 |
7 | «Легіонер» (Дніпро) | 10 | 2 | 1 | 7 | 15:31 | 7 |
8 | «Перемога» (Дніпро) | 10 | 1 | 2 | 7 | 7:29 | 5 |
9 | «Дніпро-1-Борисфен» (Дніпро) | 10 | 1 | 1 | 8 | 3:24 | 4 |
10 | «Кремінь-Юніор» (Кременчук, Полтавська обл.) | 10 | 1 | 1 | 8 | 9:42 | 4 |
Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)
Источник: Sportarena.com