Sportarena

Клод Макелеле: Був переконаний, що Шевченко вийде на Євро

Відверте інтерв'ю легендарного півзахисника.

Макелеле - о Шевченко, Малиновском и Украине - новости футбола

Екс-півзахисник збірної Франції, Реалу та Челсі Клод Макелеле у відвертому інтерв’ю YouTube каналу «Бомбардир» розповів про виступи Андрія Шевченка у лондонському клубі, оцінив сучасну збірну України та ігрові якості Руслана Малиновського, якого буде рекомендувати скаутам Синіх, а також розповів про моменти своєї кар’єри.

 Про Андрія Шевченка

«Коли приходять нові футболісти, їм потрібен час. Баллак та Шева – це великі футболісти, бійці, які хочуть постійно грати. І вони були лідерами у попередніх клубах. Шева був лідером Мілану, постійно забивав. Баллак — так само. У Челсі вони зіштовхнулись з іншими умовами, менталітетом, футболом, і їм потрібен був час. Так само і мені потрібен був час, щоб зрозуміти Прем’єр-лігу. Шевченко зробив гарну роботу у Челсі. Так він очікував більшого. Шева — є Шева, і для мене він залишився великим футболістом.

Шевченко створює позитивний імідж для України. Молодь дивиться на нього і вірить, бо знає, чого він досягнув у світовому футболі. Він відкрив очі багатьом людям на Україну. Це дуже важливий меседж. Зараз він тренер національної збірної. І видно, що молоді гравці вірять йому та роблять те, що він вимагає від них. Це видно по тому, як грає його команда. Вона грає добре. Андрій змінив формацію, ввів молодих футболістів. Я був переконаним, що він вийде на Євро. І може стати сильним тренером.

Андрей Шевченко, ffu.ua

Результат матчу Україна – Португалія – не сюрприз для мене. Як і гра збірної за Шевченка. Я добре знаю Андрія, і розумію що він хоче від своєї команди. Це спільна робота з італійським тренерським штабом. Я побачив багато цікавих тактичних деталей. Радий за нього, бо він мій друг. Шева має кваліфікованих футболістів та систему гри. Він здобув чудовий результат для країни, для національної збірної та для наступних поколінь.

Питання про те чого хоче він, що робить для цього. Зараз він дав велике досягнення для своєї країни. Зараз твориться імідж українського футболу. За цією збірної уважно спостерігають. І вже потім Шевченко прийме рішення що робити далі».

Про Руслана Малиновського

«Добре пам’ятаю Малиновського. Він дуже добре грав у Бельгії. Не просто так італійська команда купила його. Це дуже розумний футболіст. Тому не дивно що він у збірній веде гру, робить різницю. У нього є все для класного сучасного півзахисника – перший пас, розуміння гри, стандарти. Він дуже кваліфікований футболіст. І такого гравця знайти непросто. В сучасному футболі часто матчі виграються за рахунок стандартів. Надзвичайно важливо в команді мати людину, яка вміє витискати максимум зі стандартних положень».

Малиновский
Руслан Малиновский, Getty Images

Про сучасний Челсі та Нголо Канте

«Реал залишається моїм клубом, і це нікуди не зникне. Так як і  Чеслі. Я повернувся у лондонський клуб, де тепер працюю тренером з індивідуальної підготовки. Передаю свій досвід молоді – як бути професіоналом, конкурувати, вміти діяти у різних системах гри. Для мене важливо було повернутись у Челсі та залишатися у футболі.

Я працюю з футболістами з молодіжок Челсі, які готуються до переходу у першу команду. Це дуже важливо, бо у клубу є трансферний бан, і ми певний час будемо посилювати команду лише із власних резервів. У нас є багато молодих футболістів. Мало, хто очікує сюрпризів від нас. Згодом ви побачите.

Я амбітна людина, яка любить виклики. По заваршенні кар’єри я залишаюсь таким же амбітним. Вважаю, що у футболі все має йти поступово. Потрібен з час, з яким ти краще розумієш гру, котра постійно розвивається. Я багато вчусь у інших менеджерів та клубів. І тепер я повернувся у Челсі для того, щоб передати весь мій досвід. Дуже важливо вчитись коже день. Тепер я в структурі департаменту клубу який працює з молоддю, гравцями, які перебувають у оренді.

Канте Франция
Нголо Канте, Getty Images

Я люблю Нголо Канте, бо він не егоїстичний і щасливий, коли робить свою роботу. Він робить все для команди. Фізично він неймовірно сильний. Тактично – розумний! Молодий, і з часом стає тільки краще. Я не можу порівнювати себе та його. Мессі чи Зідан? Це різні футболісти! Важливо те, що він робить. Це  вже називають терміном «робота Канте».  Коли молодого гравця постійно порівнюють з кимось, це може бути небезпечно для нього. Канте багато вчиться. Коли ти маєш молоде вино, його трохи треба притримати, щоб воно стало ще кращим. За два роки він буде ще успішнішим. Багато великих клубів хочуть запросити його. Ми спілкуємось із ним: я відзначаю його гарні моменти, вказую на помилки.  Лампард має великі плани на нього і хоче, щоб він був ще корисніший для команди».

Про Реал та перехід у Челсі

«Все було не зовсім так, як думають люди. Це минуле для мене. Зараз у мене дуже теплі стосунки з Флорентіно Пересом. Він мій друг. Не можна зациклюватися на тому, що сталося. У футболі може трапитися різне. Але якби тієї ситуації не було, я не осягнув того, що вдалося у Челсі. Зараз я вважаю, що вийшов на інший рівень у лондонській команді.  Реал Мадрид — це частина моєї історії, і це назавжди. Потім я перейшов у Челсі – вигравав трофеї, прогресував. Іноді в житті люди роблять помилки. Але для мене та ситуація не було помилкою. Це точно.

У АПЛ — інші швидкості, все інше. Багато що змінилося. Я хотів бути топ-футболістом, тому мав робити для цього все. Адаптуватися до англійського стилю, де треба битись. У Реалі ми грали інакше. У Англії більш інтенсивний чемпіонат, більше залежить від фізичного стану.

Є багато гравців, які прагнуть бути схожими на мене.  Я не люблю, коли порівнюють. Моя кар’єра – приклад для багатьох, але вважаю, що молодь має бути краща за мене».

Гра проти Шевченка

«Я грав проти нього у національній збірній та коли він виступав у Мілані також. У мене велика повага до нього. Гравці які знаходяться на топ-рівні б’ються на полі, бо хочуть перемагати. Після гри ми тиснемо одне одному руки. Оскільки поважаємо один одного. З Шевою ми дружимо , спілкуємось бо разом живемо у Лондоні. Він приїздить на базу Челсі. Його син тренується у академії клубу. Сподіваюсь він гратиме у Челсі та допоможе збірній України».

Шевченко Эссьен
Андрей Шевченко и Майкл Эссьен, Getty Images

Про найпам’ятніші моменти кар’єри

«Я насолоджувався футболом увесь час: від дитячих спогадів, і потім Сельта, Марсель, Реал, Челсі, ПСЖ. Кожен момент у кар’єрі я кайфував. Я задоволений тим що сталося у моєму житті. Були негативні моменти, але це теж досвід».


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena