No Future

Лента новостей
Ігор Бойко – про те, чому Лестеру не потрібне майбутнє.

Найпершою реакцію були б прижмурені очі та спроба загострити слух. Невже хтось справді таке сказав вголос? Потім дзвінкий сміх дитини, яку ще суспільними правила не навчили придушувати свої щирі емоції. Приблизно б так відреагували вболівальники Лестера влітку 2015 року, аби їм хтось сказав, що їх команда стане чемпіоном Англії уже в найближчому майбутньому. Проте тоді таких просто не могло бути.

Ця ж реакція могла виникнути у будь-кого зі 120 тисяч людей, що прийшли до Вікторія Парку відсвяткувати перемогу Лестера у Прем’єр-лізі, якби їх запитали: «А що далі?»

Минулого не існує – це лише спогади. Майбутнього не існує – це лише мрії. Єдиний час, який має значення, – теперішній. Усі найкращі події відбуваються саме тоді. Ніхто краще за уболівальників Лестера не зуміє розповісти, наскільки кумедними можуть бути розмови про майбутнє та якась побудова планів.

У світі не так багато девід коннів, які не вважають чемпіонство Лестера безгрошовим дивом та рахують гроші, що витратили тайські бізнесмени на Лисів за останні роки. Безперечно, далеко не всі гравці цього Лестера народились у місті та пройшли казковий шлях. Колись давно, коли ще Лестер виступав у Чемпіоншипі, мільйон фунтів за форварда з Конференції Джеймі Варді мали вигляд страшенної переплати.

Проте цього разу мова не про гроші, а про плани. Вічай Сріваддханапрабха та його колеги мріяли про Прем’єр-лігу. Вони будували плани щодо потрапляння туди та могли прописувати у свої стратегії щось інше. Але ніхто й ніколи не міг подумати, що Лестер стане чемпіоном. Це було щось нове.

Часто доводиться чути, коли на стадіонах віддані та не дуже розумні уболівальники кричать, що їх команда «чемпіон». І це зазвичай не Барселона чи Баварія, а хтось типу Ейбара чи Аугсбурга. Чи Лестера. Подібні слова викликають зверхню посмішку, немов чуєш слова якоїсь дитини. Милі гарні слова, у відповідь на які залишається тільки думати: «Яке ж ти наївне… Як багато тобі ще треба дізнатись про цей жахливий світ».

Ні, твоя команда не чемпіон. Вона ніколи не стане чемпіоном.

Вчення мотиваторів говорять, що треба перетворювати мрію у мету й проклади свій шлях до щастя. Слова завжди гарні. Навіть якісь великі вчинки стають гарними тільки після того, як хтось їх зможе красиво описати. Уся суть мрії в тому, що вона має бути нереальною. Інакше вона перетвориться на щось буденне. Бажання літати – мрія, бажання мати літак – мета. Бажання звичайного 10-річного хлопчака забити переможний м’яч у фіналі Кубка Світу – мета. Бажання звичайного 30-річного чоловіка забити переможний м’яч у фіналі Кубка Світу – мрія. Не що інше, як казка.

Лестер ставив собі за мету вийти до Прем’єр-ліги. Але вони лише мріяли про титул чемпіона Англії. Не що інше, як казка.

Коли вболівальники Лестера думали про своє майбутнє, вони не бачили подібних успіхів. Але люди люблять говорити про майбутнє. І вже декілька тижнів тому в Англії почали писати, мовляв, Лестер чемпіон, але Тоттнем своїм прогресом досягнув більшого для майбутнього. (Отут буде істеричний сміх уболівальника Лестера.)

Яка різниця для Лестера, його гравців та вболівальників, що там буде в майбутньому. У них його не було. Зате у них є теперішнє. Тільки сьогоденням можна сповна насолодитись. Зазвичай говорять про минуле та майбутнє тільки ті, у кого проблеми зараз.

«Наш сезон – наступний»(с).

Сезон Лестера цей. Йому не треба ніяке майбутнє.Теги:
Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?