Sportarena

Augsburg Calling: «Генерал», який поєднав панк-рок, футбол і ненависть до фанатів

Історія німецького навколофутбольного проекту, який "засвітився" і в Україні.

Augsburg Calling: «Генерал», який поєднав панк-рок, футбол і ненависть до фанатів

Фото: Facebook Augsburg Calling

— Назву себе фанатом футболу, який любить музику, — Герхард поправляє свій фірмовий шкіряний капелюх і скромно продовжує, — Ми тепер дуже популярні в медіа, журнал про футбол «11 Freunde» нас визнав фанатською ініціативою року (у 2017-му), але я просто поєднав музику і футбол, щоб забути про ненависть і насильство на стадіонах.

Капелюх у Зеклера швидше ковбойський, а не військовий, хоч його часто називають «Генералом». За цим сценічнім псевдо Герхарда найчастіше згадують у футбольній тусовці. У цьому капелюсі Герхард розгулював торік у серпні й у Житомирі та Києві, коли приїжджав з Німеччини із командою активістів руху «Football-fanculure in the Open Society». Саме тоді Fanproject Volyn заприятелював із Зеклером.

Фото — Facebook Augsburg Calling

Фішка Augsburg Calling — ідея культурного обміну, який організовують фанати для фанатів. Свого часу Герхард подумав, що фани, які за визначенням мусять щонайменше не симпатизувати один одному, можуть спокійно разом пити пиво, слухати музику і не битися напередодні матчів.

Читайте також: «Поліцейська академія»: як з’явився і розвивається футбольний клуб університету МВС

Все почалося із того, що у 2007-му панк-рок-група Зеклера два дні гостювала із найстарішим фан-клубом Аугсбурга — Augsburger Jungs — на матчі у Фрайбурзі. Тоді на дебютне музичне шоу прийшли і відривалися дві сотні фанів Аугсбурга і Фрайбурга. Рок, пиво, розмови і жодного побитого писка.

Про це зняли сюжет на Sky і наступного дня Герхард прокинувся знаменитим.  Він вирішив зробити таке ж вдома в Аугсбурзі. Не всі, звісно, радо зустріли ініціативу миру, дружби і жуйки із часом непримиренними ворогами. В Аугсбурзі були й такі, що обіцяли «тепло» поговорити із диваком-Герхардом.

Фото — Facebook Augsburg Calling

Спочатку Генерал витрачався для таких фан-фестивалів сам. Вхід на фанатські вечірки був безкоштовним. Крім того, Герхард дбав і про екскурсії для виїзних фанатів суперників Аугсбурга, щоб їм було що побачити в його місті, окрім як пабів і стадіону. Він також організовував спаринги між фанатами і навіть дитячі екскурсії, адже гості Аугсбурга часто приїздили з ними на матчі.

Зеклер спробував залучити до свого проекту й клуб. Йому там подякували, але тактовно відмовили. Тоді «Генерал» прийшов у мерію. Пообіцяв владі збільшення потоку туристів у вже й не дуже обділене їхньою увагою місто.

Фото — Facebook Augsburg Calling

Так Augsburg Calling отримав перші 500 євро від туристичного департаменту. Згодом Зеклер подався у федерацію (DFB), адже про його проект вже гуділа Німеччина. І він отримав відразу 50 тис. євро на сезон!

Відтоді його проект отримує кошти саме від міста і федерації. Причому Герхард зауважує: Augsburg Calling — це проект не тільки для шанувальників гостьової команди, але, звичайно, для його рідної і просто для любителів музики та культури.

Читайте також: «Футболісти моляться, щоб Бог благословив їх на гру та дав мудрості суддям». Жінка-президент, «Мессі-барбер» і 21 легіонер – у команді «Легіонер»

Особливо тепло Аugsburg Calling товаришує із Уніоном. Обидві  команди довгий час перетиналися в нижчих німецьких лігах. Аugsburg Calling прийняв свого часу перший виїзд берлінців, коли вони піднялися у другу Бундеслігу. Зеклер і його команда організували фестиваль  для фанатів Залізних. Відтоді вони заприятелювали, і це при тому, що в Німеччині, звісно, ніяких там мораторіїв на фанатську ненависть, як тепер в Україні, немає, а берлінці і баварці часто «стібнуться» один з одного, як, наприклад, Луцьк і Львів.

У серпні минулого року кілька сотень берлінців гостювали в мерії Аугсбурга, а в січні цього року вже фанати Уніона організували круту вечірку для виїзних вболівальників Аугсбургу в районі Кьопенік у Берліні, де базується місцевий клуб. Так вони й товаришують уже 10 років.

Є в «портфоліо» «Генерала» і міжнародний досвід. Причому йому довелося відразу випробувати силу свого проекту на одних із найвідв’язніших фанатах в Європі — сербського Партизана. Аугсбург грав у Лізі Європи із сербами в 2015 році. Сталося диво — навіть ножі ніхто не діставав, натомість німці із сербами зіграли у футбол, а потім у Белграді відбувся такий же теплий прийом.

Фото — Facebook Augsburg Calling

«Генерал» намагається придумувати якісь нові фішки щосезону. У цьому році він домовився про співпрацю із двома найкрутішими музеями в Аугсбурзі, а також просуває ідею так званих walking-матчів: їхні учасники, зазвичай, вже дуууже поважні ветерани, які …ходять пішки по полю.


Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?