Ігор Бойко – про те, що інколи треба думати, аби в решті решт назвати речі своїми іменами.

Світ повен дурних людей. Але ми у цьому не винні. Нас такими зробили, і жодного шансу уникнути цього не було.

Найдосконаліші люди у світі – діти. Вони живуть повним життям та використовують увесь свій потенціал. Аж поки не потрапляють у світ дорослих. Там завжди є правила та якісь обмеження. Там завжди заганяють у рамки та нічого не пояснюють. Сувора матуся  б’є дитину по руках та кричить, що так не можна. А звідки дитина може знати, як можна? І тому, коли щось не можна робити, то це більше рефлекс на дитячі образи, ніж розуміння.

Тисячі років еволюції подарували людям здатність думати. Але ми гордо відмовляємось від цього подарунка. Ми звикли заміняти свої власні думки чимось іншим: спогадами, знаннями, почуттями. Думати – одне з найважчих умінь людини. Цього ніхто не любить та майже ніхто не вміє. Але ми в цьому не винні.

Після батьків наступає час школи. Там відбувається знищення людини розумної та перетворення її на гвинтик суспільства. У школі нам забороняють думати. Замість розвитку цього уміння нас ще молодих змушують все знати. Але не розуміти. Вивчення віршів на пам’ять називають тренуванням для мозку. За зубріння хімічних формул та математичних правил ми отримуємо гарні оцінки. Нехай іноді й взагалі не розуміємо того, що тільки що продекламували.

Але хай-но з’являється думка, її відразу знищують. На екзамені нас можуть запитати, ми думаємо про цей твір. Тільки ми починаємо відповідати, як це виявляється неправильною думкою. Тому що вона не збігається з загальноприйнятою и з тим, що вважає вчитель. Одиниця. Навіщо тоді питати, що ми думаємо?

Щоб отримати гарну оцінку, треба не думати, а знати. Щоб вважатись розумним, треба не думати, а знати. Крива людська логіка. Але ми цим користуємося, бо бачимо вихід із ситуації. Потім звикаємо та починаємо вважати це правильним.

І коли ми досягаємо дорослого віку, то наша голова вже забита непотрібними знаннями, існує підсвідома заборона думати. Нам кажуть, що ми не маємо права на свою думку. Нас роблять дурними. Людей роблять дурними.

Максимум, що ми можемо – назапам’ятовувати всіляких фактів, добре знати кліше та прислухатись до інших. Колись давно письменники, журналісти, експерти та усі інші повинні були не повчати та навчати, а підштовхувати до думок.

Тепер усе змінилось. Ми звикли до кліше. Ми звикли вірити у те, що нам говорять. І коли збірна Італії грає з Німеччиною, то вона не може бути поганою. Якщо вона захищається, то лише за допомогою своєї великої тактичної грамотності. Не інакше.

Йшов початок другого тайму. Німеччина нарешті розпочала швидше грати та робити передачі на загострення. Італія підсіла та інколи просто відбивалась. Але ми цього не можемо розуміти. Навіщо нам оцінювати дії гравців та команди, якщо усі кажуть, що Антоніо Конте – тактичний геній, а його підлеглі, хоч і не зірки, але кожен з них «добре навчений»?

«Що за чудовий захисник Андреа Барцальї», – вигукнув англійською мовою коментатор ESPN, коли центрбек італійців вибив м’яча на кутовий після банального навісу з флангу. Тоді в штрафному Скуадри Адзури був тільки Маріо Гомес. Але це не заважає будь-яку дію захисника італійської команди називати геніальною.

Андреа Барцальи (слева), Getty Images
Андреа Барцальи (слева), Getty Images

Напередодні матчу було багато розмов, що Італія зможе зупинити Німеччину за допомогою свого неймовірного розуміння футболу. Нехай, у німців більше зірок та вони чемпіони світу, але у Італії, казали, більш сильний тренер та краща у світі тактична освіта. Не у кожного була думка щодо цього, але всі ми повірили і усі 120 хвилин кожну дію італійців пов’язували з геніальністю.

Якийсь дивний чоловік намалював чорний квадрат. Ніхто б не подумав, що це геніально, аби нам цього не пояснили. Потім інший геній вирішив піти далі й зробив малюнок банки супу. Ми ж не думаємо, що це шедевр. Нам так сказали.

Коли в першому таймі Німеччина майже не грала вперед, Італія сильно грала у захисті. Коли після перерви німці додали, Італія почала банально відбиватись. Але хіба Італія так уміє? Ні. Ну так же говорили. Це не виніс Барцальї – це тактично грамотна дія.

Та й завжди, коли настає час говорити про тактику, це може значити лише одне – на полі не відбувається нічого цікавого. Якщо у матчі Польща – Португалія нічого цікавого не відбувається, то команди просто грають слабко. Якщо у матчі Італія – Німеччина, це – тактична думка.

Безперечно, якби Італія захищалась проти так званої німецької машини зусиллями тріо Барцальї – Бонуччі – К’єлліні, то це було б геніально. Але при атаках німців на лінії штрафного майданчика було ще чотири гравці захисного плану, а хтось з форвардів постійно йшов назад.

Антонио Конте, Getty Images
Антонио Конте, Getty Images

Ще одне спостереження щодо розмов про тактику стосується іншого. Тактично грамотно можна тільки захищатись. Якщо команда не атакує взагалі, а тільки захищається, але при цьому вона Італія – то все добре. Вона просто тактично грамотно діє.

Передусім тактика має бути вченням про те, як потрібно атакувати, а не захищатись. Інакше перемогти просто неможливо. Хоча ні, в футболе завжди є варіант з неймовірно мудрим та логічним рішенням закінчувати матч серією пенальті.

Не можна порівнювати матчі Скуадри Адзури проти Іспанії та Німеччини. В одному з них вона зіграла дуже добре, у іншому – просто відбивалась, скільки вистачало сил та вміння.

Проте цього висновку дійти непросто, адже нас навчили говорити, що Італія не може так. Важко перебороти себе, щоб думати. Для нас, людей, це тяжка мука


Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?