Не наші проблеми

фото Football.ua
Відразу після закінчення гри зі Словенією Михайла Фоменка змусили згадувати поєдинки проти Франції. Спершу він на запитання відповідав неохоче, проте все ж потім видав цілу купу причин тодішньої невдачі.

Фоменко говорив про брак досвіду ігор з другого дня на третій. Згадав, що Франція тоді замінила половину складу, а у нього такої можливості не було. Важливими також були психологічні моменти. І це ще відсутність Артема Федецького та вилучення Євгена Хачеріді залишились поза увагою. Футбольна пам’ять звичайного вболівальника настільки короткочасна, що він тільки хіба з нагадуванням може згадати такі причини.

Усі знають лише одне: тоді Україна перемогла 2:0, а потім програла 0:3.

Для таких ситуацій можна спробувати вивести правило. Важливішим матчем цікавиться більше людей за рахунок тих, хто слідкує за футболом лише моментами. Тому середній рівень розуміння ситуації значно падає. Це стосується не тільки самої гри, але й інших її аспектів. Мова йде про історію чи суперника. У матчах на кшталт Україна – Словенія середнього вболівальника (а з вищезгаданого можна зрозуміти, що рівень цього «середнього вболівальника» значно впав) не цікавить суперник.

Розумники й досі розповідають, що досягнення України на ЧС-2006 нічого не варте, зважаючи на суперників штибу Тунісу чи Саудівської Аравії. Тепер не треба говорити, що Україні вдалося перемогти лише через погану гру Словенії. І нехай це – погана гра Словенії – буде чистісінькою правдою.

Сречко Катанець після гри кілька разів сказав, що команді не вдалося реалізувати свої гольові шанси. У цьому випадку його слова звучать не інакше, ніж банальна спроба відмазки. Логічно бути незадоволеним реалізацію моментів за чіткої та організованої гри, коли ці моменти були створені за рахунок відпрацьованих на тренуваннях комбінацій. Тоді тренер може розводити руками та говорити знамените: я ж не можу за них забивати.

Михайло Фоменко запросто міг би повторити слова Катанеця, і був би більш правим. Україна не реалізувала набагато більше шансів, ніж Словенія. Згадати хоча б удар Євгена Селезньова в стійку та декілька сейвів Саміра Хандановіча, особливо після удару впритул Дениса Гармаша. У гостей за весь матч було тільки три удари, жоден з яких не потрапив до площини воріт. Усі слова Катанеця після таких цифр нічого не варті.

Проте тренера словенської команди можна зрозуміти. Коли не все вдається, кожен момент рахується за три. Скільки разів українці невдало приймали м’яч у завершальній стадії атак, але та невдача Мілівоє Новаковіча в кінці першого тайму має набагато більше ваги.

Протягом цього відбіркового турніру у Словенії були різні матчі. Але цього разу не виходило майже нічого. В атаці Новаковіч був постійно відрізаний від півзахисників. Завжди активні та орієнтовані на атаку Ілічіч, Бірса та Кампль цього разу не допомагали своєму форварду, а 35-річний ветеран та велетень Новаковіч зараз точно не спроможний самотужки розбиратись з двома захисниками суперника.

Сергій Рибалка, Денис Гармаш та Сергій Сидорчук банально перебігали в центрі поля своїх опонентів на чолі з Рене Крхіном. Можливо, Словенія виявилась не готовою до того, що високі центральні півзахисники Україні не стільки у силовій боротьбі умілі, скільки мобільні та працьовиті. Дивовижний Гармаш зціпивши зуби робив ривки вже навіть після рішення його замінити через травму.

Напередодні гри Катанець говорив, що подивився усі матчі України у цьому відборі. Але це не допомогло йому підготуватись до флангової гри команди Фоменка. Насправді навіть ті, хто прискіпливіше за тренера збірної Словенії слідкував за збірною України, був здивований такими діями команди. Звісно, активність Андрія Ярмоленка та Євгена Коноплянки не може бути несподіванкою, цього чекали й словенці. Не готові вони були, що захисники Артем Федецький та В’ячеслав Шевчук так часто будуть йти вперед. Лише після другого голу в атаці почали свої сольні виступи вінгери, а до цього більше небезпеки створювали саме захисники.

Флангові оборонці Словенії Міше Бречко та Боян Йокіч добре вивчили своїх суперників. Коноплянка нічого не міг зробити один в один з Бречко, який навіть у масці покусав зірку збірної України. Ярмоленко свій гол забив правою ногою, проте всі інші його дії цією частиною тіла були невдалими. Йокіч змушував його робити незвичні речі. Проте така орієнтація на гру один в один призвела до появи вільних зон на флангах. Ніхто з хавбеків Словенії у достатній мірі не допомагав крайнім захисникам.

До сюрпризу не підготуєшся.

Через декілька хвилин після першого голу Михайло Фоменко вийшов до лінії поля та чітко показав два пальці. Звичайно, він міг наказати своїй команді забивати другий м’яч, проте, мабуть, це означало, що на половині поля суперника треба створювати ситуації два в один. В першу чергу це стосувалось флангів, де у суперника були труднощі.

Словенія й програла практично без шансів. Але варто розрізняти факт, що Україна впевнено перемогла не лише через проблеми суперника. Нехай команда Фоменка провела найкращий матч за два останні роки, а команда Катанеця – найгірший. Не завжди ці поняття накладаються, їх залежність один від одного швидше віртуальна.

Словенія зіграла погано в атаці, провалила гру в середині поля та невдало захищалась. В її грі була купа проблем. Але ці матчі настільки важливі саме для України, що нікому до того діла немає. Не наші проблеми.

Ігор Бойко, Sport ArenaУ вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?