One-man-show Аарона Рамзі

...

Ігор Бойко – про те, чому гра Аарона Рамзі або не потребує коментарів, або для неї неможливо підібрати слова.

One-man-show Аарона Рамзі

Аарон Рэмси, Getty Images

Здавалось би, звичайне просте запитання може загнати в кут. Тоді відчуваєш себе самовпевненими, але абсолютно непідготовленим студентом на екзамені. А запитання зазвичай просте та інколи навіть дурне. Як на нього можна не відповісти взагалі…

Хто такий Аарон Рамзі?

Підступ цього запитання у тому, що на нього немає правильної відповіді. Адже справжнього Аарона Рамзі просто не існує.

Його біографія переповнена різноманітними цікавими подіями та фактами. Ранній дебют у Кардіффі та перехід в Арсенал, зустріч з Райаном Шоукроссом, «вбивства знаменитостей», уміння розмовляти валлійською мовою. Проте гарні розповіді цих деталей все одно не дадуть відповіді на поставлене запитання.

Одного дня він може бути найкращим гравцем Європи, Англії та навіть Арсеналу. Наступного матчу – провалитись. Більше того, такі перепади можуть виникати у набагато більш короткі відрізки часу. У одній ігровій ситуації Рамзі може бути гравцем світового класу, а через кілька хвилин  банально обрізатись чи неправильно оцінити ситуацію. Зробити дурість.

Головною ознакою сильного гравця вважається стабільність. Кілька непоганих дій на сотню помилок не дозволить назвати когось виконавцем топ-рівня. Вболівальники та особливо тренери люблять тих, на кого можна покластись у відповідальний момент. Вони не хочуть кожного разу затамовувати подих, коли такі гравці з м’ячем та очікувати, на які ворота зараз піде небезпечна атака.

Коли Рамзі переходив до Арсеналу, йому пророкували велике майбутнє. Щонайменше він був валлійським Стівеном Джеррардом. Безперечно, на кар’єру Рамзі вплинула травма, проте виправдати сподівання від початку й до кінця він все одно не зумів. Принаймні поки що він не став Джеррардом для Арсеналу чи взагалі футболу в цілому.

Неймовірна форма Рамзі на Євро-2016 викликає багато думок. Чи у свою команду він потрапив свого часу? Чи на своїй позиції він грає? Чому за Арсенал він не показує настільки яскравої гри? Проте усі ці здавалось нелегкі запитання все одно розбиваються запитанням у відповідь: який Аарон Рамзі справжній?

Арсен Венгер за роки взаємовідносин перевіряв гравця на різних позиціях та пропонував йому усілякі ролі у команді. Рамзі був і типовим опорним хавбеком, і гравцем у опорній зоні, який відповідає за побудову командної гри, і крайнім хавбеком, і – так – грав він вільного художника. Історія усіх цих ролей була однаковою, Рамзі добре розпочинав, йшли розмови, що це його позиція, але з часом він знову грав нестабільно.

Цілком можливо, що Рамзі – не гравець рівня Арсенала. Цілком можливо, що Рамзі – не гравець типу Арсенала. Але це взагалі дуже слизька тема для розмови, де кожен опирається на свої власні враження, ніж намагається реально оцінити ситуацію. Люди не люблять думати, а замість цього судять.

Будь яке запитання стосовно Рамзі перетворюється на риторичне чи навіть філософське. Відповідей немає. Спроби знайти її викликають ще більше запитань. Мабуть, сам гравець не переймається такими проблемами, проте манера його гри ніби говорить, що він шукає відповідей.

Аарон Рэмси, Getty Images
Аарон Рэмси, Getty Images

Важко знайти момент, коли Рамзі не рухається на полі, не відкривається чи не шукає вільну зону для атаки. Він одночасно може бути найкращим у команді по кількості передач та дистанції, яку подолав протягом матчу. Він завжди хоче бути учасником ігрового епізоду. Але це пошук не камери чи слави, а м’яча.

У кожного в дитинстві був знайомий, який день і ніч готовий був грати у футбол. Бігати за всіх та ніколи не зупинятись. Рамзі саме такий знайомий, який був незамінний у дворових баталіях. Недарма він був капітаном на молодіжному рівні, адже своїм прикладом вів команду за собою. Ймовірно, саме це його прагнення до простого футболу не дозволяє йому розкритись на повну. Природна непосидючість призводить до помилок, втрати позиції та всіляких різних дурощів.

Кінець гри з Бельгією. У непотрібній ситуації Рамзі робить невдалу передачу п’ятою, а потім хвилину тримається за задню поверхню стегна. Отримати травму в такій ситуації та пропустити не тільки півфінал, але й імовірній фінал міг тільки легендарний гравець. Проте Рамзі все ж показав, що все добре та відіграв після того ще декілька хвилин, робивши навіть ривки.

Геніальність дозволяє людині робити що завгодно. Якби хтось просто відрізав собі вухо, його б відправили до психлікарні. Якщо це робить Ван Гог, то це лише частина його геніальної натури. Оскільки Рамзі постійно перебуває на межі між генієм та невдахою, з ним також постійно трапляються схожі ситуації. Інколи його дії не потребують коментарів, уже наступного разу – підібрати коментарі просто неможливо.

Менеджер збірної Вельсу Кріс Коулман багато працює над організацією оборони своєї команди та контролем м’яча, але попереду він сподівається на двох своїх зірок – Рамзі та Гарета Бейла. Він може собі дозволити не ставити їм рамок та вимагати чогось конкретного. Вони обидва добре вміють імпровізувати з користю для команди. За роки роботи з командою він добре зрозумів, що їм просто не треба заважати.

Розкрити тему Аарона Рамзі вкрай важко. Але зрозуміло тільки одне: він незвичайний футболіст. Усі фактори нестабільності, які роблять його посереднім, одночасно роблять його і сильним. Він може на полі все і він робить на полі все. Створює своє власне шоу.


Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?