Передбачуваний партнер

twitter.com/FAIreland
Sport Arena розповідає про вихід збірної Ірландії до фінальної частини чемпіонату Європи.

У 2006 році футбольні асоціації Ірландії та Шотландії звернулися до УЄФА з проханням розглянути можливість збільшення кількості учасників на чемпіонаті Європи. На той момент національні команди двох країн лише три рази на двох змогли взяти участь у фінальній частині Євро, встигнувши отримати репутацію команд, які зазвичай зупинялися за крок від виходу на континентальний турнір. Мішель Платіні має з цього приводу свою думку, проте внесення змін у формат проведення чемпіонату, тобто розширення списку запрошених команд до двадцяти чотирьох, відбулося саме завдяки наполегливості асоціацій на кшталт ФАІ і ШФА. Та якщо шотландцям для виходу на третій в історії європейський форум не допомогли навіть ці зміни, то ірландці наданою можливістю скористалися сповна. Перемігши в домашньому матчі збірну Боснії і Герцеговини, команда Мартіна О’Ніла стала двадцять другою командою-учасницею Євро-2016.

Таким чином Зелена Армія приєдналася до Англії, Північної Ірландії та Уельсу, національні команди яких дещо раніше гарантували собі прямі перепустки на турнір у Франції. Менеджер Мартін О’Ніл ще перед першим матчем плей-оф проти боснійців жартував про те, що він заздрить колегам – на минулих вихідних вони готували своїх підлеглих до товариських зустрічей, йому ж доводилось налаштовувати колектив на вирішальний бій. “Майкл О’Ніл [менеджер збірної Північної Ірландії] зараз, певно, потягує сигару, насолоджуються життям зараз і Рой Ходжсон та Кріс Коулмен [менеджери англійської та валлійської команди відповідно], – веселив журналістів ірландець. – Не можу дочекатися, поки приєднаюсь до них!”.

Теза про те, що перший матч протистояння з командою Боснії зробив це питанням часу, може здатися перебільшенням. Але насправді досить важко позбутися враження, що в цьому протистоянні все повинно було скластися саме так. Ірландці попри все – пошкодження і дискваліфікації одразу кількох лідерів – мусили завоювати сприятливий результат у Зеніці, відкласти вирішення долі переможця пари до зустрічі в Дубліні і врешті здобути підсумкову перемогу.

Головним героєм цього сценарію, певна річ, міг стати лише один гравець.

Джонатана Волтерса зазвичай відносять до тих виконавців, епітети до опису яких зазвичай зводяться до вельми очікуваних. Наполегливий. Старанний. Надійний. Він може не володіти латиноамериканською технікою, – усталена форма компліменту нападнику Сток Сіті зазвичай відкривається визнанням його обмежень, – та зрозуміло, що він компенсує це іншими якостями. Хлопець, який ніколи не вірив у те, що визначальним для становлення футболіста є вроджений талант. Cтарання і невгамовність – понад усе.

Грішить подібними спрощеннями навіть О’Ніл. “Нашій команді може бракувати певних рис, – здалеку заходив менеджер збірної Ірландії, – але сила волі явно не є однією з них. Гравці ж на кшталт Джона Волтерса це уособлюють”. Наставник одразу виправиться, пригадавши, що чотирнадцятого номера Зелених можна було назвати найкращим футболістом його команди у відбірковій кампанії. Однак акцент уже буде розставлено.

Правда полягає в тому, що Волтерс завжди був украй недооціненим футболістом. Як докази на підтвердження цього можна наводити його універсалізм чи схвальні відгуки кожного менеджера, з якими він працював. Та справа ще й у тому, що будь-який інший футболіст із настільки стабільними показниками протягом шести неповних сезонів в Прем’єр-лізі давно вже б заслужив загальне визнання. Проти Волтерса грає насамперед те, що він є ірландцем – із співвітчизника англійці давно вже б роздули ще одного Рікі Ламберта. Ну і, ясна річ, те, що він представляє Сток.

Сам Джон, утім, сприймає це напрочуд легко. Він був першим, хто покепкував з чуток, які відправляли його напередодні літнього трансферного дедлайну до Манчестер Юнайтед. “Гелікоптер відкладається ще на рік? Невже все зірвалося, Луї”, – жартував вихованець Блекберна. Природно, що в повній мірі зрештою його почали цінувати саме у складі національної збірної Ірландії. Понад те, національним героєм Волтерс став ще до того, як вивів свою збірну на чемпіонат Європи ефектним дублем.

Зробити це, здавалося, міг тільки він. У сценарії було прописано те, що виїзд на Балкани Джон пропустить через дискваліфікацію, а коли його партнери забезпечать в Боснії комфортний рахунок, все буде готово для його ключової партії. У дублінському матчі буде зазделегідь виписаний кожний рядок. Якщо ірландці відкривають рахунок, то завдяки прояву карми і призначеному пенальті за суперечливу гру рукою. І реалізує його, певна річ, Волтерс. Якщо перевага господарів Авіва Стедіум подвоюється, то після фірмової подачі Роббі Брейді і зовні простого добивання чотирнадцятого номера. У ворота ж формально третього номера Зелених, своєю чергою, дивним чином не йде жоден удар суперника.

Від самого початку, коли Ірландія стала ініціатором збільшення кількості учасників Євро, цей сценарій був якщо не передбачуваним, то вкрай імовірним. Острів’яни одразу нагадають, що вони здобули право зіграти на чемпіонаті Європи ще за старого формату турніру, але зрозуміло, що зараз вони без жодних уточнень приймуть статус команди, яка вдруге поспіль кваліфікується на континентальний форум. Цікаво, що крім непохитного Ґленна Вілана у стартовому складі ірландців на вирішальний матч плей-оф до українсько-польського Євро свого часу з’явився лише один футболіст, що вийшов в основі й сьогодні. Певна річ, Джонатан Волтерс.

Ярослав Друзюк, Sport ArenaВидео всех голов ЧМ-2018 на нашем канале в Телеграме

Теги:
Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?