УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Що відбулося влітку – залишиться влітку

Що відбулося влітку – залишиться влітку
...

Публикации
Вчера, 9:10
1136
3
1136
Вчера, 9:10
06 сентября, 14:49
3067
3067
06 сентября, 14:49
Лента новостей

Артур Валерко – про те, що чемпіонат Європи нині лишається суто чемпіонатом Європи, тобто звичайним турніром у вервечці інших турнірів.

Старожили футболу ще пам’ятають той вражаючий ефект, який справляли на нас великі турніри у колишні роки. Ми готувалися до них задовго, скуповуючи всю існуючу пресу. Ловили новини з таборів кожної команди й чекали відкриттів. І вони траплялися з постійністю конвеєра та регулярністю «звичайнісінького дива». Саме тому той чи інший турнір залишається у нашій пам’яті феноменальними виступами окремих гравців, багатьох з яких ми пізнавали й назавжди залишали у пам’яті саме після літньої феєрії чемпіонатів світу чи Європи.

Але футбол змінився навіки саме з тієї хвилини, коли національні чемпіонати Європи та Ліга чемпіонів прорвалися на наші екрани. Так, фінальні турніри збірних – все ще значимі події, проте у нас є свято, яке завжди з нами. Починаючи з серпня ми стежимо за Серією А та Бундеслігою, Ла Лігою та Прем’єр-лігою (вона насправді одна – скільки б провінційних першостей не епігонили це ім’я). З вересня нас очікує справдешня окраса мід-уїку – Ліга чемпіонів.

Ми постійно в футбольному контексті, нам не потрібно раз на два-чотири роки збиратися біля телевізорів, щоб очікувати якихось чудес. Ті, кого ми бачимо щотижня, навряд чи можуть чимось нас здивувати. Окремих, відособлених турнірів практично не лишилося. І навіть вихід на фінальний турнір гіпотетичної збірної КНДР з великою долею вірогідності не піднесе нам ні тактичних, ні кадрових сюрпризів. Що вже говорити про чемпіонат Європи, найбільш вивчений і систематизований турнір, 99% гравців якого упродовж року на радарах статистиків, скаутів, журналістів, фанів усього світу.

Ні, шукати тут чудес може лише слабко поінформована людина.

Тому не чекайте надто багато від Євро-2016. Радійте тим несподіваним сюрпризам, які все ще виникають, і дивуйтеся окремим сильним виступам тих, кого ви звикли записувати у середній дивізіон.

Хала Робсона-Кану навіть після шедеврального голу бельгійцям навряд чи придбає МЮ. Ханнесу Хальдоурссону впевнена гра не допоможе піднятися до Баварії. Роббі Бреді з великою долею вірогідності залишиться гравцем із ніші клубів на кшталт Норвіча. Майкл Макґоверн так само виступатиме за клуби, які ви побачите хіба що у відео-добірках «Футбольні курйози».

Звичайно, винятки бувають – і не завжди провальні. Але все ж при нинішньому розвитку скаутингу, при нинішній глибині інформованості про світовий футбол, при нинішній глобалізації купувати гравця винятково за враженнями від його гри на одному крупному турнірі може хіба багатий непрофесіонал.

По-перше, нинішній футбол сканується настільки глибоко, що навіть у периферійних збірних всі перспективні гравці потрапляють у скаут-листи задовго до того, як ці збірні «вистрелять» і поїдуть на фінальний турнір якогось великого змагання.

По-друге, судити суто по 3-5 матчах турніру, хай і висококласного – нераціонально. Нині гравця «ведуть» багато місяців, відстежують його і в домашніх матчах, і в виїзних, дивляться, як він діє проти грандів і аутсайдерів. Вивчають статті футбольних аналітиків і навіть світські хроніки. Коли гравець переступає поріг клубу й заносить ручку над підготованим для нього контрактом, президент цього клубу може з упевненістю сказати, як звати дружину новачка, на якій машині він їздить, який коктейль любить і у якому магазині витрачає гроші. Винятків не так багато, і вони лише підтверджують правило. Час, коли у футболі іще залишалися загадки, відходить у минуле одночасно з тим, як розвивається величезна індустрія футбольного інформування – трансляції, аналітика, сучасні бази даних і т.д., і т.п.

По-третє, якщо клуб купує футболіста після чемпіонату світу чи Європи – цим самим він визнає гучну поразку власного скаутингу та менеджменту. ЧС та Євро – це «бутік» футболу. А сучасні клуби стараються скуповуватися в «гіпермаркетах», та ще й у дні знижок. У сучасному футболі не буває відкриттів раз на чотири роки. Один матч, хай і найвизначніший, не стане доленосним для кар’єри окремо взятого гравця. Тож у підсумку навіть найепічніші турніри збірних виллються у гравця максимум у додатковому рядку в CV та Вікіпедії, а також локальному округленні контракту й трансферної вартості у бік збільшення.

Те, що відбулося влітку – залишиться влітку. Короткочасна відпустка, швидкі збори з виставковими турнірами та контрольними матчами. І знову – та сама вервечка запланованих і запрограмованих матчів та турнірів. Нині скаутинг – не озаріння, а постійний процес. Нині кар’єра футболіста – не набір випадковостей і спалахів ефектної гри, а послідовна робота, прогрес і вдосконалення.

Тож коли ви бачите чергові сенсації на Євро-2016 – пам’ятайте, що це всього-навсього команда Х обіграла команду Y. Не більше, і не менше. А тактичні революції, фундаментальні відкриття та глобальні висновки доведеться робити за цілісною картиною. Велике бачиться на відстані, значне дистилюється роками.Стабильность — признак класса: обзор фитнес-браслета Xiaomi Mi Band 4.

Добавить комментарий
Читайте также
06 сентября, 14:49
3067
06 сентября, 14:49
03 сентября, 13:58
3158
7
03 сентября, 13:58
06 сентября, 16:55
228
06 сентября, 16:55
03 сентября, 11:37
738
03 сентября, 11:37
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?