УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Український фан-марш на фоні польського Марселя. Репортаж Sport Arena

Український фан-марш на фоні польського Марселя. Репортаж Sport Arena
...

Публикации
15 августа, 15:22
1695
7
1695
15 августа, 15:22
Лента новостей

Кореспондент Sport Arena Олексій Мандзій ділиться враженнями від подій навколо гри Україна – Польща та фан-маршу вболівальників синьо-жовтих зокрема.

Матч України проти Польщі мав стати ключовою подією усього групового етапу для синьо-жовтих. Не став. Ця гра перетворилася з епохальної у виставкову, цінність перемоги в якій могла принести лише якісь позитивні іміджеві зрушення. Крім іміджу та власного імені, збірній України уже не було за що грати – усе було програно раніше. C’est La Vie.

Усвідомлюючи увесь безвихідь ситуації підопічних Михайла Фоменка, а також дивлячись на гру цієї команди, деякі українські вболівальники ще після програного матчу в Ліоні зібрали сумки і поїхали назад додому. Як не крути, а пробути чотири зайвих дні в Європі, не найдешевше задоволення. Тим більше, коли жодної інтриги й цікавості уже нема. Заради чого, власне, залишатися? Втім, левова частка прихильників України все ж залишилася. Однак явно не через любов до своєї збірної – квитки уже давно було придбано, плани складено, гроші відкладено. Для багатьох ця поїздка у Францію стала своєрідною відпусткою, яку аж ніяк не хотілося переривати раніше часу.

Фото Олексія Мандзія / Sport Arena
Фото Олексія Мандзія / Sport Arena

Зрештою, саме через те, що останній матч перетворився у товариський, а подорож на Євро уже офіційно стала відпочинком, практично усі прихильники збірної України у день матчу проти Польщі займалися своїми справами: хто досліджував визначні місця Марселю, хто пішов закуплятися у модні бутіки, а хто просто купався у морі. До футболу і вболівання нікому діла не було, це якщо коротко.

Зовсім інша справа – поляки. Уболівальники Кадри вперше за довгий час насправді можуть пишатися своєю збірною: Левандовські і компанія після двох турів фактично гарантувала собі місце у плей-оф, а гра, яку демонструють підопічні Адама Навалки, не може не подобатися. Отож, у день гри проти України весь Марсель тонув у біло-червоних кольорах. Втім, головне не те, що поляків було більше, а те, як вони себе поводили – шумно та доволі несамовито. Грубо кажучи, так, як і мають себе поводити футбольні фанати.

Основним місцем дислокації вболівальників, звісно ж, став Старий Порт – історичний центр Марселю через велику кількість пабів уже давно перетворився у мекку для фанів. До слова, саме зі Старого Порта мав починатися український фан-марш, однак за декілька годин до його початку господарями на цій території себе почували виключно поляки: біло-червоні окупували не тільки найближчі паби, але й усі площі, постійно затягуючи пісень та інколи запалюючи шашки.

Безперечно, знаходилися серед цих людей не тільки мирно налаштовані фанати, тож очікуваних сутичок з українською стороною уникнути не вдалося – буквально на декілька секунд виникла бійка між польськими хулами та українцями, яку дуже швидко припинила поліція, втрутившись у ситуацію. Заспокоївшись, поляки продовжили запалювали своїх пісень, уже не провокуючи конфліктні ситуації.

Фото Олексія Мандзія / Sport Arena
Фото Олексія Мандзія / Sport Arena

А за три години до початку гри прихильники Кадри затягнули: «Поляки, всі на стадіон», і великою групою (фактично усі, хто перебував у районі Старого Порта) вирушили у напрямку Велодрому. Так як ця акція не була ні з ким узгоджена, а її масштаби вражали, то разом з поляками висунулися й декілька машин поліції – для уникнення можливих заворушень.

Здавалося б, коли галасливі сусіди нарешті зникли з горизонту, право господарювати у Порту мало б перейти до українців. Втім, ні: десь за п’ятнадцять хвилин на площі зібралася нова група поляків, тоді як синьо-жовтих можна було перерахувати на пальцях двох рук. Таким чином, біло-червоні знову змусили почуватися українців у меншості.

Фото Олексія Мандзія / Sport Arena
Фото Олексія Мандзія / Sport Arena

Не кардинально змінилася ситуація і о четвертій годині, коли був запланований початок фан-маршу. Хоча суттєві зміни все ж були: розсіяних вболівальників України навколо себе зміг згуртувати Сергій Притула, який і був одним з організаторів ходьби. Прийшовши на площу, шоумен, безперечно, став жертвою фанатів – фактично кожен хотів сфотографуватися з ним чи хоча б потиснути йому руку. Певний час Сергій відповідав взаємністю, після чого заявив, що прийшов сюди не для цього, а пізніше буде час для спільних фото, тоді як зараз треба вболівати.

Наступне питання Притули увігнало в ступор усіх присутніх на площі: «У кого тут є барабан?» Які ж барабани у простих туристів? Тому, крім сміху і розгублених поглядів, у відповідь амбасадор не отримав нічого. Однак він не розчарувався, а навпаки взяв на себе роль своєрідного вожака цього стада. Попросивши всіх заховати смартфони, Притула підняв руки вгору і, плескаючи в долоні, протягнув «У-кра-ї-на». За ним цю кричалку повторили й інші.

І уже тоді, коли натовп був трохи заведений, фан-марш рушив до стадіону. Спершу людей було не більше трьох сотень, але уже на підході до Велодрому їх кількість перетворилася на декілька тисяч: українці з усіх сторін підтягувалися до ходи. Звісно, це не масштаб угорської ходи, і навіть не повторення спонтанного маршу поляків, але уже хоч щось! До слова, доволі символічно, що в кінці української колони пересувалися декілька десятків поляків, які з задоволенням співали не лише своїх пісень, але й приєднувалися до виконання українських зарядів. Наприклад, разом фанати обох збірних співали «Ruska Kurwa» та стрибали під «Хто не скаче, той москаль».

Центральним мотивом фан-маршу стала кричалка «Віва, віва, Україна», яку затягували не менше дюжини разів. Також часто українці передавали привіт російському президенту. Однак набагато приємніше те, що крім звичайних кричалок, вболівальники синьо-жовтих затягували й пісні: «Червону Руту» та «Україна». А уже наближаючись до стадіону виконали й державний гімн України.

Так, підійшовши впритул до стадіону, український фан-марш потонув у засиллі біло-червоного кольору: все-таки поляків було в декілька разів більше. Саме поляки й надали українцям майстер-клас стосовно підтримки своєї команди на стадіоні – синьо-жовтих відверто не було чутно. Втім, сам фан-марш, звісно ж, залишився доволі позитивним моментом: до останнього не вірилося, що українці організуються навіть в декілька сотень, а вийшло зібрати навіть декілька тисяч.

Фото Олексія Мандзія / Sport Arena
Фото Олексія Мандзія / Sport Arena

Звісно, після гри настрій у прихильників України був нікудишній, тому поляки знову безапеляційно панували у Марселі. Уболівальники Польщі були всюди, тоді як українці продовжили вивчення місцевих магазинів та визначних місць. Власне кажучи, це й відрізняє справжніх фанів від футбольних туристів – хтось приїхав підтримувати команду, а хтось – у відпустку. Однак фан-марш довів, що хоч якась перспектива для зростання у нас є. А поки маємо те, що маємо: слабку підтримку при слабкій грі збірної. Усе закономірно.В Украине запустился новый спортивный канал - Setanta Sports. Читайте, где его можно смотреть.

Добавить комментарий
Читайте также
29 июля, 14:51
2456
10
29 июля, 14:51
15 августа, 14:59
702
15 августа, 14:59
15 августа, 12:59
541
1
15 августа, 12:59
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?