УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Шевченко шукає новий наріжний камінь: Іванісеня – один із тих, до кого придивляються

...

Довиклик 25-річного центрхава у збірну України – наслідок його клубного прогресу.

Шевченко шукає новий наріжний камінь: Іванісеня – один із тих, до кого придивляються
Дмитро Іванісеня, zarya-lugansk.com

Кажуть, досвідчений будівельник навіть у монолітній камінній кладці може вирахувати ту цеглинку, вибивши яку, легко завалиш споруду в цілому. От для нашої національної збірної таким наріжним каменем наразі може стати проста, здавалося б, функція центрального півзахисника.

Ми дуже звикли до Тараса Степаненка – настільки, що сприймаємо його величезні обсяги роботи як споконвічну даність. Від часу свого яскраво старту в запорізькому Металурзі, плавного переходу до топ-футболу в Шахтарі, результативного дебюту в національній збірній він довів, що на нього можна покластися. І взяв собі на плечі ту роботу, яку називають «чорновою» і найбільш невдячною.

Втім, недавні матчі збірної показали, що якраз Степаненко може бути вразливим місцем у побудовах Шевченка. Не в тому сенсі, що він підводить – а навпаки. Він настільки органічно сплітає навколо себе всі нервові закінчення центру поля, що відсутність Тараса призводить до розладу всієї гри – як у фазі оборони, що цілком логічно, так і в фазі креативу, що часто витікає якраз із втрати надійності в опорній зоні.

Звідси, напевно, пошук гравців відповідного функціоналу. І хоча багато років ми вважалися якраз вдалими виробниками опорників високого класу, нових «гусіних» і «тимощуків» на горизонті зовсім обмаль. І справа не тільки в тому, що свого часу легіонери перекрили вихід у дорослий футбол багатьом молодим гравцям. І не тільки в тому, що сучасний футбол вимагає центрального хавбека значно іншого функціоналу. У нас багато не дуже технічних гравців, але серед них не так легко знайти в сучасному українському чемпіонаті тих, хто при цьому ще й добре мислить на полі, володіє навиком початку атаки, а в ідеалі – ще й гарно поставленим пасом і ударом. Це дефіцитний товар, раз навіть гранди часто купують його «на виріст» за кордоном.

Доведеться визнати, що існує певна криза якраз із якісними руйнівниками в центрі поля. Отже, вибір у Шевченка апріорі звужений. І було б цілком логічно очікувати в шорт-листі якраз-таки Іванісеню.

Діма – аж ніяк не початківець, хоча й лише вперше отримує виклик в національну збірну України. Річ у тім, що у талановитого криворіжця кар’єра йшла за зовсім іншим графіком, ніж у його товаришів по молодіжках Шахтаря – Малиновського, Караваєва чи Зінченка.

Іванісеня пройшов фундаментальну школу, але пробитися в основу Шахтаря мав не більше шансів, ніж перелічені гравці – при живих Ферні чи Фреді, при тому ж таки Степаненку, його шлях лежав у цілком зрозумілому напрямку – в оренду. Інша справа, що й свій період у ФК Маріуполь (на той час – Іллічівці) Дмитро не міг собі занести повною мірою в актив. Один із фахівців, з яким доводилося обговорювати на той час перспективи майбутнього збірника, нарікав: «Талановитий хлопець, але менш яскравий за атакувальних хавбеків і менш жорсткий за класичних опорників». Тож навіть у першоліговий період приазовців Іванісеня програвав конкуренцію – хоча за Кривенцова виглядав значно цікавіше, ніж за Севідова.

Після випробувань запасом, розриву «хрестів» і переоцінки цінностей Дмитро Іванісеня пережив справжнє відродження в тбіліському Динамо. Грузинський гранд тоді був далеким від стабільності, змінив кількох тренерів, але український легіонер був якраз одним із тих, до кого було менше питань. Більше того, уже з приходом іспанця Фелікса Вісенте Міранди він почав грати в якісно новий футбол.

Дмитро Іванісеня (зліва), facebook.com/DINAMOTB

«Справжній тактичний гік. Молодий хлопець, а величезну кількість часу витрачає на вивчення всіх сторін гри. Вантажить цифрами, вчить не втрачати м’яч і при цьому просуватися вперед через короткий пас», – так про Фелікса відгукуються гравці. Є підстави вважати, що він допоміг Іванісені покращити скілл інтенсивної гри в середині поля. В усякому випадку, в Україну він повернувся іншим гравцем – із якісним прогресом у всіх компонентах гри.

А ще Іванісені дуже пощастило з місцем призначення. Зоря влітку отримала нового головного тренера, і Віктор Скрипник зумів справді перебудувати гру луганців. Не вдаючись до масової закупівлі чи позичання гравців, він почав вимагати кращого контролю м’яча та якіснішої комбінаційної гри. І одним із небагатьох новачків, який здорово влився в гру оновленого колективу, став якраз Діма.

У тактичній схемі, яку використовує Скрипник (а це унікальна для України 4-1-3-2), Іванісеня – головний півзахисник команди. Від нього залежить організація відбору та перших фаз атак. Він веде вектор гри луганчан. Він же тримає передній рубіж у грі без м’яча та при пресингу по широкому фронті дій. У Favbet Лізі Іванісеня – лідер за кількістю передач (811 загалом). Із них 169 він виконав у фінальну третину поля (що теж є найкращим показником сезону), тобто, саме через Дмитра Скрипник розвиває й направляє свої атаки. Більш ключової ролі для хавбека важко й вигадати.

При цьому Іванісеня викликає симпатію тим, що такі обсяги робіт (у тому числі – складних, філігранних, таких, що вимагають футбольного інтелекту) він виконує з обмалю браку. Якщо в єврокубках трішки відчувалася розгубленість середньої лінії під високошвидкісним тиском, то в чемпіонаті Дмитро має біля 80% вдалих дій при близько 90% точності передач.

Ось ми й дожили до того часу, що й у нашому чемпіонаті навіть центрхави виростають зовсім інші, аніж колишні «хвилерізи» із категорії «дроворубів». Важко сказати, чи випаде Іванісені шанс проявити себе в збірній прямо зараз, але немає сумнівів – якщо середня лінія Зорі продовжить прогресувати під керівництвом Скрипника, Дмитро може стати постійним гостем у національній команді. А його довиклик уже зараз є логічним кроком, і наступними в черзі, за нормальних обставин, мають стати Леднєв, Юрченко, Чеберко та інші луганські зірочки.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Добавить комментарий
Читайте также
18 ноября, 14:49
202
18 ноября, 14:49
30 октября, 17:45
457
30 октября, 17:45
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?