УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
19 апреля, 10:39
1397
1397
19 апреля, 10:39
Лента новостей

«Зло, що вбиває український футбол» чи багатий вибір для Шевченка? Думки експертів про натуралізацію Мораєса
...

«Зло, що вбиває український футбол» чи багатий вибір для Шевченка? Думки експертів про натуралізацію Мораєса
Жуниор Мораес, Getty Images
Думки прогнозовано розійшлися.

У збірній України новачок: майже 32-річний гравець Шахтаря Жуніор Мораєс отримав українське громадянство, а буквально за 20 годин — виклик до національної збірної.  З одного боку, це виглядає підсиленням команди (принаймні, на папері), а з іншого — суперечить самій ідеї інституту національних збірних. Тож думки про його натуралізацію та виклик до збірної кардинально розійшлися навіть у експертів.

Відомий журналіст Кирило Крижановський впевнений: «Жуніор Мораєс у збірній — це вирок нашій футбольній системі. […] Я змушений констатувати глобальну проблему: тотальну імпотенцію українських клубів в тому, що називається «виховання сильних футболістів». […] Так, я проти натуралізації бразильців для збірної України. Неважливо, з якого клубу. Лише через одну причину: це спроба згладити проблеми, а не намагання ліквідувати їх причини. І якісь відносні успіхи команди — лише ширма, за якою прірва».

Жуниор Мораес в сборной Украины — это приговор всей нашей футбольной системеФК Львов с его пляжниками в ТОП-6 УПЛ -…

Gepostet von Kirill Kryzhanovsky am Montag, 18. März 2019

Найбільш позитивно виклик Мораєса сприйняв коментатор та експерт телеканалів Футбол 1/2 Віктор Вацко, який наголошує на тому, що Жуніор — додаткова опція для Андрія Шевченка, але це не означає йому автоматичне місце в старті.

Про натуралізацію. Якщо іноземець, не порушуючи чинного законодавства України, отримує українське громадянство, він,…

Gepostet von Viktor Vatsko am Montag, 18. März 2019

Згоден з Крижановським і футбольний коментатор Вадим Скічко, який працює на проекті Megogo: «Натуралізація (особливо тридцятирічних) це зло, яке вбиває український футбол не менше, ніж корупція футбольних можновладців. Хибний шлях розвитку. […] Лише недолугі та меншовартісні ледарі можуть замість виховання своїх кадрів та популяризації футболу серед співгромадян запрошувати до збірної футболістів, які за 2-3 роки поїдуть додому грітися на сонці».

Заступник головного редактора Sport Arena Олексій Мандзій не такий категоричний, але він передбачає, що натуралізація може призвести до падіння інтересу до матчів збірної: «Колись українські функціонери зрозуміють, що збірна — це не клуб, куди можна просто підписати якогось іноземця, аби закрити проблемну позицію. Але буде вже пізно: на таку «збірну» не ходитимуть навіть у Львові».

Футбольний коментатор Роберто Моралес впевнений, що питання тут глибше, аніж просто натуралізація одного гравця, й що варто змінювати законодавство, а не обурюватися викликом Мораєса в збірну.

«А що, такого ніколи не було? Чи було сто мільйонів разів? Чи то, Алієв, Мілевський, Калітвінцев були іншими? Чи той самий Леон і Салінас(Саленко)? Такі самі. А якщо ви вважаєте, що то інша історія, то вам варто чесно сказати, що Крим це РФ і українці з росіянами брати. Тоді хоч будемо чітко розуміти хто проти кого», — пише Роберто в Фейсбуці.

Інцидент з громадянством Жуніора Мораеса варто розглядати комплексно.А що, такого ніколи не було? Чи було сто мільйонів…

Gepostet von Роберто Моралес am Dienstag, 19. März 2019

Журналіст Артур Валерко у статті для Sport Arena впевнений, що «для збірної Мораєс — це ситуативне вирішення складної проблеми, але, звичайно, він не допоможе на тривалій часовій дистанції», але при цьому відзначає, що громадянство Жуніора — дуже важливий крок у стратегічних планах Шахтаря.

Чи правильно зробив Шевченко, викликавши Мораєса?

Так, це підсилення
65
% (
1070
)
Ні, це ж збірна
35
% (
583
)
1070/583Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте..

Добавить комментарий
Читайте также
18 апреля, 14:06
699
1
18 апреля, 14:06
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?