Футбол і пустота

Фото matchday.ua
Футбол уже давно вийшов за межі тільки спортивних змагань. Один із різновидів пояснення поняття футбол говорить, що це культурно-масовий захід. Зважаючи на те, що чоловіки у запалі емоцій рідко коли дотримуються культури, то зазвичай футбол стає просто масовим заходом. Проте цих вихідних усе стало зрозуміло. Футбол в Україні ніякий не масовий захід. Футбол в Україні […]

Футбол уже давно вийшов за межі тільки спортивних змагань. Один із різновидів пояснення поняття футбол говорить, що це культурно-масовий захід. Зважаючи на те, що чоловіки у запалі емоцій рідко коли дотримуються культури, то зазвичай футбол стає просто масовим заходом. Проте цих вихідних усе стало зрозуміло. Футбол в Україні ніякий не масовий захід. Футбол в Україні нікому не потрібен.

Шахтар та Карпати грають у четвер о 17:00 в Одесі. (Добре, Шахтар не хоче грати з Карпатами у Львові, щоб не було підтримки суперника. Але навіщо грати о 17:00, якщо ти справді хочеш завоювати прихильність у іншому місті.)

Металург, можливо, свій останній матч у сучасній історії легко погоджується зіграти в Києві. (Це як не дати рідним та близьким можливості попрощатись з померлим.)

На важливий матч п’ятої команди чемпіонату Ворскли проти третьої команди Зорі приходить півтори тисячі глядачів. (За день у Полтаві не вдалося зустріти жодної звістки про те, що сьогодні важливий футбольний матч.)

На важливий матч Дніпра та Волині не збирається і чотирьох тисяч глядачів. (А як же підтримка команди у важкі часи?)

Говерла – Олександрія – 432. Сталь – Олімпік – 600. (Хоча обидва матчі вийшли досить цікавими та з великою інтригою.)

Усього за офіційними протоколами на сім матчів туру прийшло 17 584 глядачі.

Це не смішно. Це не сумно. Це так смішно, що аж сумно. Це так сумно, що аж смішно.

З цими цифрами фраза, що футбол існує для глядачів, видається звичайнісіньким знущальним сарказмом. Футбол перетворюється на андеграундне мистецтво для одних та корпоративним виступом для інших. Одні безкоштовно грають для купки фанатиків, що приходять на стадіон. Інші за великі гроші виступають заради заможних власників.

Соромно зізнатись, що ти спеціально приїхав на гру Ворскла – Заря, аби потрапити до списку лише 1500 глядачів. Соромно зізнатись, що ти вважав цей матч чимось важливим. Схоже інших таких були одиниці.

Звісно можна зрозуміти вболівальників. Навіть прийшовши на стадіон у тій же Полтаві до кінця матчу можна було не досидіти через кілька причин: а) замерзнути; б) впасти в проходах, де лежав зметений з сидінь лід; в) забруднитись на сидіннях, які не придатні до найменшого контакту без підстілки. І коли представник охорони говорить, що треба пройти та сісти на вільне місце, то нема чого дивуватись, коли від цього відмовляються. Умов для комфортного перебування на стадіоні не існує. І це ж стосується не лише Полтави.

Найбільш неприємний контраст у тому, що фактично усі матчі туру відбувались на великих стадіонах. Коли на олександрійську Ніку збирається дві тисячі глядачів, то це виглядає ще більш-менш нормально. Але порожні Чорноморець та Металіст, Дніпро-Арена та Метеор, Динамо ім. Лобановського та Ворскла ім. Бутовського викликають неймовірну депресію. Для кого цей футбол?

Чи могло бути інакше? Війна. Зима. Криза у житті. Криза у футболі. Тоді є тільки одне вирішення проблеми: закрити український футбол та просто розійтись по домівкам займатись іншими справами. Навіщо придумувати серйозні теми для розмови на найближчих пленарних засіданнях керівництва ФФУ та УПЛ, що заплановані найближчим часом? Піднімати треба лише одне питання: кому потрібен такий футбол?

Зважаючи на кількість глядачів у цьому турі та спокійну реакцію на це усіх, вищезгадане запитання стає риторичним.

Тоді давайте скажемо прямо: український футбол нікому не потрібен.

Ігор Бойко, Sport ArenaУ вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Теги:
Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?