Авангард в рідних стінах взяв гору над Інгульцем

SPORTARENA.com
Віталій Собко, fc-avangard.com.ua
Краматорці вперше в історії здолали Інгулець на своєму полі.

Очне суперництво Авангарда та Інгульця в Першій лізі триває упродовж трьох сезонів. Однак жодній з команд до цього матчу не вдавалося відсвяткувати перемогу на своєму полі. Авангард двічі перемагав Інгулець у Петровому, а петровці, у свою чергу, одного разу тріумфували в Краматорську. Тож, на цей поєдинок прихильники Авангарду покладали насправді великі сподівання. Тим паче, що гравці Інгульця до Краматорська приїхали виснажені кубковою зустріччю з Маріуполем (3:1), що відбулася останнього дня жовтня в Петровому. Керманич Інгульця Лавриненко, однак, ризикувати фізичним станом своїх підопічних, які брали участь в протистоянні з азовцями не став, задіявши у стартовому складі дев’ять нових футболістів. Виняток склали лише Козак та Січінава, які взяли безпосередню участь у тріумфальному поєдинку з Маріуполем.

Господарі мали, щонайменше, три слушних нагоди, щоб повести в рахунку — в обох епізодах участь взяв Матяж. Спершу він ударом з близької відстані перевірив на міцність голкіпера Інгульця Ситникова, а згодом, після передачі Демченка, з близької відстані ударив у молоко. Також мав чудову можливість взяти ворота Ситникова Полюлях, але, отримавши м’яча на куту воротарського після скидки головою Мірошника, він відправив м’яча повз ворота. Гості, у свою чергу, першу стовідосткову нагоду, щоб відкрити рахунок, отримали в середині першого тайму. Коваленко з правого флангу навісив м’яча у воротарський на Мішуренка, але Олександрові, який опинився на зручній позиції для удару, забракло рішучості, а ще за мить свою справу зробили захисники Авангарду, вибивши м’яча подалі від своїх володінь. Господарі також не полишали надій вразити ворота суперника — і свого вони досягли на двадцять восьмій хвилині поєдинку.

Краматорці ж кадровими рокіровками свого суперника скористалися сповна. І на тридцятій хвилині поєдинку повели в рахунку. Полюлях змусив помилитися Козака на правому фланзі півзахисту, м’яч відлетів до Кірієнка, а той розважливо передав смугастого Демченку, який, обігравши на вході до карного майданчика трьох захисників — Передистого, Кучеренка і Новотрясова, потужним ударом спрямував м’яча в дальній від голкіпера кут.

На старті другого тайму гості отримали стовідсоткову нагоду, щоб рахунок зрівняти, але Акименко, вискочивши на побачення з Денчуком після розрізної передачі Коваленка, відправив м’яча повз ворота. Господарі, натомість, до реалізації своїх моментів підійшли більш відповідально. І на сімдесятій хвилині вдруге доправили смугастого до сітки воріт Ситникова. Цікаво, що й в цьому епізоді без помилки оборонців Інгульця не обійшлося. Лобов обікрав Запорожця на підступах до карного майданчика і викотив м’яча під удар Кірієнка, а той, пройшовши захисний редут Інгульця, потужним ударом метрів з шістнадцяти послав смугастого в кут воріт. 2:0.

Та й на цьому авангардівці не зупинилися, взявши ворота Ситникова втретє. Скоблов навісив з правого флангу на лінію воротарського майданчика, а Собко, якого не впильнував Січінава, головою спрямував м’яча у сітку.

Гості ж зуміли відповісти лише одного разу. Козлов, намагаючись повітрям доставити м’яча до воротарського, влучив у руку Сухарову — арбітр вказав на позначку! Пенальті реалізував сам Козлов, прицільно пробивши у правий від голкіпера кут. Денчук, щоправда, напрямок польоту м’яча вгадав, але дотягнутися до шкіряної сфери на зумів. Тож 3:1. Вперше в історії Авангард обіграв Інгулець на своєму полі.

Man of the Match— Єгор Демченко (Авангард)

Був надто активним у першому таймі, неодноразово загрожуючи воротам Авангарду своїми передачами з правого флангу. Першим з-поміж своїх партнерів зумів відзначитися у володіннях Ситникова.

Авангард (Краматорськ) — Інгулець (Петрово) — 3:1
Голи: Демченко, 29, Кірієнко, 71, Собко, 84 — Козлов, 90+3 (пен.)