18329619

Колос у матчі з трьома пенальті здолав Чорноморець і вийшов в УПЛ

SPORTARENA.com
chernomorets.odessa.ua
Більш як 10-хвилинна пауза, нуль голів від одеситів та три 11-метрових від Колосу – другий рік поспіль Чорноморець каже «прощай» УПЛ.

Ярослав Смілянський, Sport Arena.

• До гри

Організаторам плей-офф УПЛ варто було б зробити якийсь цінний приз для автора першого голу Післясезоння – обидва перші перехідні матчі завершилися з рахунком 0:0. Це, начебто, краще для інтриги, ніж 0:4 у перших плей-офф ПФЛ, для прикладу. Але гірше для видовищності, отже, тренери вимушені були дуже розважливо підійти до складів команд, щоби порадувати фанів у матчі-відповіді. Який не лише другий, а й вирішальний.

Колос, наприклад, провів лише пару рокіровок, але одна – дуже символічна. У другому матчі проти Чорноморця Мігунова на місці лівого захисника замінив гравець із прізвищем Чорноморець. А ще замість Нехтія під нападником вийшов Кизилатеш, а замість Банасевича на місці лівого вінгера – Морозко.

Одесити, розуміючи всю відповідальність виїзного матчу-відповіді, не провели жодної зміни в стартовому складі.

• Перший тайм

Матч почався на досить пристойних швидкостях. «Колос-Арена» – не вчорашня «Арена Львів», але навіть менша публіка, коли вона все-таки є, ганяє гравців вперед. От і господарі пішли вперед і вже хвилині на п’ятій Кізілатеш цікаво змістився під ліву ногу, але, розметавши захисника фінтами, запустив м’яча трішки в бік від воріт ударом метрів із 20-ти.

«Моряки» відповіли на 13-й хвилині, і показали, що це може бути дуже гостро. Спершу Танчик, отримавши пас на хід, змістився з правого краю й цілив точно в ворота, але Яшков парирував удар, а Вільхамссон тут же підібрав м’яча й навісив уже з лівого флангу – і воротареві Колосу довелося відбивати вже удар головою від невисокого Танчика.

Але загалом Колос у першому таймі виглядав переконливіше і невдовзі відповів заробленим 11-метровим. Одесит за народженням Ільїн із правого краю адресував м’яча на Задою, той перекинув м’яча через Рижука і вже готувався обійти захисника, як Дмитро високо підняв ногу. Чи був цей контакт настільки відчутним, щоб гравцеві завалитися на газон, а арбітру – призначити пенальті, хай судять експерти передачі «Стоп-кадр із Лучано Лучі». Пенальті призначений, досвідчений форвард Лисенко бив у правий від воротаря кут, Литовченко стрибнув саме туди і відбив удар.

З точки зору психології, це вже був удар по Колосу й джерело натхнення для команди, яка відбилася від пенальті. Тим не менш, ковалівці грамотно витримали паузу, не втратили контролю над грою й зберегли ініціативу. Дуже старався Ільїн – він кілька разів протаранював редути Чорноморця, але то на простріли не встигали партнери, то гострі передачі переривалися тими, хто захищався. Кілька разів із різних позицій бив Лисенко, ще Литовченку довелося тягнути прицільний удар Задої. Але вже п’ятий тайм у плей-офф (рахуючи по 2 тайми в Одесі та Львові та ось цей) все ж завершився без голів. «Ведіть на стадіон батюшку», – подумалося мимоволі.

• Другий тайм

Проте панотця гравцям не знадобилося – вже на початку другого тайму Колос посилив тиск і невдовзі повів у рахунку. Спершу міг зробити це з гри, але хороший удар Морозка в стилі Коноплянки прийшовся на зовнішній бік сітки зовсім поруч із хрестовиною. А потім ковалівський клуб отримав другий шанс у вигляді з пенальті. Різкий ривок Ільїна, він прокидає м’яч повз Хамелюка з Рижуком і падає на твердь земну, зачепившись за відставлену вбік ногу суперника. Другий у матчі пенальті Лисенку не довірили – до точки підійшов Віталій Гавриш і чітким ударом з правої розвів м’яч і воротаря по різних кутах – 1:0. П’ятий гол в останніх чотирьох домашніх матчах для захисника й капітана «колосівців». У нього вже 9 голів у 29 матчах сезону.

Аржанов та Арні намагалися комбінувати, одного разу простріл Семеніва був дуже небезпечним, але Яшков перервав його, а захисники проконтролювали, щоб не було добивання. Але оперативно відігратися Чорноморець не зумів – і невдовзі зіткнувся із ще більшими проблемами. Реактивний Ільїн (цікаво, чи замислювалися про його повернення ефективні менеджери одеського клубу?) вкотре сміливо пішов у рейд через фланг, явно виграв позицію у суперника й намагався пробити, але м’яч зачепив руку Норенкова й рефері під свист та улюлюкання одеських вболівальників призначив третій пенальті за матч. Воротар Литовченко метнувся у той же правий від себе кут, а Гавриш цього разу пробив горою ближче до центру – і знову виграв дуель. Це вже знову не смішно, рівно так само, як у минулому році, коли ФК Полтава громив Чорноморець.

Але розвести з центру поля й піти відіграватися виявилося не так просто. Пішли «димовухи», рефері, намагаючись заспокоїти вже помітно «розкачаний» матч, дав команду гравцям зійти з поля й пауза затягнулася більш як на 10 хвилин. Її поновили після паузи з 18 хвилини другого тайму – тобто, десь із 63 хвилини. І темп матчу від цього постраждав – якщо мав Чорноморець на куражі щось відповісти на два голи, то тепер у матчі затягнувся середній темп, який був вигідний, скоріше, тим, хто вів у рахунку. Як наслідок, одесити лише пару разів всерйоз турбували Яшкова – коли він потягнув складний удар Бабенка здалеку й коли Семенів головою скидав м’яч з кута воротарського майданчика, а в кінцівці Гошкодеря ткнув м’яча у стійку. Для того, щоб відповісти на два пенальті Романова, цього було явно замало.

Зняття з гри Арні по такій грі виглядало «білим прапором» від Червенкова – тим більше, Чорній, який його змінив, травмувався й Ангелу довелося стратити третю заміну на зворотну…

…Минулого року Чорноморець програв у Полтаві 0:3, але сама доля дала клубу другий шанс, коли він залишився в УПЛ після демаршу Соболєва та ФК Полтава. Чи зроблені були з того висновки? Судіть самі. А от Колос міг забивати третій м’яч (і навіть з гри), але й без цього вперше в не такій великій історії клубу завоював путівку в УПЛ. Перший сільський клуб в історії. Найменший населений пункт – медаліст ПФЛ в історії. Ох-ох-ох! Неймовірні сценарії дарує сучасний український футбол…

Man of the Match: Олег Ільїн (Колос)

22-річний вінгер на свій день народження грав проти земляків. І просто-таки рвав їхні редути за рахунок швидкості, ривка, вміння подати й прострілити. Заробив другий і третій пенальті, віддавав пас на Задою, коли був призначений перший у матчі 11-метровий.

Колос (Ковалівка) – Чорноморець (Одеса) – 2:0

Голи: Гавриш, 57 (пен.), 63 (пен.)

Незабитий пенальті: Лисенко, 18 (воротар)

Колос: Яшков, Сахневич, Гавриш, Максименко, Чорноморець, Мілько, Задоя, Ільїн, Кізілатеш (Нехтій, 53), Морозко (Мігунов, 64), Лисенко (Д.Костишин, 85). Запасні: Сітало, Терехов, Рябов, Бондаренко. Головний тренер: Руслан Костишин.

Чорноморець: Литовченко, Голіков, Рижук, Гошкодеря, Норенков, Хамелюк, Бабенко, Танчик, Аржанов, Вільхамссон (Чорній, 64; Грачов, 86), Павлов (Семенів, 46). Запасні: Кожухар, Граматік, Остапенко, Велєв. Головний тренер: Ангел Червенков.

Арбітр: Віталій Романов (Дніпро)

17:00. с.Ковалівка. Стадіон «Колос».