18643846

Авангард сенсаційно здолав Волинь. Команда Косевича проявила вольові якості

Артур Валерко
fcavangard.com
Перший гол чемпіонату 2019/20 – в активі іранця Хагназарі. Але перемога – в активі краматорців.

Артур Валерко, Sport Arena

• До гри

Він почався одним із перших, але мав всі підстави претендувати на звання центрального: п’ята команда Першої ліги зразка сезону 2018/19 приймала третю. Причому, обидві в новому сезоні вносяться в список потенційних фаворитів сезону. Вивчення складів змусило погодитися з таким твердженням – суперники, щонайменше, не стали слабкішими порівняно з минулим сезоном. Авангард у старті відважився випустити лише двох новачків – екс-гравецьКальяріБрюхов посів місце в центрі захисту, а чемпіон Першої ліги Яворський, який прибув із СК Дніпро-1, уклав атакувальний дует із Матяжем. Волинь же виставила трьох дебютантів: колишнього воротаря Кременя Котлярова (літнього чемпіона Другої ліги), екс-карпатівцяЧачуа, який повернувся після виступів у чемпіонатах Казахстану та Грузії (номінальний центрхав вийшов праворуч у захисті) та форварда Пономаря який щойно став бронзовим призером чемпіонату України УПЛ з ФК Олександрія.

• Гра

Усі розрахунки тренерів звів нанівець фактор раннього голу. Серія помилок у центрі поля підставила Авангард під удар. Здається, Неплях і Бартулович повели контратаку, тонкий пас знайшов у карному майданчику Пономаря. Дебютант «хрестоносців» зібрав навколо себе воротаря й одразу трьох захисників, після чого з лівого кута воротарського відпасував повздовж лінії на іранця Хагназарі. Сіаваш не промахнувся з близької відстані – 0:1. А це, між іншим, перший гол нового чемпіонату!

Авангард кинувся відіграватися – кілька разів господарі заробляли перспективні стандарти на ворота лучан, а також старалися дуже швидко запускати в прорив своїх вінгерів. Один із таких рейдів від Ємця (він розміщувався на лівому краю над Ульяновим) завершився подачею, яку головою в падінні замикав Яворський – лише рикошет від тих, хто оборонявся, не дозволив м’ячу ввійти в рамку. Відповідь Волині – на 33 хвилині. Кожанов стелив ідеальний простріл на Непляха, але удар центрхава прийшовся саме туди, де чергував воротар. З добиванням від Бартуловича справився Денчук, а коли Кожанов із другого темпу знайшов пасом Хагназарі, кіпер Авангарду накрив і його удар – третій за якихось 40 секунд інтенсивного тиску «хрестоносців».

Не зумівши відігратися до перерви, Авангард дочекався щирої бесіди з тренерами в роздягальні. І, напевно, неабияк нею надихнувся, бо вже через кілька хвилин зрівняв рахунок. Іменинник Собко, проти якого суперники нерідко діяли жорстко, на правому краю зіткнувся із Климцем (він ще до перерви замінив травмованого хорвата Бартуловича). Постраждалий м’яко навісив зі штрафного, воротар на виході не дістав до м’яча, зате високий центрбекСеницький головою в високому стрибку переправив його в ворота – 1:1.

Що таке кураж? Розпитайте у краматорців. Вже за кілька хвилин на навіс Ємця пішов той-таки Собко й ударом з відскоком пробив у дальню «шістку» – 2:1. Відверто не розібралися в цьому моменті захисники гостей, тож Віталій до асисту додав ще й особисто забитий м’яч. Ось як треба святкувати день народження!

І пішла досить відкрита гра – за хиткого рахунку це саме те, що треба для інтриги матчу. Волинь втратила шанс відігратися, коли після скидки Курка від кутового Цюпа опинився прямо перед воротарем, але з близької відстані пробити повз нього не зумів. У відповідь Кірієнко, ледве з’явившись на полі, пасом на хід відкривав пів флангу перед Яворським, але він втекти від захисника не встиг, а ударом метрів з лінії карного майданчика більше злякав, аніж напружив Денчука. Зате ще за кілька хвилин цей дует розірвав редут Волині втретє. Все почалося з пересічної перепасовки Горопевшека та Чачуа. Ємець перехопив передачу словенця, Кірієнко підтримав атаку, тут же махнувши пас на хід Яворському, який опинився прямо перед воротарем. Цюпа запізнився, Котляров вирвався, але теж не встигав на перехоплення, тож Вадим зумів проштовхнути м’яча повз кіпера в куточок – 3:1! І тут же успішний дебютант був замінений на Моїсеєнка. «Мавр зробив, що мав, тепер може піти»…

Чи могла Волинь сподіватися на порятунок? Атак для цього було малувато. Пригадується, як простріл Кожанова в дотик замикав Хагназарі – Денчук накрив м’яча. А коли пізніше кіпер відпустив м’яча після дальнього удару, добивати Волошиновичу завадили офсайд і чіпкий Брюхов. Лише в кінцівці, коли авангардів ці відбивалися після кутового, Цюпа закинув м’яча в назад у карний майданчик, а Болденковпідкоректував у ціль – 3:2. На більше їх не вистачило.

• Після гри

Надважлива перемога для Авангарду – перша осічка Волині, яку тяжко гнітитиме весь сезон тяжка ноша головного фаворита. Відзначаємо вдалу тактику Косевича й досить успішний кадровий вибір. І старожили, і новачки напрацювали на цей великий успіх.

Гравець матчу – Віталій Собко (Авангард)
Гол плюс пас у активі іменинника – та ще й фартовість.Кірієнко, який його замінив, став співавтором третього голу.

Авангард (Краматорськ) – Волинь (Луцьк) – 3:2
Голи: Сеницький, 50, Собко, 53, Яворський, 70– Хагназарі, 4, Болденков, 90+1

Авангард:Денчук, Воробей (Мірошник, 43), Сеницький, Брюхов, Д.Ульянов (Трояновський, 79), Полюлях, Лобов, Собко (Кірієнко, 64), Яворський (Моїсеєнко, 71), Ємець, Матяж (Шаврін, 59). Запасні: Солдатенко, Мірошник, Бородай. Головний тренер: Олександр Косевич.

Волинь: Котляров, Чачуа (Мельничук, 76), Горопевшек, Болденков, Цюпа, Курко, Неплях (Волошинович, 67), Кожанов, Хагназарі, Бартулович (Климець, 38), Пономар. Запасні: Леванідов, А.Ульянов, Рябов. Головний тренер: Андрій Тлумак.

17:00. м. Краматорськ. Стадіон «Прапор». 1600 глядачів; поле 3; +27С
Арбітр: Павло Дубровець (Житомир)

Попередження: Кожанов, 15; Ульянов, 45; Чачуа, 70; Цюпа, 83; Курко, 89; Шаврін, 90+1; Хагназарі, 90+1