Минай обіграв Чорноморець! Зіграли один проти одного чемпіон світу та Європи

SPORTARENA.com
Анатолій Нурієв – автор переможного голу, fcminaj.com
Минай здобув першу перемогу в Першій лізі, Чорноморець — вперше програв.

Ігор Дашков, Sport Arena.

Закарпатська команда чекала в гості лідера в дещо покращеному матчі – після проваленого домашнього старту (0:3 від Прикарпаття) Минай здобув вольову нічию в Миколаєві, подолавши відразу дві історичні віхи – перший гол після підвищення в класі та перше очко, набране в Першій лізі. Порівняно з досягненнями одеситів (6 очок із 6 можливих на старті) це скромно, але для минайців – дуже важливо.

Господарі, порівняно з попереднім матчем, провели всього пару замін – Микуляка в основому складі замінив Карноза (він і Кіча раніше грали за Чорноморець), а Кополовець замінив у старті Страшкевича. Свої рокіровки зробив і штаб одеситів: правого захисника Голікова замінив Воронін (з переведенням на протилежний край Норенкова), замість травмованого Васильєва у центрі захисту зіграв молодий Остапенко, атакувального хавбека Ярошенка замінив форвард Коваль, утворивши гнучку зв’язку з Аржановим.

Попри очевидну різницю в класі та досвіді, господарі почали активно й навіть трішки поганяли екс-учасників УПЛ. От тільки спроби пробити блокувалися, а як тільки Чорноморець розвернув контратаку – в першій же серйозній спробі створив гольовий момент. Коваль тонким пасом вивів на воротаря Коваленка, вінгер переграти Поповича не зумів, а коли повернув пас назад під удар Володимиру, голкіпер Минаю парирував і цей непростий випад. А буквально через три хвилини Нурієв прозівав на своїй половині поля суперника й Аржанов виводив на воротаря тепер уже Мусолітіна, от тільки один із героїв польського мундіалю, підробивши собі під удар, завершував невиразно, тож Попович ще раз зірвав аплодисменти, спіймавши м’яча. А на 20 хвилині Антоніо Сантос не зумів перервати діагональ Вороніна, так що Коваль був перед воротарем і пробував його перекинути – щастя ще, що перекинув і ворота…

Лише під кінець першої третини гри Минай почав вирівнюватися і навіть зусиллями Пиняшка створив два моменти (у першому вінгер сам бив по воротах Кожухаря, у другому віддавав на Гегедоша, але той не зміг загострити з гострого кута). Але ні ці епізоди, ні штрафні (в тому числі, від Карнози) не призвели до голів до перерви. Хоча команди «старалися» – помилок вистачало, а перед самою перервою Аржанов ледве не вийшов один на один і лише підкат граючого спортивного директора Кополовця зірвав «стоп-кран» потенційно гольової атаки.

Обидва тренери виявилися невдоволеними після першого тайму – підтвердження тому по заміні у кожного. І це збадьорило гру – в господарів було кілька стандартів, а також черговий гострий випад Пиняшка, який змусив потривожитися Кожухаря, у гостей – удар Павлова із убивчої позиції, який, втім, не мав змісту через порушення правил в атаці. А слідом Танчик прорвав свій правий край, простреливши на Аржанова, але той з кількох метрів не влучив в ворота. Вірніше, так – м’яч відскочив від нього вище воріт. Пізніше все той же Павлов мав розкішний пас і виходив на воротаря, але не встиг навіть пробити – відпустив м’яча Поповичу.

Чим ближче до кінцівки – тим нервовішою ставала гра, тим більше не хотіла кожна з команд втратити «синицю в руках» у вигляді хоча б нічиєї. І треба сказати, що підопічні Кобіна на фоні лідера виглядали гідно. Вдало йшли заміни – Маїк та дебютант Араужо навіть загострювали біля воріт Чорноморця, а самі одесити проводили найбільш блідну гру за три стартових тури і після заміни кількох провідних гравців (у першу чергу, Танчика, який віддав всі сили), здалося, змирилися з таким підсумком.

І за таких обставин розв’язка прийшла в кінцівці – причетні до неї «джокери» Кобіна. Страшкевич із глибини дав на хід Маїку, а Олег зачепився за м’яч і завалився у карному майданчику в боротьбі з Остапенком у чужому карному майданчику. Гості люто апелювали, в чому не було жодного сенсу. Нурієв підійшов до позначки й розвів м’яч і воротаря – 1:0.

Можна привітати Минай і не можна привітати Чорноморець – склалося враження, гості грали на фоні більшої втоми, хоча й була ніби ротація, та й ветеранів, які швидше виснажуються, замінами та рокіровками тасували достатньо. Одесити вперше в чемпіонаті не виграють, але з 6 очками претендують залишити лідерство. Минай набирає 4 очка й виглядає більш солідно та менше помиляється, ніж на старті.

Man of the Match: Василь Пиняшко (ФК Минай)

У нас грали чемпіони світу (Мусолітін) і Європи (Карноза) серед юнаків. Гол з пенальті забив капітан Нурієв. Заробив «точку» Маїк. Але найкращим називаємо Пиняшка, який віддав всі сили й був замінений ще до ключових подій. Але своєю активністю надихнув свою команду, був найактивнішим на полі й, щонайменше, двічі загрожував напряму воротам одеситів. На перемогу над лідером дебютантів Першої ліги, вважаємо, надихнув саме Пиняшко.

ФК Минай – Чорноморець (Одеса) – 1:0
Гол: Нурієв, 90+5 (пен.)

Минай: Попович, Кіча (Страшкевич, 46), Дмитренко, Антоніо Сантос, Стасюк, Гавриленко, Пиняшко (Араужо, 81), Карноза (Микуляк, 65), Кополовець (Беца, 69), Нурієв©, Гегедош (Маїк, 63). Запасні: Кулинич, Вагін, Глагола, Русин, Допілка. Головний тренер: Василь Кобін.

Чорноморець: Кожухар, Норенков, Остапенко, Гошкодеря, Воронін, Ткачук, Мусолітін, Танчик (Велев, 76), Коваленко (Хамелюк, 59), Аржанов©, Коваль (Павлов, 46). Запасні: Безотосний, Граматик, Войтіховський, Брагару, Голіков. Головний тренер: Ангел Червенков.

17:00. с. Минай. «Минай-Арена»; 1500 глядачів; поле 5; +30С
Арбітр: Степан Лапко (Львів)
Попередження: Коваленко, 33; Пиняшко, 60; Стасюк, 63; Норенков, 90; Остапенко, 90+4; Маїк, 90+5; Мусолітін, 90+5

Статистику звірено з офіційним рапортом арбітра.