Гірник-Спорт у кінцівці вирвав нічию в Інгульця

Фото ФК Ингулец
Пізній пенальті дозволив Горішнім Плавням набрати перше домашнє очко в сезоні.

Ярослав Смілянський, Sport Arena

Що новенького могли підготувати одна одній команди, які змагаються між собою четвертий сезон поспіль, а також періодично, практично в кожну перерву, грають між собою контрольні матчі? Як виявилося, певні цікавинки все ж можуть бути, і ми розберемо їх, маючи на увазі кадри та тактику. Господарі кинули в бій склад, який дещо відрізнявся від того, в якому вони здобули перші очки в сезоні (лише в четвертому турі, коли на виїзді обіграли Кремінь). Данковича в воротах замінив Ситников, замість Чепелюка в центрі поля з’явився Лиховидько, Котляр зайняв місце Одарюка на фланзі півзахисту. Особливо принциповим цей матч був для голкіпера господарів – він повернувся в Гірник-Спорт якраз із Інгульця, де тепер в воротах іменитий Шуст.

Цим зміни в Інгульця не обмежилися – після минулого туру, виграного в Черкащини також з різницею в один гол, Лавриненко на 3/4 оновив фланги. Коробка та Щедрий замінили вінгерів Козака та Коваленка, а замість Балана на місці правого фулбека з’явився новачок Фатєєв – тренер продовжує на базі Інгульця відтворювати свою «золоту» Зірку зразка 2016 року.

Яким би не було налаштування «гірників», як би не старався Мазяр зіграти на мотивації, вищий клас гостей давався взнаки. Уже на 11 хвилині Інгулець зобов’язаний був відкривати рахунок, але Мішуренко, який замикав простріл Щедрого із вбивчої позиції, під тиском захисника не зміг нормально пробити і м’яч вкотився вздовж воріт, «обпікаючи» воротарський майданчик. Не минуло й десяти хвилин, як другий гольовий момент виник біля воріт Гірника. Тепер Мішуренко виступав у ролі асистента, з правого флангу виціливши зручний простріл у центр карного майданчика. Коробка махнув ногою повз, а от Щедрий бив точно в дев’ятку, де підстрахував свого воротаря захисник Білий.

Але якщо в перших двох випадках «пронесло», то третій випад гостей став результативним. Вони взяли в облогу ворота «гірників», виконавши кілька стандартів поспіль. І після ауту від дебютанта Фатєєва Мішуренко, залишений напризволяще перед воротами, ударом головою доправив м’яча в сітку – 0:1. Другий матч поспіль забиває Олександр…

Гол дещо збив темп гри. Пішли картки. Лише після перерви Гірник-Спорт дещо ожив і навіть провів кілька атак, одна з яких була дійсно гострою (але Шуст на реакції парирував удар Лиховидька з меж карного майданчика). Але невдовзі гра знову вщухла, а по рахунку гості грали чудово. Кожну помилку господарів вони старалися використати для осмисленої, гарно розіграної атаки. І могли закріплювати свою перевагу – як на 80-й хвилині, коли після пасу п’яткою Коваленка Козак по дузі влучив у поперечину зовсім поруч із хрестовиною. Був іще момент, коли Запорожець після пасу Січінави пробивав з лінії карного майданчика, але Ситников накрив цей м’яч.

І в самій кінцівці про ці згаяні моменти гостям довелося згадувати – в простій ситуації захист Інгульця не зміг перевати пас Хоцяновського, натомість Павлов збив у власному карному майданчику Лиховидька. Пенальті взявся виконувати Лозовий і не залишив шансів Шусту: воротар метнувся в один кут, м’яч пішов у протилежний – 1:1. Часу було додано немало – п’ять хвилин. Але спрощений захист господарів ефективно руйнував спроби петрівців розіграти до удару, таким чином, Інгулець в кінцівці матчу зруйнував усе те, над чим працював 90 хвилин. 10 очок у Інгульця, він перший, але завтра може дати обігнати себе Авангарду, 4 очка у Гірника-Спорт – йому треба чекати вістей із Волочиська, щоб знати, чи покине він із зони вильоту. Констатуємо: Гірник-Спорт набирає перше очко вдома після серії поразок.

Man of the Match: Артем Хоцяновський (Гірник-Спорт)

Оживив гру своїм виходом на поле. Це після його передачі дав збій захист господарів, Лиховидько заробив пенальті, а Лозовий врятував Мазяра від поразки.

Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – Інгулець (Петрове) – 1:1

Голи: Лозовий, 90 (пен.) – Мішуренко, 28

Гірник-Спорт: Ситников, Бичков, Білий, Кравчук, Шопін, Лиховидько, Корольков© (Суханов, 77), Котляр (Одарюк, 64; Деркач, 87), Батюшин (Чепелюк, 46), Лозовий, Хомченко (Хоцяновський, 80). Запасні: Данкович, Черниш, Головко, Збунь, Ралюченко, Білоус. Головний тренер: Володимир Мазяр.

Інгулець: Шуст, Фатєєв, Ковальов, Павлов, Синьогуб, Лупашко©, Клименко (Кучеренко, 84), Запорожець (Марчук, 88), Коробка (Коваленко, 57), Щедрий (Козак, 76), Мішуренко (Січінава, 71). Запасні: Льопка, Елла Кен, Писко, Акименко, Балан, Ігнатьєв. Головний тренер: Сергій Лавриненко.

16:00. м. Горішні Плавні. Спорткомплекс «Юність»

Арбітр: Олександр Сахно (Київська область)

Увага! Статистику матчу буде звірено з офіційним рапортом арбітра.