Минай взяв реванш у Кременя

Фото ФК Минай
Закарпатці розгромили команду, яка влітку відібрала в них «золото» Другої ліги.

Дмитро Антоненко, Sport Arena

Здається, зовсім недавно вони зустрічалися в супер-фіналі Другої ліги, а коли співставиш дійових осіб того матчу в Кропивницькому – зрозумієш, що часу пролетіло багато, змінилося багато що. Тодішній наставник минайців Куренко встиг уже звільнитися із другого свого українського клубу – Олімпіка, де асистував Жуліо Сезару. У Василя Кобіна суттєво перебудований склад і особливо тактика. А у Ігоря Столовицького в Кремені немає вже, наприклад, форварда Чернія, який і став автором «золотого» голу в червневому матчі за друголігове чемпіонство.

Тепер же обидві команди, на фоні розчарування від поразок у минулому турі, а між ними – всього лише одне очко різниці. Бажання реваншу, необхідність становлення на новому рівні – чи треба ще шукати додаткової мотивації? Словом, перед нами був принциповий поєдинок без будь-яких применшень.

Минай, як і належить господарю, почав активніше. Особливо часто брався за м’яч Карноза, який у першому таймі неодноразово виконував стандарти. Один із них – штрафний хвилині на 15-й – Артур виконував особливо вдало, і Будюку, який цього сезону часто виручає Кремінь, довелося тягнути м’яча, який ішов у правий від нього нижній кут. Хвилину по тому вже вінгер Пиняшко з лівого краю карного майданчика закручував у дальню дев’ятку й не влучив лише трішечки.

Суперники більше працювали без м’яча, але також шукали можливості атакувати. Найгостріше, що вони створили за першу третину гри, це штрафний на 24 хвилині. Воронченко гарно обвів стінку, але Попович у високому стрибку парирував м’яч, що летів точно в ціль. Однак недарма стільки атакували господарі, недарма промацували всі тріщинки та незібраності захисту суперників. Минай повів атаку через центр, Карноза вистелив прямий пас на хід Гегедошу, а Роберт, не втікаючи від опонента і не намагаючись його обіграти, підступно пробив з-під нього в дальній кут. М’яч знущально прокотився туди, наче в лузу – 1:0.

На куражі господарі провели ще кілька атак – здалеку часом досить небезпечно били Карноза, Пиняшко, Гавриленко, Стасюк. Але й у кременчужан бували епізоди, коли м’яч пролітав повздовж лінії воріт. Як після гострого прострілу Сидоренка та після удару Удода, який замикав подачу зліва. Він же загрожував воротам суперників і після перерви, але якщо в першому випадку не дотягнувся до м’яча, то в другому головою цілив уже під поперечину, але воротар виручив минайців.

Серія замін не внесла в гру бажаних для гостей перемін – хіба що побільшало дальніх ударів, але у Скоблова м’яч в ворота не йшов. А от Минай був значно конкретнішим. Спершу після чудового «парашутика» від Глаголи прямо перед воротарем опинився Маїк, але «джокер» Кобіна переграти в воротаря в ближньому бою не зумів. Але Олег заробив кутовий і після подачі Страшкевича поборовся за м’яч, той відскочив до Пиняшка й Вася сильним ударом під поперечину закріпив перевагу своєї команди – 2:0.

А коли Кремінь пішов вперед всіма силами, підопічні Кобіна завдали контрольного пострілу. Граючий спортивний директор Кополовець виграв м’яча в центрі поля, почавши контратаку. Нурієв тонким розрізним пасом вивів Маїка на воротаря й форвард тут уже не мав права на помилку. Легкий обвідний удар у дальній кут – 3:0. Цікаво, що в атаці в відповідь Кремінь заробив пенальті, з якого скоротив відставання (це воротар Попович збив Сидоренка), Єрмаченко з позначки розвів м’яч і воротаря по різних кутах – 3:1. Хоча часу лишалося обмаль, був ще момент у Таранухи, але свій чистий вихід один на один він програв голкіперу. В відповідь Лобода мав забивати з пасу Маїка, але не влучив у кут воріт.

Але й цього вистачило з головою. Минай виграв другий поспіль домашній матч і має вже 7 очок, Кремінь лишається з п’ятьма й після успішного старту дав обійти себе супернику, який стає для нього принциповим.

Man of the Match: Олег Маїк (ФК Минай)

Здорово посилив гру. Так, спершу не забив сам, але виборов м’яча для Пиняшка, який подвоїв перевагу Минаю. Далі забив сам і зробив усе, щоб забив і Лобода. Гра Маїка «з лави запасних» посприяла реваншу перед Кременем за поразку в друголіговому супер-фіналі.

ФК Минай – Кремінь (Кременчук) – 3:1

Голи: Гегедош, 33, Пиняшко, 68, Маїк, 87 – Єрмаченко, 89 (пен.)

Минай: Попович, Жичиков (Лобода, 85), Маткобожик, Антоніо Сантос, Стасюк, Гавриленко, Глагола (Русин, 70), Карноза (Страшкевич, 61), Пиняшко© (Кополовець, 77), Нурієв, Гегедош (Маїк, 64). Запасні: Кулинич, Допілка, Кіча, Микуляк, Капустей, Вагін. Головний тренер: Василь Кобін.

Кремінь: Будюк, Малиновський (Єрмаченко, 71), Зозуля, Гончаренко, Ченбай©, Сафонов (Скоблов, 59), Астахов (Масалов, 51), Сидоренко, Воронченко (Мурашов, 57), Павлик (Тарануха, 75), Удод. Запасні: Закорський, Нечипоренко. Головний тренер: Ігор Столовицький.

17:00. с. Минай. «Минай-Арена»

Арбітр: Ігор Бич (Київ)

Увага! Статистику матчу буде звірено з офіційним рапортом арбітра.