SPORTARENA.com
fcrukh.com
4:1 – Рух здобув вольову перемогу над МФК Миколаїв.

Ярослав Смілянський, Sport Arena.

Тріумфатори другого раунду Кубка України в турнірній таблиці Першої ліги також по сусідству, маючи по 8 очок. Тож обидві команди виставили бойові склади, причому, Рух відмовився від звичної для себе тактики з трьома центрбеками, виставивши натомість трьох центральних півзахисників, які з глибини підтримували трійку Русин – Кондраков – Климчук. Що стосується гостей, їхня головна зміна – вихід літнього новачка Семенова (орендований в Олександрії захисник зайняв місце в центрі поруч із Кушніренком, а ліворуч з’явився Горват, а не більш звичний цього сезону Слінкін).

Господарі почали солідно, створили кілька напівмоментів, а одного разу Русин навіть мав можливість бити із близької відстані, але виставленою «щічкою» лівої кіксанув повз ворота. А от миколаївці, швидко переходячи від оборони до атаки, використали чи не першу свою сприятливу нагоду. Після ауту захист Руху невдало виніс м’яча в поле, там його підібрав лівий фулбек Горват і пробив здалеку. Пробив несильно і, будемо відвертими, не небезпечно, але Мисак парирував м’яча якраз туди, де «чергував» Войцеховський. Отож, із правого кута воротарського майданчика Влад і добив м’яча в сітку – 0:1. На стадіоні на досить тривалий період настала тиша… Збурювали її не скільки події на полі, стільки імпровізований виступ оркестру, який бадьоро вигравав на трибунах.

У плані комбінаційності Рух, на жаль, не порадував – єдиний, гідний уваги, епізод для відіграшу за весь перший тайм випав Климчукові, який після тонкого пасу Русина виривався на оперативний простір. Але ж на нього вирвався воротар гостей і, знаходячись далеко в полі, скосив нападника. Рефері, здається, роздумував над кольором картки – й із двох варіантів, запропонованих Морфеусом, обрав безпечніший і менш жорсткий. Попередження, а не вилучення, Старченка зумовили, напевно, два нюанси – 1) форвард прокидав м’яча в бік від воріт, на фланг, 2) і це найважливіше, позаду стража миколаївських воріт знаходився захисник. Климчук, на щастя, після жорсткого фолу все ж зумів продовжити гру. А от Рух перший тайм завершив із дуже сумним для себе рахунком.

Кучук відреагував на події матчу заміною, яка спрацювала вже за півхвилини після перерви. Ганець Антві, який замінив Кондракова, виграв боротьбу за м’яч при лонгболлі. Скинув на Климчука, який тут же хитро по дузі запустив м’яча йому на хід. І тут Ернест проявив свої гарні якості: в боротьбі з захисником він прийняв м’яча на груди й із розвороту пробив низом повз воротаря – 1:1. Все в цьому матчі пішло спочатку після дебютного голу легіонера.

Тиск рухівців дав результат уже під завершення години гри. Заставний продирався в карний майданчик, спіймав на замаху Рогозинського й оббігав його, а коли суперник вже опинився позаду, завалився на газон – скільки не апелювали гості, що, мовляв, «малював», рефері вказав на позначку, а Юрій Климчук впевнено реалізував пенальті – 2:1. Це вже був той кураж, який важливо було не впустити. І ось на чужій половині поля Калюжний вступив у відбір, м’яч опинився у Антві, який пішов не в центр, а протягнувся через лівий край. Далі – акуратний простріл, який в дотик замкнув Іван Брікнер. 3:1 – атаку, яку розпочав один центрхав, інший замкнув з передачі центрального форварда, знаходячись на його позиції.

Ганський форвард старався забити і ще, але, в боротьбі з суперником, заробив травму – і під гучні оплески був замінений, зробивши свою справу. За нього «відомстили» товариші. Калюжний підхопив м’яча в глибині поля, дав сольний рейд і, з правого флангу вийшовши на воротаря, реалізував вихід один на один – 4:1. Залишок матчу мав менше значення – у гостей об’єктивно не було шансів відіграти два голи дефіциту, кінцівка запам’яталася більше попередженням, яке отримав наставник Миколаєва Шищенко. Так буває: на тижні ти громиш на кубок Прикарпаття, а потім у чемпіонаті «ковтаєш гірку пігулку» від Руху.

Man of the Match: Ернест Антві (Рух)

Перефразовуючи Шекспіра – Ернест зробив свою справу, Ернест може піти. Антві відіграв менше тайму, але до травми встиг відзначитися дебютним голом та гольовою передачею.

Рух (Львів) – МФК Миколаїв – 4:1
Голи: Антві, 46, Климчук, 59 (пен.), Брікнер, 65, Калюжний, 88 – Войцеховський, 25

Рух: Мисак, Заставний, Дуць©, Немчанінов, Сідней (Леандро, 68), Калюжний (Мартинюк, 89), Копина, Брікнер, Русин, Климчук (Бойчук, 85), Кондраков (Антві, 46; Синиця, 77). Запасні: Ільющенков, Марушка, Никитюк, Мисик, Банасевич, Шевчук. Головний тренер: Леонід Кучук.

Миколаїв: Старченко, Попов, Кушніренко (Кіричук, 72), Семенов, Горват, Вітенчук (Куксенко, 84), Бугай, Сондей (Панасенко, 65), Ковальов© (Берко, 76), Рогозинський, Войцеховський. Запасні: Агаларов, Сартіна, Слінкін, Семенина. Головний тренер: Сергій Шищенко.

17:00. м. Львів. Стадіон «СКІФ»; 2500 глядачів; поле 5; +27С
Арбітр: Клим Заброда (Київ)
Попередження: Старченко, 40; Копина, 45+2; Бугай, 54; Ковальов, 55; Кушніренко, 60; Шищенко, 80; Леандро, 83; Попов, 90