Оболонь обіграла в Одесі Чорноморець

Артем Ковбаса, fcbrovar.obolon.ua
Ще один удар по мріях «моряків» повернутися в Favbet Лігу.

Ігор Дашков, Sport Arena

Оболонь-Бровар змушує себе поважати вже одним побіжним поглядом на статистику сезону – тільки й вона залишається у Першій лізі непереможною, причому, і в чемпіонаті, і в кубку. І якщо кияни цілком впевнено йдуть у групі лідерів, то Чорноморець останнім часом навтрачався очок досхочу – тепер із таким-то підбором гравців загруз у середині турнірної таблиці. Ясна річ, на матч проти команди, яка минулого сезону була за крок від медалей і плей-офф, одесити налаштовувалися серйозно. І все одно не змогли взяти тут очок.

Хоча починали господарі (навіть граючи без швидкісного лідера Танчика) досить активно. Вже в дебюті Мусолітін розметав захист гостей і виклав ідеальний простріл під удар Павлову, але той якось настільки незугарно ткнув м’яча, що «запалив свічку» замість нормального завершення. Далі Хамелюк, підібравши м’яч після необачних дій оболонців, бив здалеку – і лише трохи не влучив у дальню «шістку».

Команда Ковальця, до слова – екс-півзахисника, в тому числі, й Чорноморця, «огризнулася» десь на 22 хвилині. На штрафний від Шевченка пішов центрбек Терехов і головою пробив трішки вбік від рамки. Двічі тягнули м’яча Гуськов і Мединський – хоча по воротах також не влучили, але навели паніки в редутах «синьо-чорних». А от сам Чорноморець свої моменти продовжував марнувати. Знову все зробив для Павлова правий фланг «моряків». Цього разу російський легіонер головою замикав подачу Голікова – і влучив у поперечину. Стало ясно, що ще моментів 20 треба для нього, щоб забити…

У перерві одесити змінили форварда, провели ще кілька перестановок, але переломити хід гри не змогли. Окрім стандартів, дальніх ударів і флангових подач, не напрацювали нічого. Занотувалися дальній, але неточний удар Мусолітіна (чемпіон світу серед юнаків взагалі бив чи не найчастіше – і правильно робив), кілька гострих прострілів від Голікова та Войтіховського – але без завершення. Натомість, оболонці реалізували чи не перший свій шанс після перерви. Багатоходівка киян то захлиналася, то продовжувалася другою хвилею, а коли одесити спробували втекти в контратаку, Покотилюк і Валєєв обеззброїли суперника в центрі поля. І саме розрізний пас одесита за походженням знайшов «джокера» Ковбасу, Артем у дотик пробив із правої ноги в дальній кут – 0:1.

Через десять хвилин міг «поховати» суперників Мединський, але, опинившись перед воротарем після тонкого пасу Бровченка, не влучив у ворота. А ще ж був момент, коли Бровченко вийшов на хорошу ударну позицію й із «неробочої» правої не влучив у ціль. А ще ж Прокопенко продирався до лицьової, не зумівши пробити під тиском… А що Чорноморець? Хіба що пригадується удар Коваленка, який влучив у Терехова, відправивши мужнього захисника в нокдаун. На відіграш господарі, об’єктивно, не награли. Тож безпрограшна серія киян продовжилася.

Man of the Match: Артем Ковбаса (Оболонь-Бровар)

Далеко не вперше в сезоні, та й під час роботи Ковальця в цьому клубі, у нього непогано заходять заміни. Молодий Ковбаса оживив гру, пресингував попереду й реалізував свій найкращий шанс. Ця перемога – як нагорода киянам за самовіддану гру в Одесі, де вони не дали суперникам розвернутися й грамотно зіграли в ключових моментах.

Чорноморець (Одеса) – Оболонь-Бровар (Київ) 0:1
Гол: Ковбаса, 73

Чорноморець: Кожухар, Голіков, Войтіховський, Гошкодеря, Воронін, Ткачук, Хамелюк (Коваль, 77), Мусолітін (Коваленко, 58), Ярошенко, Ковпак, Павлов (Аржанов, 46). Запасні: Безотосний, Граматік, Велев, Брагару, Норенков, Остапенко. Головний тренер: Ангел Червенков.

Оболонь: Федорівський, Єфремов, Терехов, Коваленко, Безуглий, Шевченко (Майданевич, 68), Валєєв, Покотилюк, Мединський (Прокопенко, 90+4), Гуськов (Бровченко, 74), Батальський (Ковбаса, 58). Запасні: Тюрін, Островський, Улянченко. Головний тренер: Сергій Ковалець.

18:00. м. Одеса. Стадіон «Чорноморець»

Арбітр: Олександр Шандор (Львів)