Інгулець обіграв Металург. Господарі догравали вдев’ятьох

SPORTARENA.com
facebook.com/fcIngulets
Запорожець зіграв проти запорізького Металурга.

Ігор Карпенко, Sport Arena.

Металург проводив перший домашній матч у Першій лізі після підвищення в класі, до того ж, після стартових турів мав у активі лише одне очко – тобто, все ще чекав дебютної перемоги. А за таких обставин, та ще й після підписання кількох новачків, запоріжці виходили грати тільки на перемогу навіть проти Інгульця – фіналіста Кубка України минулого сезону та одного з фаворитів нового чемпіонату. Гості, до слова, кинули проти господарів дещо перешикований склад, де одночасно вийшли Січінава та Мішуренко, розділяючи простір на передовій фронту атаки, а з флангів їх підтримували вінгери Коваленко та Щедрий за активної підтримки Запорожця, покликаного грати вище єдиного чистого опорника Лупашка. У центрі поля очікувався бій – Металург повернув зіркового молодого універсала Сарапія, який влітку був за крок від УПЛ, а тепер вперше був готовий допомогти рідній команді у Першій лізі.

Але не встигли суперники обмінятися кількома «пробними» стандартами, як один із них призвів до першого взяття воріт. Після штрафного настав кутовий, який Щедрий замість подачі розіграв із Коваленком, а Ілля, трішки змінившись з лівого краю, прямим ударом метрів із 25-ти забив у ворота запоріжців – 0:1. За дебютний відрізок Інгулець встиг подати й розіграти зо три небезпечних штрафних і ще кілька кутових. Лише хвилині на 20-й Металург зумів вирівняти гру і навіть підстерегти невдалий винос суперників, утім, Дяченко здалеку не влучив в ворота. А ще через три хвилини Сарапій пасом на хід виводив Олійника на воротаря, але досвідчений Шуст виграв цей вихід віч-на-віч, ліквідувавши гольовий момент. Було ще кілька моментів і напівмоментів, господарі високо пресингували й у одному з епізодів Щебетун обікрав Запорожця, але все же не витиснув максимум із спонтанного шансу.

Моментами ці маневри Металурга виглядали цілком небезпечно, але все зіпсував не ігровий фактор. Ще в першому таймі було вилучено Білоусова, а після перерви – й Кулинича, який зміщався вниз, щоб залатати «діри» в обороні, але зачепив на фланзі втікаючого Щедрого. Як наслідок, 40+ хвилин господарям належало грати не просто в меншості, а вдев’ятьох. Підопічні Богатиря мужньо йшли вперед, в одному епізоді Щебетун навіть здорово виходив на ударну позицію, пробивши, правда, хоч і в площину, але слабко. Однак було зрозуміло всім і кожному – чим ближче до матчу, тим тяжче тиснула на запоріжців ця несподівана меншість.

По рахунку Інгулець грав доволі впевнено. Могли забивати Коваленко (замикав головою в падінні навіс Синьогуба), Акименко (не встиг пробити, перш ніж пролунав сигнал про офсайд) та Щедрий (з вільного флангу пустив вище воріт). Натомість, ледве не відбувся найголовніший гол туру, коли на 72 хвилині Загоруйко зі штрафного зі своєї половини ледве не закинув «за комір» Шусту, влучивши в поперечину!

Щоб уникнути зайвих нервів, Інгулець мав робити «контрольний постріл». Шанси були – як дуже небезпечний штрафний, який стратив Козак, що незадовго до цього вийшов на заміну, або вихід Акименка, який оббіг воротаря, але не забив у незахищений кут воріт, або удар Козака вище воріт з гри, метрів із десяти, із вбивчої позиції. По такій грі навіть один гол міг все змінити, і був момент, коли Рудика хитро підсікав головою після штрафного – і могло б залетіти, і шкодували б тоді підопічні ексгравця запорізького Металурга…

Але ні ці моменти, ні навіть підключення двохметрового воротаря Левченка на стандарти в кінцівці не врятували Металург від поразки в першому домашньому матчі сезону. Атаку три в три розіграли гості, новачок Марчук зграбно підключив Синьогуба, який, вийшовши на воротаря, розіграв до вірного пасом направо, звідки Акименко забивав у порожні ворота – 0:2.

Після підвищення в класі запоріжцям поки не вистачає класу, щоб брати очки там, де щастить їх брати іншим. Інгулець виграє на «Славутич-Арені», де востаннє гостював у фіналі Кубка України.

Man of the Match: Ілля Коваленко (Інгулець)

Один із якщо не найбільш активних, то найбільш конкретних у гостей. Відкрив рахунок після хитрого розіграшу стандарту. Міг забивати ще. Здорово комбінував і перегравав перешикованих захисників Металурга один в один.

Металург (Запоріжжя) – Інгулець (Петрове) – 0:2
Голи: Коваленко, 8, Акименко, 90+2

Металург: Левченко, Бєлоусов, Сухина, Рудика, Дяченко©, Сарапій, Кулинич (Сидоров, 82), Петров (Могильний, 64), Сачко (Загоруйко, 54), Олійник (Разуваєв, 77), Щебетун (Черній, 69). Запасні: Петриченко, Гриппа, Хамаха. Головний тренер: Іван Богатир.

Інгулець: Шуст, Балан, Ковальов, Павлов, Синьогуб, Лупашко© (Клименко, 54), Запорожець (Марчук, 86), Коваленко (Коробка, 74), Щедрий (Козак, 67), Січінава (Акименко, 57), Мішуренко. Запасні: Льопка, Елла, Писко, Фатєєв, Кучеренко, Ігнатьєв. Головний тренер: Сергій Лавриненко.

18:00. м. Запоріжжя. Стадіон «Славутич-Арена». 3500 глядачів; поле 5; +27С
Арбітр: Павло Дубровець (Житомир)

Попередження: Бєлоусов, 11; Лупашко, 25; Кулинич, 28; Січінава, 28; Петров, 48; Мішуренко, 66; Загоруйко, 75; Козак, 78; Акименко, 79; Рудика, 87
Вилучення: Білоусов, 45+1, Кулинич, 50 (обидва – за повторні попередження)

Статистику звірено з офіційним рапортом арбітра.