SPORTARENA.com
fcab.com.ua
Волочиський клуб звикає до ролі лідера, запорізький – аутсайдера.

Дмитро Антоненко, Sport Arena.

«Привіт, давно не бачилися» – ще на початку літа команди зустрічалися в плей-офф ПФЛ, і від того часу змінилося дуже багато що. Тут і нові головні тренери, і суттєво оновлені склади (у запоріжців – взагалі перезавантажено), і зовсім інші завдання. Словом, якщо й пригадувати щось із літа – то те, що Агробізнес за грою зберіг місце в Першій лізі, а Металург отримав підвищення в класі в останню мить, коли знявся з турніру Арсенал. Саме це й стало «бичем» для тренерського штабу, адже часу формувати команду під першу лігу не було. І ті, хто мав би грати в Другій лізі, «екстерном» опинилися на більш високому рівні.

До слова, спочилий з миром Арсенал-Київ зіграв роль і в долі Агробізнесу. Випавши по жеребу волочисцям в Кубку України, «фантом» дав їм додатковий час для відпочинку, в той час, як Металург відбігав 120 хвилин в Горішніх Плавнях і все ж програв по пенальті Гірнику-Спорт. Після матчу на Полтавщині замість Сухини в захисті вийшов Ковальчук, нарешті повернувся лідер команди Сарапій, та й загалом це був зовсім не той запорізький колектив, який бачив Агробізнес у червні.

А між тим, почали команди дуже бадьоро. У гостей був дуже перспективний штрафний, але Сарапій лише припечатав стінку. У господарів – кутовий, після якого м’яч дивом не побував у воротах Металурга. Груша скинув на дальню стійку, Сікорський – назад у центр. Там Юхимович бив з розвороту з відстані двох метрів – і Разуваєв, який чергував на штанзі, виніс м’яча з лінії воріт! Але Агробізнес не спинявся – тиснув, атакував, вигадував щось цікаве в роботі з м’ячем. «Футбольний боженька» за таке винагороджує. Ось вам і гол: іспанець Педро почав атаку з глибини, грамотно змістившись в центр і відпасувавши на фланг, Семенюк з неробочої ніби ноги м’яко навісив на дальню стійку, де інший крайній півзахисник, Черненко, ударом головою в падінні замкнув цю подачу – 1:0. Далеко не вперше Руслан пособляє своїй команді не лише пасом, а й завершальним ударом.

У ці хвилини Агробізнес грав красиво: гарні флангові атаки з забіганнями та розрізними передачами, не швидкий – блискавичний перехід від оборони в атаку. Як наслідок, захист запоріжців рвався, немов такий архаїчний вид передачі інформації, як газета. І за десять хвилин господарі підняли фанів на ноги. Груша та Думанюк в глибині поля почали швидку атаку, пішов пас на хід Сікорському, який вибігав один на один з воротарем. Всі затамували подих, але форвард якось несильно ткнув м’яча на протихід воротаря. Тет-а-тет завершився нічим. Через п’ять хвилин Ігор замикав штрафний – і Петриченко виручив свою команду. Також він парирував штрафний Черненка з гострого кута.

А от Металург прокинувся лише після 30-ї хвилини, але Петров після пасу Сачка в дальній кут метрів із 15-ти не влучив. Не йшла у гостей звична зброя – «на сухому пайку» залишився форвард Щебетун, повністю відрізаний від гри. Ще явно далекий від кондицій Сарапій, у якого й штрафні не спрацювали, і гра в цілому не клеїлася. Лише після перерви Бєлоусов підступно крутив зі штрафного – і тут молодцем був уже воротар Агробізнесу, виручивши свою команду. Відповідь – хороша: на аут від Семенюка стартував Зінкевич і несподівано вискочив на воротаря, але зблизився й не зумів його переграти.

А коли Маркевич-молодший зважився замінити форварда, вгадав, наче в ерудит-шоу! Після пасу на хід від Зінкевича Семенець чи не першим дотиком з правої ноги пробив з-за меж карного майданчика без шансів для воротаря. Богдан бив з метрів із 18-ти в ліву від Петриченка «шістку» – 2:0. Ось вона, конкуренція! Потрапивши в запас через Сікорського, конкурент забив перший м’яч в сезоні з лавки запасних. На куражі Петриченка турбували Зінкевич (воротар відбив м’яча по-гандбольному), Бойчук із Черненком (їхні простріли та навіси йому довелося переривати перед носом у суперників). Металург протиставив на це лише дальній неточний удар від Рудики.

Це поки що звучить незвично, так само, як незвично бачити вчорашніх новачків і аутсайдерів серед лідерів, але Агробізнес на класі обіграв дебютантів Першої ліги. Має дивитися і вчитися на волочиський клуб Металург – і по можливості значно посилюватися, тому що стартові тури показали, що останній новачок сезону ще не готовий якщо не грати, то бути конкурентоспроможним на цьому рівні. 13 очок у Агробізнеса та великі шанси на одноосібне лідерство, всього одне очко та точно останнє місце у Металурга.

Man of the Match: Руслан Черненко (Агробізнес)

Відкрив рахунок красивим ударом, надалі на пару з Семенюком перегравав суперників на фланзі, чим заклав фундамент успіху своєї команди.

Агробізнес (Волочиськ) – Металург (Запоріжжя) – 2:0
Голи: Черненко, 9, Семенець, 70

Агробізнес: Чорнобай, Гагун©, Юхимович, Курило, Педро (Бойчук, 77), Кухарук, Думанюк (Вергун, 62), Черненко, Груша (Зінкевич, 62), Семенюк (М.Когут, 73), Сікорський (Семенець, 68). Запасні: Воробей, Панченко, Слотюк, Палюх, Стасишин, Дідик, І.Когут. Головний тренер: Остап Маркевич.

Металург: Петриченко, Бєлоусов, Рудика©, Ковальчук, Кулинич, Сарапій, Разуваєв, Петров, Могильний (Загоруйко, 80), Сачко (Черній, 75), Щебетун (Лихобабенко, 72). Запасні: Леонідов, Олійник, Сухина. Головний тренер: Іван Богатир.

17:30. м. Волочиськ. Стадіон «Юність»; 2600 глядачів; поле 4; +28С
Арбітр: Ігор Сташук (Чернігів)
Попередження: Сачко, 15; Щебетун, 35; Семенюк, 54; Маркевич, 54, Педро, 72; Черній, 86