Чорноморець видряпав перемогу в Металурга. Дебютний успіх Маркевича

SPORTARENA.com
Андрій Ткачук, chernomorets.odessa.ua
Вперше з літа одесити виграли на своєму полі.

Євген Тоташвілі, Sport Arena

Поразка від своєї колишньої команди стала дебютом для Остапа Маркевича в Чорноморці. Набирав гравців не він, готував до сезону також інший спеціаліст — молодшому представнику знаменитої тренерської династії не позаздриш, але нічого не поробиш, треба витягувати знаменитий бренд із трясовини, в якій він опинився. Де це було робити, як не в матчі проти аутсайдера?

Металург прибув у Одесу, маючи всього 5 очок і посідаючи останнє місце. Чорноморець із 14 очками ділив 11-12 місця з МФК Миколаїв. Обидві команди давно забули, що це — перемоги. А ще й пережили серйозні кадрові втрати. З’явилася інформація, що після грубих помилок у матчі з Агробізнесом Чорноморець попрощався з колишнім воротарем збірної Безотосним, а запоріжцям через перебір карток не міг допомогти атакувальний хавбек Сачко.

Господарі виглядали значно переконливіше. Вже на 5-й хвилині вони мали відкривати рахунок, але після скидки Норенкова й удару одеського запоріжця Аржанова голкіпер Левченко виручив Металург, перевівши м’яч на кутовий. Градом пішли удари від Ткачука, Ярошенка, того ж Аржанова, Норенкова. Штрафний від Кості ледве не зрізав у свої власні ворота запорізький гравець.

Але не треба думати, що все було «односторонньо» — за великим рахунком, Металург теж міг забивати, і якби пощастило більше — ще й вести в рахунку після першого тайму. Якщо Чорній із лінії штрафного бив із офсайду, то пізніше Разуваєв із центру поля стартував у чистий вихід один на один із воротарем. І тоді, на 30-й хвилині, Кожухар 100% виручив одеситів, ногою відбивши удар запорізького хавбека. Грачов, до речі, у тому моменті не тільки зіграв не дуже добре, але й травмувався, тож довелося одеситам ще в першому таймі замінювати захисника, який і так пропустив ледве не всю першу частину сезону. І саме Рижук, який вийшов на заміну, в компенсований час врятував Чорноморець, парирувавши удар Чернія з убивчої позиції.

Неоднозначний перший тайм, у якому одесити не раз могли і забити, і пропустити, залишав багато запитань. На них Чорноморець спробував відповісти дальніми ударами: у Норенкова вийшло це гірше, у Голікова — краще, але Левченко все одного рятував гостей. А у відповідь після навісу з лівого флангу головою в падінні пробивав забутий захисниками Лихобабенко — м’яч пройшов дуже близько від поперечини над воротами.

Одесити проводили багато флангових атак, темп яким задавали Голіков і Норенков. Вони все намагалися намацати слабке місце в побудові запоріжців, тому не раз змушували грати на виході воротаря — і це інколи давало помарки. Одна з них і призвела до перемоги. На верхову подачу пішов Мусолітін, Левченко в боротьбі з ним виніс м’яча на рубіж карного майданчика. І саме там чергував досвідчений Андрій Ткачук, який сильним влучним ударом розстріляв ворота — 1:0. Відчайдушний кидок у падінні захисника на лінії воріт не допоміг — дебютний гол для півзахисника.

Знову ж таки, проблем у грі одеситів — безліч. Зокрема, дуже невдало діють один в один захисники. Відразу ж гості могли відіграватися, але Щебетун, випередивши суперника, замість удару — кіксанув. А біля протилежних воріт Семенів не зміг переграти Левченка, а добивання від Ярошенка розминулося з воротами. Але й мінімальної переваги вистачило одеситам, щоб обіграти аутсайдера. 17 очок тепер у Чорноморця — він відірвався від групи аутсайдерів. Вперше із серпня місяця, після трьох матчів без перемог і навіть забитих м’ячів, «моряки» виграли на власному полі. Остап Маркевич здобув прем’єрну перемогу на чолі одеської команди. Металург — тепер можемо це констатувати — з п’ятьма очками залишився на останньому місці.

• Man of the Match: Андрій Ткачук (Чорноморець)

Передовсім, добре зіграв у центрі поля — це була та різниця між суперниками, яка визначала загальну перевагу господарів. А також опинився в потрібному місці в потрібний час, спростивши й забивши переможний м’яч, який був настільки потрібним одеситам.

Чорноморець (Одеса) – Металург (Запоріжжя) – 1:0
Гол: Ткачук, 75

Чорноморець: Кожухар, Голіков, Грачов (Рижук, 34), Гошкодеря©, Воронін (Велєв, 63), Ткачук, Хамелюк, Мусолітін (Долгов, 87), Ярошенко, Норенков (Семенів, 76), Аржанов (Штогрин, 73). Запасні: Варакута, Ратушняк, Тітаєвський, Брагару. Головний тренер: Остап Маркевич.

Металург: Левченко, Бєлоусов (Петров, 69), Дяченко, Сарапій©, Мягков, Загоруйко (Кулинич, 68), Крапивний, Трояновський, Разуваєв, Лихобабенко (Шевчук, 80), Черній (Щебетун, 76). Запасні: Леонідов, Ковальчук, Рудич. Головний тренер: Олексій Годін.

17:00. м. Одеса. Стадіон «Чорноморець». 2100 глядачів.
Арбітр: Денис Рєзніков (Кам’янське)
Попередження: Дяченко, 14; Грачов, 23; Голіков, 35; Бєлоусов, 49; Воронін, 61; Мягков, 75; Шевчук, 90+3