9797283

Іллічівець мінімально обіграв Тернопіль

SPORTARENA.com
Сергей Вакуленко, fcilich.com
Перемігши в Тернополі місцевий муніципальний клуб, маріупольський Іллічівець офіційно, за три тури до завершення чемпіонату в Першій лізі, гарантував собі вихід до Прем’єр-ліги.

Андрій Кучерук, Sport Arena

Перед поєдинком тренери команди мали схожі проблеми – по одному дискваліфікованому гравцю та по два травмованих. Але якщо приазовці підходили до гри надмотивованими, позаяк перемога завчасно виводила їх до Прем’єр-ліги, то тернополяни грали виключно за власний престиж, бо у попередньому поєдинку з київською Оболонню-Бровар (0:2) втратили всі шанси на збереження прописки в Першій лізі.

Новий коуч ФК Тернопіль Петро Бадло продовжує «гнути» свою тренерську лінію, та, незалежно від суперника, вибудовує тактичну схему з трьома захисниками. Воротарю Олександру Воробею допомагали оборонці Ігор Курило, Степан Клекот та Олександр Музика. В опорній зоні грали Ігор Вонс та Сергій Полянчук, під нападниками — Володимир Пришнівський. Тарас Червонецький і Роман Дацюк закривали фланги і при обороні опускалися на позиції захисників. І на вістрі атаки грала пара Артур Дорі — Юрій Захарків.

Тренерський штаб гостей не привіз до Тернополя кращих свої бомбардирів – Руслана Кісіля та Руслана Фоміна. Якщо перший пропускав матч через дискваліфікацію, то другого, очевидно, Олександр Севидов вирішив поберегти на наступні матчі. Тим самим в нападі маріупольської команди грав один Ігор Тищенко. Йому допомагала п’ятірка півзахисників – Дмитро Мишньов і Костянтин Ярошенко діяли більше на атаку, Віталій Кольцов – на оборону, Олександр Мигунов і Денис Кожанов на флангах, перший – зліва, другий – справа. Замість основного стража воріт Рустама Худжамова місце в рамці зайняв Євген Гальчук, перед яким розмістилася четвірка оборонців – Сергій Вакуленко, Сергій Яворський (пара центральних захисників), Євген Неплях (зліва) та Олександр Насонов (справа).

Перший небезпечний момент у матчі виник після помилки господарів поля. Артур Дорі став обігравати суперника на своїй половині поля та втратив м’яча. Того підхопив Дмитро Мишньов і без вагань пробив з середньої відстані, але капітану гостей забракло точності. Практично одразу Денис Кожанов «свічкою» обійшов капітана ФК Тернопіль Ігоря Курила і вийшов на чисте побачення з тернопільським воротарем. Однак півзахисник Іллічівця зблизився з кіпером і пробив прямо в нього, від якого м’яч відскочив на кутовий.

Господарі вперше наблизилися до воріт суперника лише на 12-й хвилині. Прохід метрів на 20-ть здійснив Сергій Полянчук, який у розріз між захисниками проштовхнув м’яча на Юрія Захарківа. Однак форвард пробив дуже слабко і прямо у руки воротарю. А на 16-й хвилині тернополяни мали перший по-справжньому небезпечний момент. За фол на Захарківу штрафний пробивав Олександр  Музика. Тернопільський оборонець маріупольську стінку обвів, але зняти павутину з правої «дев’ятки» воріт Іллічівця не зумів.

На 25-й хвилині якісну комбінацію вже розіграли приазовці. Пішла передача на метрів на 40. Несподівано у штрафному майданчику ФК Тернопіль опинився ніким не прикритий оборонець Сергій Вакуленко, який головою скинув м’яча під удар Ігорю Тищенка, але той пробив з близької відстані над поперечиною.

Гості і далі більше тримали м’яча, постійно нагнітали, однак оборонці господарі дозволяли їм пробивати лише з далекої відстані і ці удари були далекими від ідеальних.

Приспавши пильність гостей, ледь своїм шансом не скористалися тернополяни. При великому скупчені гравців обох команд у центрі штрафного майданчика, Роман Дацюка елегантно «черпачком» віддав передачу на Артура Дорі, який вийшовши на побачення з Євгеном Гальчуком, не зумів того переграти, пробивши повз ворота. А на останній хвилині першого тайму вже повинні були відкривати рахунок маріупольці. Тернопільський хав Сергій Полянчук дав прийняти м’яча в штрафному майданчику досвідченому Денису Кожанову, який ціляв у нижній кут воріт, але цього разу на шляху м’яча став тернопільський оборонець Олександр Музика…

Другий тайм команди почали дуже обережно і перших 15-ть хвилин гостроти не створили жодної. Звичайно, лідери Першої ліги володіли повною територіальною перевагою, однак дивідендів з неї не могли отримати. І лише на 60-й хвилині з їх боку була перша серйозна небезпека. Маріупольці отримали право на перспективний штрафний удар прямо по центру воріт. Костянтин Ярошенко майстерно перекинув тернопільську стінку, однак партнерів по команді підстрахував Олександр Воробей, який зумів витягнути м’яча з-під поперечини.

За такої неквапливої гри несподівано прийшов гол. Денис Кожанов зробив флангову передачу. При великому скупченні гравців арбітр вгледів порушення правил з боку Степана Клекота на Дмитрові Іванісені. При цьому вирок судді був безжальним – пенальті і попередження тернопільському футболісту, яке для нього було другим у матчі, відповідно він змушений був передчасно покинути поле. Тривалий час гравці ФК Тернопіль доводили, що пенальті не було, але арбітр з Харкова був непохитним. Оборонець Іллічівця Сергій Вакуленко без проблем з «точки» переграв Олександра Воробея – 0:1.

Далі гра набула жорсткого характеру. І одному з епізодів Олександр Насонов жорстко зіграв проти Сергія Полянчука. Оскільки події відбували прямо перед тренерами обох команд, ті почали виясняти стосунки. Довелося в їх перепалку втрутитися арбітру, який власне і вилучив… двох тренерів.

Господарям вже не було що втрачати і вони великими силами пішли ва-банк. І на 85-й хвилині їм могла посміхнутися фортуна. Після подачі зі штрафного метрів з 10-ти головою пробивав ніким не прикритий Віталій Богданов, однак цього одразу майстерність вже продемонстрував кіпер Іллічівця Євген Гальчук.

Man of the match: Дмитро Мишньов (Іллічівець)

Капітан Іллічівця був на полі справжнім вожаком. Він не боявся брати гру на себе, роздавав якісні передачі, а не рідко і сам прикладався до м’яча. Саме його впевненість і  стала запорукою важкої перемоги маріупольців у Тернополі.

ФК Тернопіль – Іллічівець (Маріуполь) — 0:1
Гол: Вакуленко, 72 (пен.).

Тернопіль: Воробей, Музика, Курило, Клекот, Вонс, Полянчук (Богданов, 76), Червонецький (Бабич, 89), Пришнівський, Дацюк, Дорі, Захарків. Запасні: Чесановський, Стриєшин, Дульзон, Кривий. Головний тренер: Петро Бадло.

Іллічівець: Гальчук, Насонов, Яворський, Вакуленко, Неплях, Кольцов, Мишньов (Новотрясов, 87), Ярошенко (Іванісеня, 63), Кожанов, Мигунов (Цюпа, 79), Тищенко. Запасні: Михайленко, Гоміс. Головний тренер: Олександр Севидов.

Попередження: Клекот, 52, Курило, 59, Вонс, 76 – Тищенко, 35, Насонов, 74.

Вилучення: Клекот, 70 (повторне попередження).

18:00. м.Тернопіль. Міський стадіон

Арбітр: Дмитро Кривушкін (Харків).

Асистенти: Юрій Вишневський (Київ) та Антон Ісаєв (Запоріжжя).

Резервний арбітр: Роман Блавацький (Львів).