Sportarena

Ігор Йовічевіч: «Люди в Україні винні, що я закохався у вашу країну»

Відверте інтерв’ю екс-наставника Карпат.

Ігор Йовічевіч - про Карпати і Димінького, Переса, Луніна та Зідана - Новини футболу

Ігор Йовічевіч, фото - Sport Arena

Колишній головний тренер львівського клубу Ігор Йовічевіч в інтерв’ю Роману Бебеху для YouTube-каналу Бомбардир розповів про Карпати і Димінького, поїздку за Пересом, особливості української та хорватської селекції, Андрія Луніна та Зінедіна Зідана.

Про Карпати

«Підтримую контакт з моїми друзями, пацанами, зі Львова і загалом України. З Беньо, Деонасом, Дедишиним, так що забути не можу. З Кльоцом спілкуюсь, вітання присилає. Інші теж. Це пацани, яких завжди приємно чути. Гарно працювали, дуже шкода, що не зробили ще один крок уперед, що не стабілізувалися і не зберегли ту команду, а так би була дуже цікава співпраця з Дедишиним. Але Петро Петрович терпіння не мав. Карпати де б не були завжди будуть в серці, бо прожив такий гарний період. Любов, яку я відчуваю, то незабутньо, я завжди левом буду. Але прикро, що така ситуація, що команда не бореться за місце в Лізі Європи, та просто імідж… Я не знаю, тепер буду стежити, але прикро.

Читайте також: Зиех пересидел в Аяксе: всему виной – трансферный бан Челси

Думаю, що тренер не може нічого показати через два місяці. І я з одною командою можу вигравати, коли вона складена із хороших футболістів. Але, коли команда зменшує рівень, я вигравати не можу. І чого тільки тренер має відповідальність? Той, хто приводить тих гравців, також має відповідати. В Європі спортивний директор – ключова роль: коли результату немає, його міняють в першу чергу. Розподіл відповідальності дуже важливий. Але, якщо ми всі дихаємо як один, я думаю, що всі ці перепони треба перестрибувати».

Про Лукаса Переса

«Нам потрібен був певний тип футболіста. Кононов сказав, що шукаємо футболіста з такими характеристиками. Зробили кілька досьє, а тренер мав прийняти остаточне рішення. Пішла інформація, що Лукас у Райо 3 місяці не отримував зарплатню, що він має складний характер, але Кононов сказав, що добре.

Лукас Перес. Фото — Getty Images

Райо тоді взагалі в Сегунді Б був, Реал за Пересом стежив, але у всіх звітах про нього було про складний характер і т.д. Але я коли з ним спілкувався, помітив, що він просто щирий, має теплину в голосі, він хороша людина. Ну важка, але хороша. Був матч Райо – Реал. Подивилися, пішли на вечерю і побачили, що Лукас — холерик, швидко їсть. Видно, що на полі також швидко йде в пресинг, нерви. Кажу одразу: «Мені подобається цей футболіст». Він був вільним агентом, ми забрали його, дали 4-річний контракт. Підйомні не знаю, не я давав».

Про Анхеля Родрігеса

«Лукас Перес був одним із кандидатів на перехід. Це може підтвердити Дедишин. Також розглядали Анхеля Родрігеса, який зараз у Хетафе. Він також міг перейти у Карпати. Тоді він разом із Крістобалем у Ельче грали. Ми разом з Дедишиним і Димінським поїхали туди, і спільно прийшли до думки, що давайте забирати цих гравців. Представили проект, фінансові умови. Крістобаль поїхав, а Анхель не захотів, а зараз він разом із Лукасом один із трьох кандидатів на підміну Суаресу».

Про особливості української селекції

«Не всі гравці однаково розвиваються. Якщо у 18 років він не вартує 10 млн, то це не футболіст? А 700 тисяч — це не гроші? Я б хотів би заспокоїти людей. Наприклад, португальці цього року зробили лігу U-23. Потругальці, які знають як виховувати і продавати, та мають успішні збірні U-17, U-19. А вони зробили U-23. Деяким футболістам треба біологічно стати сильніше, але вони якісні гравці. Андрес Ін’єста чи Давід Сільва не пройдуть в селекцію в Україні, бо вони маленькі і не підуть в єдиноборства. Мене не цікавить: великий/невеликий, товстіший/худіший, молодший/старший — усі грають в футбол. Що старший, значить — досвідченіший? Ні. Коли ми говоримо про швидкість, гравець біжить 30 метрів за 2:94. І що? Іди в атлетику. Головне інтелект.

Читайте також: От Гвардиола до Марина: пять главных талантов Динамо Загреб

Мене запитають: «Чому ви [у Динамо Загреб] продаєте гравців кожного року на 15 мільйонів?». Це система, відносини з футболістами, менталітет, характер, хоча в українських футболістів характер є… Ну у нас більше талантів, і не лише у футболі. Волейбол, водне поле… Хоча на 4 мільйони як може стільки бути? А Чорногорія. 600 тисяч населення, два басейни, а вони чемпіонами Європи в 2008 році стають з водного поло і зараз у фінал виходять.  Талант так, але ще з’єднаємо його з характером, менталітетом: хочу бути кращим і сьогодні, і завтра».

Про Україну

«Обожнюю Київ, обожнюю Львів, Україну. З першого дня, з 2003-го, коли ще грав за Карпати, просто закохався у Львів, який нагадує мені Загреб – за архітектурою, ментальністю. Люди просто щирі, і з першого моменту мені допомагали. Хоча не знав українську мову, розмовляв російською Але потім вже, у 2010-му, коли знову прийшов, тоді й побачив різницю між мовами, і вона зацікавила мене. І діти пішли в українську школу. Дуже подобалася. Це доля, перший раз зустрівся із Києвом, погано стало, але життя непередбачуване і мусиш це прийняти. Я не така людина, що пам’ятає зло. Та й що мені Київ? Ніхто мені не зробив поганого. Я сам винен, пішов у дриблінг і зламався. Ніхто не винен, або лише ти сам. Люди в України винні, що я закохався у вашу країну».

Ігор Йовічевіч, фото — Sport Arena

Про своє нинішнє місце роботи

«Головний напрямок — це дубль Динамо Загреб, але керівництво клубу прийняло рішення, щоб я вивів команду на Юнацьку Лігу УЕФА U-19. Це велика честь для мене. Зустрічаєшся з командами високого рівня, тренерами, які  постійно змушують тебе розвиватись у самому матчі, у підготовці до нього. Дуже серйозний підхід, мусиш бути обережним і сконцентрованим усі 95 хвилин. Багато чого вчишся, розвиваєшся.

Тільки на матчі, можливо, коли йде чемпіонат, я можу прийняти команду за 2 дні до гри. Після завершення їхнього матчу в суботу, я приймаю їх в неділю, маючи тільки 2 дні на підготовку. Тренер U-19 не з нами. Але можу сказати, що шість футболістів команди — у мене основні в дублі. Керівництво прийняло рішення, щоб все відбувалося через мене. Але з цих шести гравців чотири – виступають уже за основу команду. Ти не завжди їх маєш під контролем. Тренуйся з першою командою, грай за дубль, а коли Юнацька Ліга УЄФА — грай за U-19. Є футболісти, які виступають за чотири команди».

Про філософію Динамо Загреб

«У нас розписана методологія. Ти не прийдеш на тренування і не спитаєш: «А що сьогодні робимо?». Сьогодні є те, те і те, відповідна направленість. І ти маєш креативність вибирати вправи. Якщо на техніку, наприклад, треба зіграти «у стінку», а на тактику – у кількості «2 на 1» чи «3 на 2», то треба шукати місце де зробити ту стінку. Потім у грі ти дивишся, як той пас вийшов в ускладнених умовах, коли найвідповідальніше. За цим усім спостерігає директор академії, є аналітики, які записують тренування і потім передають інформацію. І все робиться під тиском, потрібно, щоб гравець прийняв рішення дуже швидко. У нас було як: я тобі пас, ти — повертаєш і ідеш туди, і так по колу. А потім приходить матч, суперник агресивніше діє, і нічого не працює. Тому ситуаційний футбол із самого початку тренувань.

Читайте також: Made in Seixal: почему академия Бенфики — лучшая в мире

Питання, чому Дані Ольмо пішов із Барселони? Для чого? Це початковий крок, це його рішення. Він прийшов у клуб, який продає дуже добре, постійно бореться за чемпіонство, грає в єврокубках, надає шанс талановитим футболістам можливо більше, ніж будь-де. Для Дані — один із найрозумніших кроків в футболі, які я пам’ятаю. Він прийшов у 16 років, дубль, далі —  перша команда. Але він такий же розумний і наполегливий, як Лука Модріч. Він постійно працює, думає, тренується додатково, і ось дійшов до цього рівня, про який ми говоримо. Це найкращий крок для нього – перехід в 16 років до нас. І вийшов такий бізнес. Це філософія Динамо Загреб.

Ольмо Динамо Загреб
Дані Ольмо, фото — facebook.com/dinamo

З Гвардіолом ситуація симпатична. Він грав за U-17, а ми вже Юнацькій Лізі УЄФА пройшли Віторул і Астану, дісталися 1/16 фіналу, де в лютому мали грати з Локомотивом. Гвардіол мені уже подобався, сказав, що хочу підготувати його до матчу з Локомотивом. Казали, шо він ще молодий, не має досвіду. Але я його забрав. Далі ми пройшли Локомотив, обіграли Ліверпуль і тільки Челсі поступилися у чвертьфіналі. Мене не цікавить, що він 2002-го року народження. Досвідчений-недосвідчений – для мене не цікаво. Гвардіола і Моуріньо вигравали набагато більше, коли були недосвідченими, ніж зараз. Гвардіола в першому році требл взяв. Так що досвід і не досвід релятивні».

Про найкращих тренерів сучасності

«Зідан — менеджер. Хороший тренер, але менеджер досконалий, харизматичний. На нього футболісти дивляться зовсім по-іншому. Він має такий авторитет, таку харизму. Про це не пишуть в книжках, цьому не можна навчитися. І цим відрізняються великі тренери. Він виграв три Ліги чеміонів, впродовж яких усі говорили, що йому щастить. Були певні сумніви. То що ж можна говорити про нас, які не виграли нічого? У цьому році Зідан уже приймає рішення зовсім по-іншому. На нього дивляться інакше. Він робить якісь тактичні ходи впродовж матчу, які впливають на саму гру. Його помічники, що допомагають в тактичному плані, теж дуже важливі люди. Я не можу бачити все, на лінії стою, кажуть, що лише 25% матчу бачу. Все решта – помічники, люди  на трибунах, які за допомогою технологій стежать і інформують тренера.

Нещодавно інтерв’ю давав Гвардіола: «Дайте мені поганих футболістів, і я не буду вигравати». Крапка. Це чиста математика. Можеш працювати на совість, але стрибнути через голову не зможеш. Мені в цьому плані Гвардіола дуже подобається. Він коли помиляється в матчі — не зняв футболіста, чи запізнився з заміною, завжди скаже».

Про ситуацію Луніна у Реалі

«Це дуже глибокий аналіз. Ти знаходишся зі сторони, і моє слово так особливо не впливає. Хай розвивається, він молодий пацан, перебуває у великому клубі. Слухайте. Лука Модріч йшов із Динамо Загреб два рази. Пішов в Зрінські – повернувся. Знову не сподобався Динамо, пішов у хорватський Інтер – і все одно став кращим футболістом світу. Все можливо в футболі!».


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
2 Vbet обзор до 150 000₴ + 500 FS
4.7
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena