Joga bonito не вийшло. Оцінки Шахтарю за матч з Ромою

...

Sport Arena оцінює дії донецьких футболістів в матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2017/18 Рома – Шахтар (1:0).

shakhtar.com

Андрій П’ятов – 5,5

З перших хвилин стало зрозуміло, що гра буде в’язкою й дуже відповідальною. Тому від гри П’ятова залежала успішність римської операції Гірників. На жаль, із єдиним справжнім випробуванням він не справився – хоча пробиваючий у тій ситуації мав апріорі більше простору для дії. В іншому корисно підігравав команді, часто комбінував з польовими гравцями, неначе справжній ліберо, уник невимушених помилок.

Сильні дії:

• 1’ справився з несильним ударом Джеко по центру воріт; 25’ перервав дуже небезпечний простріл Коларова; 41’ справився з подачею Коларова; 55’ забрав м’яча після прямолінійного удару Перотті.

Слабкі дії:

• 41’ зарядив від своїх воріт в центр поля на Маноласа; 52’ пустив між ніг від Джеко – гол.
Богдан Бутко – 5,0

Порівняння із фланговими захисниками Роми аж ніяк не на користь Богданові. Він старався робити рівно те ж саме: щільно та вивірено діяти позаду, активно підключатися до атак. Однак у комбінаційній грі він був, більшою мірою, малоефективним та не завжди отримував від товаришів пропозиції взаємодіяти, а в грі в обороні зазнав подвійного тиску Коларова й Перотті, який не витримав. Ситуація з голом та ще кількома небезпечними атаками, що пройшли через правий фланг захисту Гірників, це підтверджує. Багато відпрацювавши в дрібній боротьбі, він пропустив те найнебезпечніше, що не можна було пропускати.

Сильні дії:

• 11’ грамотно зіграв позиційно, перервавши загострюючий пас римлян; 15’ вішав на Феррейру, подачу перервано; 19’ обеззброїв Стротмана біля лицьової лінії.

Слабкі дії:

• 25’ програв на фланзі Перотті, відкривши його під передачу на вривання Коларова; 52’ його фланг провалився при голі Джеко; 67’ не встиг за Джеко, відпустивши його в зону Ордеця; 73’ дав Коларову пройти флангом і віддати вражаючий розрізний пас на Жерсона.
Іван Ордець – 5,0

Дуже багато зробив для виграшу в силовій та позиційній боротьбі із римлянами (8 відборів та 4 перехоплення – дуже хороший показник гри у власних володіннях), однак у моментах, коли висувався вперед, діяв невдало. За Бутком, змістився на правий фланг, розтягнувши лінію, чим скористався Стротман, вивівши Джеко один на один з воротарем через Іванову зону. Також намагався страхувати товаришів після неграмотної скидки Фреда, що вилилося ще й у вилучення. Заручник обставин, на якого повалилася ціла лавина під час збоїв оборони.

Сильні дії:

• 13’ правильно обрав позицію й перервав гострий пас Стротмана; 29’ чисто обеззброїв Джеко перед власним карним майданчиком; 38’ перервав флангову подачу Наінґоллана; 68’ дограв до кінця із Джеко, не давши супернику без перешкод пробити в ході стрімкої контратаки – під пресингом удар вийшов відверто невдалим.

Слабкі дії:

• 52’ висунувся вперед на фланг, не встиг повернутися, коли пішло закидання Стротмана на хід Джеко – так пройшла гольова атака римлян; 79’ після не вивіреної скидки назад від Фреда не зміг наздогнати Джеко й зіграти достатньо тонко, щоб уникнути фолу й небезпечного стандарту – вилучення.
Ярослав Ракицький – 5,5

Джеко став чудовим екзаменатором для оборони Шахтаря і дав їй те навантаження, якого, здебільшого, не вистачає в звичайних календарних матчах. За підтримки Перотті, Ундера та Наінґоллана Рома подвоювала тиск на підступах до карного майданчика, що зумовлювало велике напруження в редутах Шахтаря. Ракицький витримував цей рівень, однак у кількох моментах не зміг зарадити розтягуванню оборони, чим і користалися суперники – передовсім, боснійський хижак, який при своїй антропометрії ще й виявився спритнішим та гострішим за суперників.

Сильні дії:

• 14’ перервав блискучий низовий пас Ундера, не давши Джеко вирватися на оперативний простір; 52’ намагався підстрахувати напарника після зсуву лінії, однак не зміг завадити Джеко забити.

Слабкі дії:

• 52’ був останнім редутом під час збою оборони, але вже не міг там зарадити; 67’ зустрічав Перотті при гострій зворотці, але не перешкодив йому віддати на загострення.
Ісмаїлі – 6,5

Чи не єдиний, хто навіть за такої пісної поразки заслужив на відзнаку. На відміну від товаришів по латиноамериканській діаспорі, зумів проявити проти Роми все те, за що його цінують в УПЛ. Переграв у боротьбі один в один Ундера та Флоренці на своїй половині поля, тому грав досить високо і регулярно допомагав Бернарду, а потім і Тайсону, створювати перевагу на фланзі на чужій третині. Виконав чимало прострілів та навісів, не давав спокою редутам господарів. Але, на жаль, не отримав належної підтримки, адресати передач виявлялися недоступними. І все одно спасибі за старання…

Сильні дії:

• 2’ вдало перервав прямолінійний навіс Перотті; 6’ здорово тягнув м’яч через фланг під подвійним пресингом, утім, витиснувши з моменту лише кутовий; 24’ перервав гостру подачу на дальній штанзі; 71’ цікавим пасом знайшов Бернарда, який не витиснув нічого з позиції; 73’ не похитнувся під час складного епізоду, догравши з Жерсоном і заблокувавши його сильний удар; 90+2’ 90+3’ на пару з Тайсоном двічі розрізав правий фланг оборони суперників, але спершу простріл було заблоковано, а потім м’яч вийшов за межі поля.

Слабкі дії:

• 34’ програв Флоренці, який бездоганним підкатом зірвав Шахтарю загострення контратаки; 40’ на пару з Бернардом програв Флоренці, який зумів подати з флангу; 85’ зберіг м’яч у складній ситуації біля лицьової лінії, але якось безапеляційно поступився ним Жерсону – і без прострілу, і без подачі.
Тарас Степаненко – 6,0

Виконував свої завдання відповідально та розважливо, інакше не досягнув би балансу в боротьбі з Де Россі та Наінґолланом. Однак за рахунку на користь господарів Шахтареві доводилося йти на свідомий ризик, і саме центральний напівоборонець оборонного плану ставав очевидним розміном на благо атаки. За такої гри виконав свій норматив, досягнувши кількох особливо ефективних відборів та перехоплень, однак не проявив свій фірмовий дальній удар та не зумів остаточно зв’язати того ж Наінґоллана, який мав забагато простору в зоні перед штрафним майданчиком.

Замінений на Алана Патрика на 74-й хвилині

Сильні дії:

• 13’ розрядив у своїх володіннях після прострілу; 21’ перервав пас Фасіо; 45’ щільно й без фолу дограв з Наінґолланом у власному карному майданчику.

Слабкі дії:

• 1’ спершу не завадив Джеко відіграти загострення на Наінґоллана, а потім – пробити після зворотного пасу; 11’ міг замикати кутовий від Бернарда, але лише чиркнув м’яча головою; 71’ ціною попередження зірвав флангове просування Перотті.
Фред – 5,0

Не зумів зіграти проти Роми настільки ж сильно, як у першому матчі протистояння. Суперники зробили висновки із харківської поразки, тому намагалися зв’язати Фреда, позбавити його простору й маневру. Комбінувати з товаришами та грати на загострення йому стало дуже важко, а в пошуках м’яча та грі назад він виступив гірше очікувань. Однозначно помилився у ситуації, яка залишила Шахтар у меншості. Часто не встигав за суперниками, при акуратній роботі з м’ячем у володінні дуже важко переміщав його на віддачу.

Сильні дії:

• 7’ загальмував Коларова, не давши тому втекти в контратаку; 14’ дограв із Перотті, який невдало розпорядився з м’ячем під час атаки три в три; 86’ віддавав шикарний проникаючий пас на Дентіньо, однак товариш не зміг загострити.

Слабкі дії:

• 24’ невдало виводив м’яча із оборони, двічі його втративши; 64’ не встиг за Джеко, якому зручно під удар пасував Наінґоллан; 75’ не встигав за Стротманом, заробив попередження; 79’ вкрай невдало скинув м’яча назад, що завершилося ривком Джеко та вилученням Ордеця.
Марлос – 5,0

Надзвичайно слабкий матч від лідера та конструктора атак Шахтаря – таке враження, що програв матч уже в дебюті, коли Стротман без попередження зніс його з ніг, натякнувши яким буде цей матч для технічного гравця. Коли перетинався з м’ячем, не отримував бажаного простору. І тут виявилося, що Марлуш під пресингом повільно приймає рішення та просто перетримує м’яча. При насиченості чужої половини поля так і не знайшов способів вийти з-під опіки, а тому покидав поле, так і не проявивши й долі тієї гри, яка вдається йому в чемпіонаті України.

Замінений на Дентіньо на 82-й хвилині

Сильні дії:

• 18’ під подвійним тиском заробив кутовий.

Слабкі дії:

• 21’ прикро втратив м’яча на фланзі, пропустивши на оперативний простір Фасіо; 40’ завозився на вході в чужий карний майданчик, загальмувавши перспективну атаку й втративши м’яча.
Тайсон – 6,0

Старався вести команду за собою, але також загруз у тій боротьбі, яку нав’язали Шахтареві на своїй половині поля римляни. Не мав простору, щоб розігнатися чи віддати задуману загострю вальну передачу. Сам не зумів порадувати індивідуальними рішеннями – ні проходів, ні ефективних обіграшів біля чужих володінь. У підіграші був більш ефективним, однак ні Феррейра, ні хтось із товаришів на флангах не змогли скористатися його загостреннями. Один із небагатьох, хто не забував про чужі ворота – однак неточний удар все ж залишився одиничною спробою.

Сильні дії:

• 28’ правильно розсудив, що треба більше бити здалеку – от тільки в площину воріт Роми не влучив; 34’ заблокував удар Наінґоллана після кутового, ще й випружинивши стрімку контратаку; 39’ уже втікав від Флоренці, тож суперник зумів його спинити лише ціною попередження; 42’ стелив хорошу передачу на хід Феррейрі, який все ж не зіграв достатньо тонко для удару.

Слабкі дії:

• 7’ непогано розвертав атаку, але пас на Марлоса вийшов в недодачу й загрожував звороткою.
Бернард – 5,5

Непогано комбінував з Ісмаїлі, старався гостро виконувати подачі зі стандартів, йшов в обіграш. Однак при цьому чужим воротам загрози не створив, як не зміг і розбурхати Марлоса та Тайсона. Сподобалося, що до останніх хвилин намагався переграти суперників на фланзі й довести м’яч до загрози. Не сподобалося, що в більшості своїй це були нариси комбінацій, а не доведені до логічного завершення епізоди.

Сильні дії:

• 10’ обіграв один в один Флоренці, якому довелося спиняти м’яч рукою – заробив штрафний; 10’ після його ж подачі Флоренці гостро зрізав м’яча головою вздовж власних воріт; 59’ намагався вивести під удар Фреда; 70’ задумував хорошу передачу на Марлоса, яка все ж не пройшла.

Слабкі дії:

• 18’ не зрозумів Марлоса, віддавши відверто невдалий пас повздовж флангу; 50’ дещо прямолінійно подавав з флангу в карний, що прочитали суперники; 67’ і не пробив, і не віддав – втратив м’яча біля чужого карного майданчика, відкривши Шахтар під контр випад; 71’ знову втрата прямо перед карним; 84’ програв один в один Коларову на фланзі.
Факундо Феррейра – 5,0

Як гравець залежний, потребував більше гри на себе. Із наявних напівмоментів не витиснув нічого путнього, як і з того рідкісного епізоду, коли підстеріг неуважність Фасіо. У такій грі форвард повинен сам працювати на себе, як той же Джеко. Але цього разу «людина-тінь» із тіні так і не вийшла.

Сильні дії:

• 33’ запресингував Фасіо, який отримував пас назад від Коларова, однак втекти від земляка не зумів, тому й пробити належним чином не вдалося.

Слабкі дії:

• 27’ програв боротьбу Коларову після подачі Ісмаїлі; 42’ після пасу Тайсона міг вириватися один на один, натомість наткнувся на захисників, як на стіну; 80’ отримав дисциплінарне попередження, не справившись з емоціями.
Заміни

Алан Патрик замість Тараса Степаненка на 74-й хвилині – 6,0

Перелому в грі не вніс, хоча й посилив тиск на редути суперників. Найкращий момент матчу – зароблений у боротьбі з Де Россі штрафний, однак сам же не зумів перекинути стінку. А позиція була такою, що можна було ставати героєм поєдинку…

Дентіньо замість Марлоса на 82-й хвилині – б/о

Призвів до певних перестановок Тайсона і Бернарда, однак не зумів виправдати свій вихід якоюсь атакувальною конкретикою.

28 марта, 15:22