Лента новостей

Не вистачило хіба що третього голу. Оцінки Шахтарю за матч з Ромою

shakhtar.com
Sport Arena оцінює дії футболістів Шахтаря в матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2017/18 з Ромою (2:1).

Андрій П’ятов – 6,5

Досить важкий матч для П’ятова, адже якби він дав слабину – Шахтарю важко було б здобути третю в єврокубковому сезоні вольову перемогу. Захист не убезпечив ворота від ударів із близької та середньої відстані – Андрію довелося сім разів вступати в гру й здійснювати сейви. Окремо відзначимо, що було відразу кілька зайвих пасів назад на воротаря під пресингом – через це статистика точності передач П’ятова несподівано погіршена поспішними виносами. Однак на лінії голкіпер відіграв надійно, гарно читав гру, встигаючи на виходи та перехоплення. Не виручив після удару Ундера, який спрямовувався поруч із його корпусом, однак суперник пробивав із настільки близької позиції, що мав більше шансів пробити воротаря.

Сильні дії:

 • 7’ руками-ногами, але все ж парирував удар Джеко з забивної позиції після кутового – так, перед собою, але, реагуючи на м’яч з близької відстані, важко було зіграти інакше; 21’ справився із несильним низовим ударом Джеко після системного збою оборони; 65’ легко забрав м’яча після удару-скидки головою Наінґоллана; 73’ спинив (хай і не першим рухом – це було безпечно) м’яча після несильного удару Жерсона; 88’ накрив м’яч після ще одного удару Жерсона.

Слабкі дії:

 • 5’ невдало виніс м’яча на Бутка – того випередив на фланзі Перотті; 41’ пропустив удар Ундера – хай і з близької відстані, але в межах досяжності (зближувався із суперником вірно).
Богдан Бутко – 6,0

Розуміючи перевагу римлян у технічному оснащенні, намагався грати чітко й вивірено. Уникаючи авантюрних рішень, досягнув дуже непоганого відсотку точності передач (91%). Граючи щільно, рідко відпускав суперників. По суті, досяг перемоги в боротьбі з Коларовим і лише двічі поступився Перотті в грі один в один. Загалом, із Бернардом вони були менш помітними, але більшою мірою зібраними та прогнозованими.

Сильні дії:

 • 2’ висунувся дограти на протилежний фланг – і зробив це; 5’ випередив на своїй штанзі Перотті, що відгукувався на навіс Ундера; 89’ тиснув на фланзі й двічі поспіль прострілював у карний майданчик суперників.

Слабкі дії:

 • 19’ піддався на фінт Перотті, давши прострілити зі свого краю; 21’ дав Перотті віддати дуже своєчасний пас в центр на Джеко.
Сергій Кривцов – б/о
Сергій Кривцов, shakhtar.com

Старанно діяв у парі з Ракицьким, кілька разів грав достатньо щільно, здійснив своєчасне блокування одного із найнебезпечніших прострілів з лівого флангу, уникав авантюрних рішень. Намагався відчайдушним підкатом запобігти голу Ундера – щоправда, шансів на це було обмаль. Пав жертвою пересічної боротьби із гренадером Джеко, який заплів ноги супернику, призвівши до вкрай невдалого приземлення. Заміна центрбека по травмі невдовзі після голу у власні ворота – це був тяжкий удар для Фонсеки. Важко оцінити гру Сергія – через прикру травму, він покинув поле задовго до того, як вирішувалася доля цього матчу.

Замінений на Іван Ордеця на 45-й хвилині

Сильні дії:

 • 11’ разом із Ракицьким зміг обеззброїти Джеко, на якого направляв пас Коларов; 19’ заблокував дуже небезпечний простріл Перотті.

Слабкі дії:

 • 21’ не встиг завадити пробити Джеко з центру – щоправда, залишався один перед суперником.
Ярослав Ракицький – 6,0

Провів дуже неоднозначний матч. Багато (особливо по першому тайму) помилявся, не завжди грав щільно й чітко. Інколи полишав свою позицію – і не завжди ці виходи лівіше та вперед були виправданими. Утім, по ходу матчу вирівнявся й однозначно допоміг Ордецю ввійти в гру й спокійно замінити травмованого Кривцова. Те, що пройшов його читабельний пас на хід Феррейрі, може, й удача (та явна помилка оборони Роми), однак виконувалась дія цілком зряче й передача знайшла адресата в потрібний момент. Всі помарки першої половини гри компенсував поперерві. Особливо вдало надалі діяв із Джеко, відвоювавши у боснійця багато м’ячів.

Сильні дії:

 • 10’ хороше перехоплення паса на Джеко; 25’ непогано підключався до атаки, от тільки на його поперечну передачу явно ніхто не встигав; 52’ видав простенький пас, який, тим не менш, оминув п’ятьох римлян і доставив м’яч точно на Феррейру, котрий встановив рівність у матчі – асист; 86’ встиг на перехоплення небезпечної подачі з правого флангу від римлян.

Слабкі дії:

 • 1’ дещо невдало віддавав м’яч на П’ятова під пресингом, так що воротар вимушений був вибивати в аут; 5’ змістився на фланг, але не завадив подавати Ундеру; 7’ висунувся на м’яч разом із Феррейрою, не діставшись до нього під час кутового; 21’ залишив зону під час контратаки Роми, таким чином, Джеко залишився один на один із Кривцовим і зміг пробити; 41’ не завадив Джеко видати прекрасний за пакінґом пас на Ундера в епізоді з голом, хоча й висувався на нього.
Ісмаїлі – 6,0

Мав напрочуд складного підопічного – й Ундер все-таки виходив із-під його контролю. Утім, по ходу матчу зумів пригнітити атакувальний порив турка, почав вигравати у нього позиційно, вдало грати на випередження. До того ж, з кожною хвилиною тільки набирав у плані гостроти підключень. Виконав чимало прострілів та кроссів, часто виправдано долучався до атак, із Бернардом та готовим на зміщення Тайсоном створював перевагу «гірників» на чужій половині свого флангу.

Сильні дії:

 • 1’ виграв випередження на фланзі під час пасу суперників; 14’ хороша флангова подача під час чергового підключення; 27’ випередив Дженґіза, на якого направляв м’яч Перотті; 49’ пробивав у ближній кут, але приглушений рикошетом м’яч легко дістався Аліссону; 56’ здорово пройшов і прострілив після тонкого пасу Тайсона – Марлос зобов’язаний був забивати після цієї передачі; 90+4’ вигриз м’яча у Джеко, на чому й закінчився цей матч.

Слабкі дії:

 • 21’ не дограв на фланзі з Ундером, дозволивши Дженґізу виконати доречну й точну діагональ на Перотті; 41’ залишив за спиною Ундера, і Ченґіз сповна скористався пасом, відкривши рахунок; 51’ не завадив пробити Маноласу, щоправда, той направив м’яча відверто слабко.
Тарас Степаненко – 6,5
Тарас Степаненко, shakhtar.com

Один із стрижневих елементів вдалої боротьби Шахтаря у півзахисті. Постійно створював кількісну більшість донеччан під час оборонної фази гри. Коли потрібно, долучався до центрбеків на межі карного майданчика, грав щільно й при цьому багато переміщувався. Відразу кілька разів був останнім рубежем між м’ячем та воротами. Був тим небом, на тлі якого могли сяяти бразильці.

Сильні дії:

 • 5’ здорово позбавив м’яча Джеко, який вже готовий був бити з меж карного майданчика; 7’ встиг метнутися під добивання Фасіо в особливо складному епізоді з кутовим; 69’ ключове перехоплення пасу Ундера, з цього почалася контра, яка завершилася заробленим Марлосом та реалізованим Фредом штрафним; 82’ встиг на підбір після блокованого удару Феррейри, от тільки Аліссон справився з його точним ударом.

Слабкі дії:

 • 41’ висувався на Перотті, але не завадив йому відпасувати в центр під час гольової атаки.
Фред – 7,5

Встигав, здається, все: не поступався в боротьбі, гарно грав коротко, видавав фірмові передачі на довгі та середні дистанції, часто одним рухом змінюючи вектор атак. Бив чи не найчастіше – хоча спроби з гри у більшості випадків залишалися неточними, зате відчув м’яч і бездоганно виконав той штрафний удар, після якого Шахтар здобув перемогу. Проявив похвальну активність в комбінаційній грі, здебільшого, суттєво загострюючи епізоди своєю участю. Переможний гол-красень залишиться у пам’яті й додасть Фреду континентального авторитету, а от перевага в поточній грі проти статусного півзахисту Роми підтвердить думку про його прогрес. Наразі цей бразильський півзахисник може претендувати на звання найкращого центрового у Східній Європі.

Сильні дії:

 • 56’ взяв участь у багатоходівці, яка завершувалася ударом Марлоса із третьої зони прямо перед воротами; 71’ бездоганним ударом із лівої ноги реалізував штрафний, вивівши Шахтар вперед – 2:1; 90+3’ шикарним пасом-закиданням з глибини поля від бічної лінії вивів на оперативний простір Тайсона, момент завершився іще одним потенційно гольовим ударом.

Слабкі дії:

 • 34’ 59’ надто неточні, хоча й своєчасні за задумкою, дальні удари; 47’ втратив м’яча під час власної контратаки, надмірно самовпевнено йшов на трьох суперників у центрі поля.
Марлос – 6,5
Марлос, shakhtar.com

Став одним із тих гравців, які найчастіше змушували задкувати та панікувати оборону Роми. Винятково успішний при зміщеннях з флангу в центр. Умілий в грі один в один – небагато є гравців у чемпіонаті України, які могли б настільки переконливо перегравати опонентів із топ-чемпіонатів. Неодноразово його розрізні передачі розривали оборону Роми, і тільки невезіння та прекрасна гра Аліссона завадили йому безпосередньо долучитися до результативних дій.

Сильні дії:

 • 13’ здорово пофінтив у карному майданчику гостей – лише Аліссон зміг спинити м’яч після його прострілу, та й то не так впевнено; 47’ прекрасний розрізний пас на Феррейру, який, щоправда, пробив прогнозовано; 56’ після багатоходівки Фред-Тайсон-Ісмаїлі, яку він же починав із протилежного флангу, грамотно розмістився в районі 11-метрової позначки й розстрілював ворота із вбивчої позиції – виручив Рому Аліссон; 63’ дотепно пасував лівіше на Тайсона, давши після підбору новий темп наступу; 70’ протягнув м’яча з флангу в центр, змусивши Стротмана на фол неподалік карного майданчика – саме з цього штрафного забив Фред.

Слабкі дії:

 • 36’ під тиском суперників не докрутив м’яча, намагаючись пробити із підступів до карного майданчика – вийшло напрочуд неточно.
Тайсон – 7,0

Плеймейкер Шахтаря досягнув повної переваги в протистоянні із стіною оборони Роми – його передачі, здебільшого, відрізали за раз по 3-5 суперників, а хороше розуміння гри дозволяло знаходити такі шпарини для м’яча, через які атаки досягали максимального прискорення та гостроти. Оцінка мала б бути навіть вищою, якби Аліссон не потягнув прекрасний удар, а сам Тайсон не отримав жовтої картки, піддавшись емоціям в простому епізоді.

Сильні дії:

 • 14’ здорово розігнав на фланзі Ісмаїлі; 56’ одним рухом змінив вектор перспективної атаки: розрізним пасом вивів на прострільний простір Ісмаїлі, атака завершилася гольовим моментом; 63’ цілив майже у дев’ятку після пасу Марлоса, однак Аліссон потягнув складний м’яч; 81’ здорово виводив на вільний простір Бернарда; 90+3’ витиснув максимум із епізоду, від лицьової лінії доправивши м’яча у воротарський – цей простріл призвів до іще однієї пожежі в володіннях Роми.

Слабкі дії:

 • 56’ продерся до ударної зони, але надто несильно направив м’яча до Аліссона через тиск суперників; 90’ надто емоційно реагував на красиве падіння Перотті – капітану личить більша стриманість, отримав зайве попередження.
Бернард – 6,0
Бернард, shakhtar.com

Найменш яскравий із бразильців, але при цьому своє завдання, напевно, виконав. У плані гри один в один таїв найбільшу небезпеку для суперників – тому, очевидно, той же Флоренці видав один із найбільш блідих матчів у сезоні, а надто – в плані оборонних дій. Бернард постійно комбінував з Ісмаїлі та Тайсоном, неодноразово вмикав дриблінг та обводку. У плані ефективності атакувальної гри міг зіграти яскравіше, однак важливо, що постійно тримав у напрузі правий фланг оборони римлян, тому що якби Ундер отримував регулярну підтримку з глибини, Шахтар міг би не обмежитися одним пропущеним.

Замінений на Віктора Коваленка на 90-й хвилині

Сильні дії:

 • 4’ шикарний прихований пас віддавав на Ісмаїлі, але простріл не увінчався успіхом; 81’ сам вступав у відбір і сам стартував під доречний пас Тайсона на вільну зону, однак його потенційно небезпечний простріл заблокував Манолас.

Слабкі дії:

 • 21’ разом із Ісмаїлі не дограв із Ундером біля бічної лінії; 89’ під тиском суперників не встиг вибігти на вільний простір після тонкого пасу Тайсона.
Факундо Феррейра – 6,5

Гравець-тінь, до лаконічної ігрової манери якого ще треба звикнути (і велике щастя самого Факундо, що команда Фонсеки готова під нього підлаштуватися). Традиційно рідко виходить в тіні, однак коли це вдається – суперники виявляються неготовими його перекрити. Дуже гарно виходить із-під опіки. Володіє рідкісним гольовим чуттям. Якби реалізував всі свої нагоди, Шахтар їхав би в Рим із комфортною впевненістю. Однак і важливість голу, який зрівняв рахунок, важко переоцінити. Став Герценом, який пробудив Гірників.

Сильні дії:

 • 47’ гарно відкрився під пас Марлоса, однак пробив надто несильно для воротаря; 52’ дуже здорово зіграв під час передачі на хід від Ракицького: на повороті прибрав Маноласа й пустив м’яча попід Аліссоном – 1:1, визначальний еквалайзер; 56’ дотепно пропустив м’яча після прострілу Ісмаїлі на Марлоса.

Слабкі дії:

 • 4’, 14’ не встигав на дуже непогані простріл і навіс Ісмаїлі; 7’ невдало зіграв після кутового від Коларова на ближній штанзі – від нього м’яч зрикошетив у бік Джеко, момент завершився великою небезпекою; 80’ отримав попередження у боротьбі з Де Россі (ззаду по ногах); 90+3’ а такі моменти треба було забивати: після прострілу Тайсона та скидки Коваленка пробивав з лінії воротарської, однак Перес лежачи зумів ногою парирувати м’яч.
Заміни

Іван Ордець замість Сергія Кривцова на 45-й хвилині – 6,0

Робота в Івана була дуже невдячною та складною – він виходив на заміну замість травмованого Кривцова невдовзі після пропущеного м’яча і перед самою перервою. Належало нормалізувати гру в центрі оборони та максимально швидко налагодити дует із Ракицьким. Причому, Ярослава ще й треба було страхувати під час його численних виходів вперед. Утім, Ордець зіграв достатньо дисципліновано та уник непотрібних огріхів. Зіграв дуже чисто (фактично всі паси – ближньому, а тому точні), щільно опікав суперників та діяв позиційно грамотно.

Віктор Коваленко замість Бернарда на 90-й хвилині – б/о

Виходив на останні хвилини, але наприкінці компенсованого часу опинився у центрі уваги в чужому воротарському. Пробити особисто не виходило, зате вдало скидав на Феррейру, якому лишалося пробити вище суперників, що вже лежали на лінії воріт.Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?