Sportarena

Свої та чужі. Париж під час матчу ПСЖ (Париж) — Арсенал (Лондон)

Sport Arena і бренд Pepsi презентують спецпроект футбольних подорожей "Своїми очима".

Свої та чужі. Париж під час матчу ПСЖ (Париж) - Арсенал (Лондон) - Лига чемпионов

psg.fr

Коли кажуть, що Арсен Венгер – революціонер, то у це поняття включають не всі можливі значення.

Попередній текст: В Парижі без любові

Окрім всього іншого, він та його прибічники відповідальні за те, що матч на кшталт ПСЖ – Арсенал взагалі не дивує. До таких речей звикли та сприймають їх як щось звичайне. Сучасний світ з його глобалізацією та толерантністю.

Навіть у Парижі бари навколо стадіону незадовго до матчу переповнені людьми. Вони п’ють пиво та спілкуються напередодні гри. Хоча, звичайно, «п’ють пиво» – занадто гучно сказано. Насправді ніхто з французів не буде пити більше однієї пінти, а частіше обмежуються стандартним, себто маленьким пивом. Головне завдання у цьому випадку – просто втамувати спрагу від 30-градусної спеки.

Нічого дивного, що у таких закладах поряд сидять вболівальники двох команд. Зазвичай напередодні гри їм немає чого ділити. Якщо це не давні вороги, то вони тихо посміхаються один одному, п’ють разом та роблять знімки на пам’ять. Мовний бар’єр та розмаїття культур не грають жодної ролі. Усі вони однієї масті – вболівальники.

Якщо прислухатися, можна почути одну дивну річ. Пара у футболках Санті Касорли та Тео Уолкотта говорять зі своїми друзями французькою мовою.

«А що тут дивного, – поганою англійською говорить чоловік. – Так, ми вболіваємо за Арсенал». Після цього він повернувся до розмови з друзями, перейшовши на більш звичну для себе французьку.

Такі персонажі траплялися повсякчас. Арсен Венгер неодноразово повторював, що для нього немає значення національність гравця, а отже не повинно бути принциповим і походження вболівальника. Зважаючи на останні тенденції у бік Азії, тут навіть немає теми для суперечок. Тому не дивно було бачити поряд з французами у футболках Арсеналу кількох китайців у футболках ПСЖ. Кого цим тепер здивувати?

Проте парадокс сучасного світу з його цінностями глобалізації та толерантності у тому, що усі ці правила гарні для мирного часу. А футбол, як відомо, є маленькою війною. Тут світ відразу перетворюється на чорне і біле. На наших і ваших. На нас та ворогів.

Ще за годину до початку зустрічі на трибуні спокійно могли сидіти «Блез Матюїді» та «Аарон Рамзі», але зі свистком вони розходилися по різні боки. Вони перетворювалися на суперників, а це інша назва ворогів.

Передматчеві братання та побажання гарної гри не завадили сектору активних вболівальників ПСЖ свистом зустріти хлопця у формі Арсенала, якого від гріха подалі вирішили забрати стюарди незадовго до початку гри.

Купка хлопців постійно кривлялася, спілкуючись з гостями, які були за сіткою та за кордоном поліції. Звісно, що було мало шансів, аби ця розмова переросла у щось більше, проте адреналін грав у парижан. Врешті-решт найбільш кремезний з цих хлопців ледь не побився з сусідом знизу. У цьому випадку охорона стадіону була теж на висоті. Вона не лише швидко попередила конфлікт, але й вивела обох бешкетників за межі стадіону. Той самий здоровий хлопець просто сидів за виходом, очікуючи своїх друзів. Ніхто його не бив чи залякував, його просто вивели за стадіон.

Вболівальники ПСЖ вели себе по-різному. За обома воротами були активні сектори. Вони не сиділи під час гри (як взагалі можна вболівати сидячи?), постійно співали. Вони майже всі були одягнені у футболки улюбленої команди.

Хоча у ПСЖ грає багато іменитих гравців, на спинах майже половини фанатів – ім’я «Марко Верратті». Друге-третє місця поділили Анхель ді Марія та ЕдінсонКавані. Інші гравці зустрічалися зрідка. Був і ЗлатанІбрахімович. Проте він частіше опинявся на спині у представників центральних секторів. Для фанатів він вже встиг перетворитися на чужого. Але цікаво, скільки футболок Златана було на трибунах, коли він грав за Париж?

Зазвичай окрасою виїзного матчу є англійські фанати. Цього разу вони вже на початку гри потрапили у неприємну ситуацію. Швидкий гол Кавані дозволив господарям постійно діставати своїх суперників. Англійці стійко трималися та демонстративно показували, що їх не турбують пустощі парижан.

Але тільки-но Арсенал зрівняв рахунок, гостьовий сектор згадав усі образливі викрики та пальці, які показували господарі. Помститись ворогу – що може бути кращим?

Зрештою, гра завершилася нічиєю. За межами стадіону вболівальники знову почали брататися. Їх бій закінчився. У мирний час не буває своїх та чужих.


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena