Sportarena

Розбиті динамівські серця. Динамо списує Гармаша та Хачериді?

В заявку Динамо на минулий матч з Вересом вперше за довгий час разом не потрапили два ветерани киян – Євген Хачеріді та Денис Гармаша. Sport Arena вважає, що їх відсутність та супутні проблеми знакові для майбутнього команди Олександра Хацкевича.

Розбиті динамівські серця. Динамо списує Гармаша та Хачериді?

Денис Гармаш, Getty Images

«Гармаш в першому таймі завівся. У перерві ні я, ні Олег Лужний достукатися до Дениса не змогли. Ні спокійним тоном, ні іншим. Все випробували! А слова для Гармаша знайшов Гусєв, який вивів Дениса в туалет. Не знаю, що він там з ним робив, але на другий тайм Гармаш вийшов зовсім іншою людиною», – у цій іронії Олександра Хацкевича про перший матч з португальським Марітіму в кваліфікації Ліги Європи більше суму, аніж гумору.

Все вказує на те, що в умовах гонки за Шахтарем та боротьби на три фронти керівникам Динамо ніколи або набридло няньчитися зі здоровими мужиками, які постійно викидають «коники»

Таких епізодів в кар’єрі Дениса Гармаша можна пригадати добрий десяток. Психологічна нестабільність півзахисника Динамо часто підводила команду та його самого. Одна справа – емоції  під час легендарного вилучення Юрієм Ваксом в донецькому Класико 2012 року чи знаменитий красномовний жест кулаком в бік трибун Донбас-Арени після забитого голу Динамо. Це просто неповага до вболівальників іншої команди, яка не виливається у санкції проти своєї команди.

Інша справа – десятки жовтих карток, вилучень і тривалих дискваліфікацій через нестриманість.

У 2014 році ще юного Гармаша наприкінці полтавського фіналу Кубка України проти Шахтаря стримувала уся лава запасних киян. Після вилучення у Римі в матчі проти Лаціо недільної давності на Дениса з подивом дивилися і свої, і чужі гравці. Ніхто віри не йняв, що на останніх хвилинах матчу так сильно могло розлютити футболіста, який вже мав попередження.

«Тут, напевне, до психолога іти вже пізно», – казав про божевільні очі Гармаша в Португалії Олександр Хацкевич. А через декілька днів вже після вилучення в Римі тренер згадає, що розмовляти з Денисом важко.

Гру проти Вереса, як проти Лаціо у Києві, крім Гармаша, пропустить і Євген Хачериді – як виявилося пізніше, обох відсторонили від основи на невизначений термін. Щоправда, з Хачеріді ситуація дещо інша. Раніше витівки центрального захисника Динамо на полі дуже часто припиняв «на корені» Олександр Шовковський. З часом Євген нарешті подорослішав, безпричинних карток поменшало, але наразі причина обструкції Хачериді – його спортивна форма.

Євген Хачериді, facebook.com/fcdynamoua

Хацкевич не говорить напряму усієї правди про цих двох вчорашніх лідерів Динамо. Але усе вказує на те, що в умовах, коли треба наздоганяти Шахтар і битися на три фронти (Ліга Європи, чемпіонат та Кубок), білоруському тренеру та президенту Динамо ніколи/набридло няньчитися зі здоровими мужиками, які вряди годи викидають незрозумілі «коники».

«Треба відповідати вимогам до футболістів», – це Хацкевич каже про Хачериді. Це майже дослівно за його попередником, Сергієм Ребровим. Про свого центрального захисника Ребров же висловлювався так: «Сподіваюся, він буде серйозніше відноситися до своєї роботи. Я не можу перевиховати 30-річну людину».

Хачеріді, швидше за все, досидить контракт на лаві запасних в ролі гравця ротації. У Гармаша покарання буде дещо пом’якшене, але теж пройде на лаві запасних

Білоруський тренер вже дуже прозоро натякає – непрогнозовані 31-річний Хачеріді та 28-річний Гармаш потрохи стають тягарем для Динамо. Ситуація з переходом/не переходом Євгена в інший клуб (взимку мусолилася тема ПАОКа і Трабзонспора) поглибилася черговою травмою та відновленням. Складалося враження, що Хачеріді вже давно грав за власним бажанням, але доки в Хацкевича не було на підхваті Самбрано, Бурди та Шабанова, тренери були змушені чекати і терпіти.

Взимку ж Динамо посилилося кадрово в захисті, а контракт Хачеріді закінчується влітку. І президент Динамо Ігор Суркіс прямим текстом каже, що йому міг бути потрібний колишній, а не сьогоднішній Хачеріді. Всі висловлювання керівників Динамо та обставини вказують на те, що, швидше за все, Євген досидить старий контракт в кращому випадку на лаві запасних в ролі гравця ротації. Пара Кадар – Бурда наразі виглядає по-своєму оптимістично і найбільш очікуваною парою центрбеків, доки в Києві адаптовується Самбрано.

Подібні перспективи чекають і Дениса Гармаша. Щоправда, вони пом’якшені нещодавнім підписаним 4-річним контрактом. Доволі суперечливо, що Суркіс продовжив б Дениса на такий довгий термін, якби його долю вирішувати довелося б у березні. В Хацкевича у центрі є Буяльський та Шепелєв, підріс вже Шапаренко, а скоро повернеться й Сидорчук. А для внутрішнього, українського, використання тренере все частіше грає з двома форвардами (Мораєс – Бесєдін).

Отже крім штрафу за римський спалах гніву, стабільний до цього гравець основного складу Гармаш може присісти на лаву запасних. Наскільки довго триватиме виховна година для Дениса, залежить тільки від нього. Але щось підказує, що Гармаш та Хачеріді вже не помічники нинішньому Динамо Олександра Хацкевича.


Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?