Олександр Синьоокий: «Мені подобається, що Арсенал-Київщина більше атакує»

Олександр Синьоокий, фото arsenalbc.in.ua
Генеральний директор ФК Арсенал-Київщина в інтерв’ю SportArena.com розповів про півріччя свого клубу та плани на другу частину сезону.

– Пане Олександре, найперше запитання – після збільшення кількості учасників другої ліги її змагальний рівень виріс?

– Порівняно з минулим сезоном – так, безперечно, виріс. Але якщо порівнювати з позаминулим чемпіонатом, то, напевно, ні. До позитивних результатів відніс би зростання конкуренції, більшу наповненість календаря. З цієї точки зору друга ліга прогресує.

– І ось тут ми дісталися до Арсеналу-Київщини – це ваша команда стала слабкішою, чи ліга – сильнішою? Чи, може, турнірний результат – не єдиний показник, за яким варто про білоцерківську команду судити?

– Якщо дивитися порівняно з попереднім сезоном, ми проводили значне омолодження, оновлення колективу. З багатьма гравцями розсталися, чимало позицій оновили. Очікування наші були такими – місце в п’ятірці. Це завдання не виконали, але по багатьох іграх у мене нема претензій до гравців. Хоча не завжди ми були задоволені результатом, гра наша стала цікавішою, команда стала більше забивати. Для мене особливо цінно, що багато ігор ми грали першим номером, що мало хто в нижчих лігах дозволяє собі робити. Я вважаю, що в ігрових моментах у нас є прогрес, незважаючи навіть на проміжне місце.

«Не збиралися зводити команду з поля у Рівному»

– Був один матч, коли ваша команда заледве не зійшла з поля. Що там, у Рівному, сталося?

– Відразу скажу – наша команда не збиралася сходити з поля. Просто така склалася ситуація після, я вважаю, упереджених дій арбітра, коли в наші ворота був призначений сумнівний 11-метровий, а коли наш гравець отримав струс мозку, а нам навіть заміни не давали провести! При цьому, ще раз наголошу, тренер не збирався зводити наших футболістів з поля. Суть претензій була якраз у тому, що нам не давали провести заміну при тому, що наш гравець отримав жорсткого удару й потребував допомоги.

Олександр Синьоокий, фото arsenalbc.in.ua
Олександр Синьоокий, фото arsenalbc.in.ua

– Окрім Скали, в лідерах – самі новачки. Завдяки чому вони так швидко завойовують позиції у другій лізі?

– Я б не називав новачками Інгулець чи Ковалівку – якщо глянути на склад, то важко назвати Кривошеєнка чи Вишняка новачками, наприклад. Ці команди гарно укомплектовані, у них велике фінансування, і це грає далеко не останню роль в їхньому розвитку. У них є можливість прогресувати швидкими темпами. Але у кожного своя філософія, завдання, підхід – у нас вони свої, окремі. Тому ми йдемо своїм шляхом.

– На фоні таких суперників, яка філософія і призначення ФК Арсенал-Київщина? Продовжуєте орієнтуватися на молодь?

– Наша ідеологія – підготовка перспективних гравців, їхня спортивна мотивація. Ми проводимо скаутинг, маємо значний список потенційних новачків. Наші селекціонери переглядають багато аматорських турнірів, тому мають уже значні напрацювання. Колись ринок повинен запрацювати, тож ми зараз закладаємо фундамент на майбутнє. А ті, хто у нас є зараз, мають прогресувати й набиратися досвіду, адже відразу кілька гравців уже перейшли від нас у ту ж Ворсклу, інші клуби.

«Не назвав би дебютантів новачками – хіба що за статусом, але аж ніяк не за досвідом гравців»

– Предметний інтерес до нинішніх лідерів уже є?

– Так. Є кілька футболістів, якими всерйоз цікавляться. Це, значною мірою, вселяє у нас оптимізм щодо перспективності нашої системи розвитку. Хоча, звичайно, ми повинні зважати на сучасні реалії, коли не так багато гравців переходять з клубу в клуб за гроші.

– Якщо така ситуація склалася в Україні, можливо, є сенс продавати гравців за кордон?

– У сусідніх країнах, на жаль, також криза. Звісно, ми приглядаємося до зарубіжних ринків і серйозно їх аналізуємо, але для того, щоб мати що їм запропонувати, щоб продати когось у європейський гранд, треба мати гравців належного класу. Задатки є, але їх треба розвивати. На даний момент ми про це думаємо, працюємо саме над прогресом наших гравців. Вже потім треба вести якісь предметні переговори.

– Які зміни чекають на Арсенал-Київщину під час зимового антракту?

– Наразі не хотів би говорити, у нас є домовленість із тренерським штабом сісти і обговорити все десь у середині грудня. Розглянемо усі пропозиції, подивимося, хто поїде на перегляд, а далі уже будемо дивитися.

«Варто обережно поставитися до новачків, бо позаминулого сезону у нас відразу кілька клубів не дограли до кінця сезону, і були «діри» в календарі»

– Уже розпланували зимову підготовку?

– Наразі маємо певні пропозиції щодо участі в зимових турнірах, будемо їх розглядати. Команда збереться наприкінці січня, зможе взяти участь у якихось заходах. Конкретика буде пізніше.

– Як співпрацюєте з донецьким Олімпіком, чиї молодіжно-юнацькі команди тепер з вами сусідять? Може, в планах налагодження обміну гравцями між двома клубами?

– Я не сказав би, що у нас є співпраця – є співіснування на одній території. Та й у плані гравців у нас, напевно, різне бачення. Єдине – ми брали участь у зимовому турнірі, який проводив Олімпік. Поки, на жаль, ніякого обміну гравцями не відбувається.

– Знаю, що ваш клуб цікавився можливістю участі в турнірі U-19 Прем’єр-ліги. А зараз уже ініціюється створення U-20 і U-18 без прив’язки до ліги. Цікаво?

– Нас дуже розчарувала ситуація, яка склалася влітку, коли певні інвестори цікавилися якраз участю в турнірі з Динамо, Шахтарем, але у підсумку, таке враження, нашої участі в юнацькій першості навіть не розглядали. Тому це складний момент. Ми, звичайно, хочемо розвивати нашу молодь, але треба розбиратися із пірамідою ліг, починати із цього – з самих азів.

Олександр Синьоокий (праворуч) разом зі спортдиректором клубу Вадимом Литвином та головним тренером Віталієм Розгоном та всією командою відвідали Білоцерківський драмтеатр, фото arsenalbc.in.ua
Олександр Синьоокий (праворуч) разом зі спортдиректором клубу Вадимом Литвином та головним тренером Віталієм Розгоном та всією командою відвідали Білоцерківський драмтеатр, фото arsenalbc.in.ua

– Поява на професіональній арені клубів із Київщини – Колоса і Арсеналу-Київ – сплутала вам карти, чи на сьогодні вони вам не конкуренти, а ви – їм?

– Ну чому ж… Поява нових клубів – це, вважаю, прекрасно. Для нас, наприклад, це плюс два ближніх виїзди. У майбутньому, можливо, і зі статусом справжнього дербі. Але за самою філософією, ідеологією наші клуби – різні, тому навряд чи ми будемо конкурувати одне з одним безпосередньо. У них – свій шлях розвитку, а у нас – свій.

«Мріємо збудувати справжній клуб, який працюватиме за сучасними стандартами»

– Уже зараз 14 заявок на атестацію, і якщо хоча б половина з них стане на старт – у другій лізі може стати біля 20-ти учасників. А чи потягнуть такі клуби, як Арсенал-Київщина, сезон з 38 турами?

– Не є питання – чи потягнуть, кількісно тури самі по собі не грають визначальної ролі. Головне питання – якості турніру. Згадаймо, позаминулого сезону на старт вийшло 19 клубів, а до фінішу дійшло, якщо мені не зраджує пам’ять, десь 16. І коли ці клуби знімаються, утворюються жахливі «діри» в календарі. Утримувати команду, коли вона має по півтора-два тижні перерви між матчами – оце і є найголовніше випробування. Тому зараз ПФЛ має з особливою обережністю поставитися до новачків і обов’язково досягти якогось порозуміння з ними, щоб не було зняття по ходу чемпіонату, щоб були якісь гарантії і розуміння того, що друга ліга – це професіональний турнір всеукраїнського рівня. Кожен новачок повинен знати ті писані і неписані правила, норми регламенту, які існують, і виконувати їх обов’язково. Щоб не було так, що це дебютант, значить, ставимося до нього зверхньо-поблажливо, хай там працює, як він сам собі хоче.

– Щодо майбутнього. Ваш клуб вирізняється дуже серйозною маркетинговою роботою – залучає спонсорів, знаходить нові форми співпраці, підіймає на ноги місцеву громаду. ФК Арсенал-Київщина бачить перспективу в українському футболі, чи він настільки безнадійний, що ніколи не стане справжнім бізнесом?

– Ну, якщо ми лишаємося в чемпіонаті України й продовжуємо працювати над розвитком клубу – значить, віримо, що український футбол має сягнути нового якісного рівня. Якщо не ми, то хто? Наш клуб не з числа тих, хто кидає величезні кошти на досягнення локальних результатів, ми мріємо створити футбольний КЛУБ у західному розумінні цього поняття. Для цього розвиваємо академію, залучаємо містян до футболу через різні партнерські акції, ініціативи. Ми боремося за кожну копійку і віримо, що одного дня збудуємо клуб, який працюватиме за сучасними стандартами й даватиме хороші результати.

Артур Валерко, Sport ArenaВидео всех голов ЧМ-2018 на нашем канале в Телеграме

Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?