Лента новостей

Олексій Хобленко як приклад зміни відношення до футболіста

Олексій Хобленко, dynamo-brest.by
Українці їдуть - ми втрачаємо з ними зв'язок.

Відбулась звичайнісінька подія. Гравець належав одній команді, грав на правах оренди за другу, а після повернення перейшов до третьої. Нічого особливого чи дивного не відбулось, але на прикладі цього моменту можна прослідкувати за тим, як кар’єра футболіста з громадської справи перейшла до його особистих проблем.

2017 рік вийшов для Хобленка дуже непоганим. Він досяг прогресу, виступаючи за Чорноморець. Зі стандартного працьовитого нападника він перетворився на гострого форварда, який вміє забивати голи. Вихованець Динамо пройшов важкий шлях через Першу лігу та невідповідність своїх же очікувань.

Зрештою, змінивши свою гру та пріоритети в ній, Хобленко перестав бути вінгером, а перейшов до лінії атаки. Він справді прогресував та перетворювався на цікавого перспективного гравця. На нього почали звертати увагу.

Футболісти, як представники суспільних професій, не можуть вживати слова «це моя особиста справа», адже вони грають в командах, за які переживають. Та й за них самих, за відомих людей якогось більш-менш великого значення починають переживати.

Коли взимку стало зрозумілим, що Хобленку краще піти з Чорноморця, який робитиме черговий крок до самознищення, то пошуком потрібного клубу займались не тільки агент та сам гравець, але й на словах це робили спеціалісти та вболівальники.

Якщо твоєю долею як представника суспільної професії цікавляться інші люди, це означає, що твоя кар’єра стала громадською справою. В Україні це особливо помітно через відсутність великої цікавості до футболу з боку людей. Мала кількість людей на стадіонах та особливість побудови клубів, які належать авторитарним власникам, котрі в будь-який момент можуть припинити фінансування та закрити клуб, роблять український професійний футбол аматорським.

Футболісти грають для власників. Футболісти грають не для вболівальників. А якщо таке відбувається, то професіональний спорт якраз і є аматорським. Коли починаєш грати для себе чи для того мужика, який тобі платить.

Мало хто звик до підтримки вболівальників. Мало хто звик до інтересу щодо своєї персони. У Хобленка така ситуація виникла. Він перейшов до складу Лєха, досить непоганої команди з Польщі, яка вела боротьбу за титул та взагалі представляє непоганий чемпіонат. Це був крок вперед в кар’єрі, логічний крок, а також можливість прогресувати й надалі.

У Лєху Хобленко не зміг заграти, аби його вирішили придбати у Чорноморця. Форвард забив тільки двічі, зіграв 357 хвилин, раз зіграв у стартовому складі.

Премудрості футболу — не така вже й проста річ. Мало хто в них насправді розуміється. Проте у навколишніх мотивах — дуже легко.

Хобленко Динамо Брест Черноморец
З брестським Динамо Хобленко уклав угоду на півтора роки, dynamo-brest.by

Спорт, зокрема й футбол має свої правила, які не завжди правильно переносити на звичайне життя. Перехід з Кока-Коли в Пепсі чи з Мерседеса в БМВ буде цілком нормальною життєвою практикою, пошуком кращих умов для роботи та більшої зарплатні. До цього мало хто віднесеться, мов до зради. А особливо фанати напоїв чи автомобілів. Проте перехід з однієї команди до складу її принципового суперника — зовсім інше.

Хобленко повернувся з Лєха. Було зрозуміло, що він не залишиться в Чорноморці, нехай навіть його повернуть до УПЛ в новий модний спосіб шляхом голосування. Новим клубом гравця стало брестське Динамо з чемпіонату Білорусі. Там платять непогані гроші, до нього мають відношення Мілевський та Марадона. Хобленко зробив цілком правильний крок, перейшовши туди, де більше та стабільніше платять, де він зможе почувати себе спокійніше та впевненіше.

Але й виходить, що у цього переходу більше особисті мотиви, а не мотиви кар’єрного зростання чи розвитку. А тому й його кар’єра громадської справи перейшла до його особистих проблем.

Люди дуже тонко відчувають ці моменти. Вони не можуть перенести чи зрозуміти якісь футбольні ситуації на полі, але розуміють життєву складову, яка пов’язана з футболом. Під час різних трансферів усі прекрасно розуміють, яким мотивами керується то й чи інший гравець, коли робить свій вибір. Чи справді він хоче будувати кар’єру, прогресувати чи задовольняється тим, що в нього є зараз, та хоче прости отримувати зарплату за те, що вміє робити.

Це ще одна річ, яку важко перенести з футболу на звичайне життя. У футболі журавель в небі завжди буде кращим за синицю в руках, тоді як в житті такий вибір буде вважатись недалекоглядною дурістю.

З переходом до цієї команди Хобленка за ним почнуть менше слідкувати. Він більше не грає в чемпіонаті України, він перейшов до чемпіонату, на який мало хто звертає увагу в Україні, він не зробив крок вперед, вибравши синицю в руках замість журавля в небі. Він перетворив свою кар’єру на особисту справу.

ПС. Ще одним прикладом якраз у ці дні став Павло Лук’янчук. Капітан різноманітних молодіжних збірних України та талановитий вихованець Динамо, кандидат в національну збірну, який протягом минулого сезону намагався закріпитись в Олімпіку та Вересі. Тепер він перейшов до складу угорської команди Кішварда, яка вийшла до вищого дивізіону місцевого чемпіонату. Раніше туди перейшли ще декілька представників українського футболу (Парцванія, Шиндер, Карасюк), а там вже були українці (молоді Ряшко, Мельник та Тома). Це також не той перехід, який робиться заради кар’єри, прогресу та розвитку. Тому у випадку Лук’янчука ситуація також перетворюється з громадської проблеми на його особисті справи.Оперативное видео самых важных и красивых голов в нашем канале в Телеграме

Теги:
Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?