УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
М’яч – нова зброя басків

М’яч – нова зброя басків
...

Публикации
Вчера, 9:10
1136
3
1136
Вчера, 9:10
06 сентября, 14:49
3067
3067
06 сентября, 14:49
Лента новостей

Ігор Бойко – про те, чому Атлетік з Більбао став для басків головним проявом націоналізму.

Про це ніхто ніколи не говорить, але футбол – чергова щаблина розвитку цивілізації.

Війни нікуди не поділись. З точки зору історії, це цілком нормальний процес з’ясування стосунків та вирішення проблем. Вбивати забороняє будь-який життєвий кодекс, який засновано на релігійних чи моральних принципах. Але на війні усі ці речі не мають значення. У звичайному житті за вбивство однієї людини, яку ти назвеш своїм ворогом, тебе все одно засудять. На війні інакше. У житті вбивство одним десь так двадцяти людей робить його серійним вбивцею, маніяком та викликає жах в очах оточення. На війні за вбивство 20-ти стаєш героєм. Дивна ситуація.

Футбол та й взагалі спорт став розвиватись та набувати популярності у XX сторіччі, коли у багатьох державах почали заправляти гуманісти. Подивитись хоча б на історію США та популярність місцевого футболу. Безперечно оригінальний футбол вже був досить популярним, коли відбулась найжахливіша війна в історії. Проте скільки великих воєн відбулось після шаленого розвитку міжнародних турнірів на рівні збірних?

Чоловіки знайшли спосіб з’ясовувати стосунки інакше. Тепер свої емоції можна висловити за грою чи просто переглядом спортивних подій. Постійне бажання конкуренції у чоловіків замінили спортом. А турніри збірних створюють алюзію на війну. У німців ще від часів Другої світової війни принципових суперників набереться з пів-Європи. Англія та Аргентина почали особливо не любити один одного через Фолклендські острови, а не через Дієго Марадону.

Про що б говорили чоловіки, аби не футбол? Про автомобілі та жінок. А відмотайте історію років на 150 назад. Зброя та війна. Тепер війною став футбол, а зброєю – м’яч. Так вирішують свої відносини справжні чоловіки (за ідеєю). Так держави визначають, хто з них сильніший.

Хіба гордість та бажання німців бути першою командою у світі іде звідти? Чоловік з акуратними невеликими вусами щось таке наче говорив.

Аби зрозуміти, що футбол є заміною війни, варто відвідати Більбао якраз напередодні міжнародного турніру збірних. Ще не так давно Країна басків (чи Еускаді) була найбільш проблемним регіоном Іспанії. Постійні війни, теракти та бажання утворити свою державу. Жах та біль. Потім сторонам конфлікту вдалося домовитись. З кожним роком Більбао все більше перетворюється на сучасне місто. У розвиток регіону вкладаються неймовірні гроші. За всім цим місцевим жителям не до війни.

Проте ще живе старше покоління. Молодь теж добре вбирає баскський націоналізм. Але тепер немає ніяких терактів, протестів та намагання відокремитись. Весь свій націоналізм жителі Більбао тепер переводять на футбол.

Атлетик у Більбао обожнюють. На багатьох магазинах та кафе висять прапори Атлетика, а там де немає зовнішніх ознак, всередині все одно є чи то герб, чи ще якісь прояви ідентифікації. Окрім офіційного магазину з атрибутикою по всьому місту вдосталь інших магазинів, де можна придбати пов’язані з Атлетиком речі. Новий стадіон тепер може вмістити майже усіх бажаючих прийти на футбол, а провулок перед стадіоном наповнений різноманітними кафе та пивбарами спеціально для уболівальників.

Особлива гордість та прояв націоналізму й досі стосується правила клубу щодо гравців, які обов’язково мають коріння басків. Нехай це страшенний націоналізм та велика невідповідність часу, проте у цьому проявляється гордість місцевих жителів. Можливо, багато років тому це було просто небезпечним. Тепер це хоч і здається гарною традицією, може мати прихований зміст.

Баски повинні бути гордими. І якщо їм не дозволяють мати власну державу, то нехай хоч через команду заспокоються. До того ж місцева команда переживає успішний період у своїй історії.

М’яч хоч і зброя, але набагато слабша, ніж автомат чи бомба.

Читайте также самые свежие новости футбола на интернет-издании для любителей спорта Sportarena.comSport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Добавить комментарий
Читайте также
06 сентября, 14:49
3067
06 сентября, 14:49
03 сентября, 13:58
3158
7
03 сентября, 13:58
06 сентября, 16:55
228
06 сентября, 16:55
03 сентября, 11:37
738
03 сентября, 11:37
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?